Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - xt600,Transalp xl600/650,pegasso650, bmw f650

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

xt600,Transalp xl600/650,pegasso650, bmw f650
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tiryaki
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 22, 2006 2:20 am    Mesaj konusu: xt600,Transalp xl600/650,pegasso650, bmw f650 Alıntıyla Cevap Ver

merhaba,
motosiklet konusunda biraz acemiyim.Kendimi tanıtmak istiyorum umarım fazla uzatıp canınızı sıkmam.yaklaşık 3 aydır motsiklet almak üzerine araştırmalar yapıyorum.

Amaç: Eşimle birlikte tatillerimizi motorla yola koyularak geçirmek ve gördüğümüz sarı tabelaları takip etmek. Gezdiğimiz-gördüğümüz yerleri belgelemek ve belli bir süre sonra şehir hayatından kaçmak için güzel bir sığınak bulmak.

Motosiklet aşkım ilk kez yollarda bu kadar motor yokken yaklaşık 13-15 sene öcen başladı. Biraz kızabilirsiniz belki ama virago 250 yi görünce, hah dedim.. bu motor ne güzelmiş! O zamanlar çok gençtim ve çok yoğun çalışıyordum. Yıllardır bir kenarda sakladığım bu aşk son yıllarda depreşmeye başladı. Sağolsun eşiminde desteğiyle sonunda motor almaya karar verdik.

Elimizde nakite bakarak ve ilk heyecanla ybr 125 e yöneldik.(sadece birkaç yıllığına tecrübe etmek için sadece, yoksa aklım hep uzun yollara gidebilecek endurolardaydı.) Acemiliği atma aşamasında para biriktirmeye devam edip 600-650 cc civarında bir motor almakdı amaç.

Heyecanla fuara gittim ve ötv artışı haberiyle sarsıldım. Zaten kursa yazılma işini de birkaç gün ile kaçırıp ehliyet işini de 3 ay daha sarkıtmıştım.şimdi kursa yazıldım sanıyorum ağustos ortalarında kavuşabileceğim ehliyetime.Neyse..dağılmadan toparlayayım...

125 cc nin iki kişi için kısa bir süre sonra yetersiz kalacağını anladım. Bu arada çin motorlarına bakmayı bıraktım.

xl200 lere baktım.iki kişi için hiç uygun değil ama bir ara almak lazım bir tane.çok heyecanlandım çünkü xl ye bakınırken. bu arada bütçemiz ölçüsünde baktığım için ktm lere hiç yönelmedim zaten iki kiş diyince olmuyor.

ardından daha uzun yolculuklara çıkabilecek motorlara bakmaya başladım. NX4 Falkon. derken uzun zamandır motor kullanan bir arkadaşım neden yakın zamanda değiştirmek isteyeceğin motorlara bakıyorsun, 600-650 cc al bir kere al dedi.
param bu motorlara hiç ulaşmıyor ve çok heyecanlıyım. Bu yaz kullanmak istiyorum. o da bana ikinci elleri de taş gibi dedi, temizini bulursan derdin olmaz...
hadi bakalım 125 den 650 ye geldik.
bir arkadaşım xt600 yada TA dedi.
beni 600cc lere çıkaran arkadaşım f650 ya da aprilla pegasso çok güzel motorlar ve üzerlerinde aynı motor var dedi. kışa kadar bekle o zaman al daha ucuza alabilirsin diye de ekledi.zaten istesemde şimdi bu kadar nakiti ayarlayamam.kredi işlerini de sevmiyorum.
(bu arada kawasakilere fuarda baktım ama gelecekte alabileceğim miktarlar yazıyordu üzerinde. Sonrasında parça ve servis konusunda problemlerle karşılaşma haberlerini görünce soğudum doğrusu)
şimdi durum şu;

XT ve TA biraz sert motorlar sanırım. yoğun olarak asfalt olamakla birlikte tali yollara da girebilecek bir motor arıyorum.
f650 veya pegasso bu duruma uygun görünüyor.
Ocak ayına kadar 2000 veya altında bir motor almak üzere hazırlanabilirim. (tabii ehliyeti elime alınca heyecanımı bastırabilirsem)

[/b]Bu motorları kullanan arkadaşlardan fikirlerini ve tavsiyelerini bekliyorum.

(Bir koşul daha eklersem belki abartılı olacak ama bu motosikletler arasında ekonomik olanı da tercih etmem bütçe için güzel olur.)

(hayatımı anlattım, biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın.çok acemiyim ve sadeleşmeye çalışıyorum)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 22, 2006 10:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla şimdiden hayırlı olsun 650cc enduroda hem kullanım kolaylığı hem yakıt tüketimi hemde masraf olarak en ideal sınıftır 2000 model öncesi 1 enduro düşünüyorsan önemli olan yedek parça bulunabilirliğidir saydığın motorlar arasında KTM yi sen elemişsin (1daha düşün) geriye F650 ve TA türkiyede en yaygın servise sahipler bunların üzerinde durmanı öneririm
iskender
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts May 22, 2006 4:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşım eşinlede geziye çıkmak istiyorsan XT yi de ele KTM hiç düşünme Anladığım kadarıyla sert kullanmayacaksın motoru turing amaçlı olacagı için gerek TA gerek F650 yada pegaso temiz bulursan al .

Lakin benim sana tavsiyem 2000 üstü f 650 al. ABS çok önemli Şimdi bir çok arkadaş abs duruş zayıf diyecek ama sen onlara aldırma . yapılan testler pist şartlarında kuru zeminde kısaca NŞA altında .Motoru Türkiye yollarında kullanacaksın. Seninde eşininde hayatını kurtarır

Bir de aman diyeyim sana en azından ADAK eğitimide al
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TOL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts May 22, 2006 6:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KLE' de olabilir Smile
tiryaki
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 22, 2006 11:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tittytwister demiş ki:
Valla şimdiden hayırlı olsun 650cc enduroda hem kullanım kolaylığı hem yakıt tüketimi hemde masraf olarak en ideal sınıftır 2000 model öncesi 1 enduro düşünüyorsan önemli olan yedek parça bulunabilirliğidir saydığın motorlar arasında KTM yi sen elemişsin (1daha düşün) geriye F650 ve TA türkiyede en yaygın servise sahipler bunların üzerinde durmanı öneririm

aprillanın da uzerinde f650 ile aynı motor varmış.Neden onu önermediniz halbuki ben aprillayı beğenmiştim.(keşke bu gözle geçen fuara gidebilsem tekrar)[/quote]
iskender demiş ki:
Bir de aman diyeyim sana en azından ADAK eğitimide al

bir şey daha öğrendim."abs ye de dikkat edilecek bundan sonra" yalnız anlamadığım şey bu ADAK meselesi!?
[quote]

sevgili TOL iyi diyorsun ama ben kawasakinin servis problemini düşünüyorum biraz. Bilmiyorum belki listeme onu da katmalıyım, zaten ben KLE yi beğeniyorum.motorla aramda bir sey yok.

destekleriniz için teşekkür ederim,

başka kullanızı yok mu?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar