Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - fiyatlara bakın!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

fiyatlara bakın!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
jason_anderson
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 24, 2006 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

nolmuS f650 yaaa Bu makınalar o paraların makınaları degıl bence.!!!!

Kesinlikle haklısın. BMW paranın hesabını bilmeyen kesimi hedeflediğinden söğüşleyecek adam arıyor bence. O motorlarla kataloglardaki Peru dağlarındaki gibi enduro yapıyorlarsa motor parası kadar tamir ödüyorlar ve arkalarından da servis minibüsü geliyordur. Very Happy Ayakları yere bassın öyle muhatap alırım! Confused
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
jason_anderson
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 24, 2006 7:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

AYRICA DAĞDA BAYIR DA TA İL E ENDURO YAPMAYA KALK SENİ BİR AT GİBİ ÜZERİNDEN ATAR.250 KİLO ALET NETİCEDE F 650 190 KİLO

Kusura bakma kardeşim ama her ikisiyle de gerçek anlamda enduro olmaz. Olabildiği kadarında da TA tek geçer.TA kilosu da 250 değil dostum 191 kg.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
mac69
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 24, 2006 8:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

f650ci, TA yı yeni aldım şu anda kullanma kılavuzuna bakıyorum kuru ağırlık 192 kg diyor yakıt deposu19.6 lt. Dikkatli okursan yakıtın f650 için daha ekonomik olduğunu belirtmişim . Burada maksat f650 yi kötülemek değil fiatının fahiş olduğunun belirtilmesi. Niye benim arkadaşlarım daha uygun fiata binme , uygun fiata yedek parça servis imkanı varken daha çok para versinler. o tırnak meselesi fiat kızgınlığından yoksa BMW sahiplerini kızdırmak değil.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
tintinopsella2
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 26, 2006 11:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili arda sanırım enduro motorlar konusunda baya deneyimsizsin....
her iki motoruda bol bol kullanma olanağım oldu bence aynı sınıfta bile değiller ki karşılaştırasın

hiç TA ile toprak yolda gitmek dışında hafif ağır enduro yapmayı denedinmi..?(deneme de zaten bence) toprak yolda fazer de gider ( bkz ikiteker adana ekibinden mesut)

toprak yolda bir 650gs seni hiç sen maksimumunda giderken 30km daha fazla hızla hemde lay lay lom diye solladımı...

TA halen çok eski teknolojili olduğundan kağıt üstünde gs den 1.5lt kullanımda 2-2.5 lt fazla yakar... benzincide sen tayyipin yeni zammına küfrederken yanındaki gs sana garip garip baktımı....yada sen 21 litreni bitirip benzincide duralım dediğinde yanındaki gs li arkadaşın "ulan bak geç kalıcaz bi saat, gezinin başında beraber almamışmıydık bu benzini" diyen gözlerle baktımı...

TA hondanın standart enduro ilkesi doğrultusunda (enduro gibi görünsün nasıl olsa yiyecek birini buluruz ) üretilmiş koruma demirli, yüksek bir touring dir...onu örneğin benim gs imi kullandığım gibi kullansan ..TA nın enduro sınıfında olmadığını görürsün...malesef ne varadero nede TA enduro diiler...

TA nin tek avantajı otoban kullanımında çıkar o da kocaman touring camı ve karenajdan dolayıdır...e o zamanda neden deuville almayasın ki..?

çok virajlı bir asfaltta sen kendini yırtarken yanından bir gs senin aldığın virajı senden iki kat kontrollü ve hızlı olarak alırken..hiç alla alla benim de lastikler yeniydi niye dönmüyo acaba bu motor dedin mi?

TA nın karburatörlü ve eski teknoloji olması hep avantaj dır derler...hangi gs ci yada dl ci yada herhengibiri enjeksiyon sistemi arızasından yolda kaldı ben hiç duymadım...ha eğer yok o diil ayda bir karbüratör ayarıydı vırtdı zırttı yapmak motorla uğraşmak hoşuna gidiyosa gs de bi vidayı gevşet soona sık ne bilim ayaklığı yağla vs.... bir gereksiz iş çıkart kendine...

ya bide şu vibrasyon geyiği var allahaşkına tam anlamıyla bir deli kuyuya taş atmış meselesi....yok efendim gs tek miş titrermiş TA V motormuşta titremezmiş ...heyt be...süper ulan her tek silindir KTM cross mu...

bu nedenle 2007 de honda TA yı yenileyip değiştirecek... inşallah güzel bir motor olur da biz de beğenerek alırız....sonuçta marka fanatiği filan değiliz...daha iyi olursa tabiiki onu alırız.

son olarak her ne olursa olsun malesef BMW gerçekten BORU-san haline geldi katılıyorum her ne kadar iyi olsa da 20.250 de absürd bir fiyat...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tintinopsella2
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 26, 2006 12:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu arada internette dünya gezginlerine bir bakın bakalım şu anada gezen ve internete yazan yanılmıyorsam 18-20 adam var.(benim bulabildiğim)...kaçı ne kullanıyo..

..bakın da şaşırın bakalım.....bu arada motorunu ben ve berber gezdiğimiz birkaç arkadaş kadar zorlayan adam görmedim ama henüz daha tamir filan gerektirmedi alla şükür...kusura bakmayın ama 650 gs tam anlamıyla taş gibidir...(tahtaya vuralım)...ööle havadan aman arkadan tamirci minibüsü lazım lafı gerçekten bilmeden edilmiş manasız bir geyik...

bu arada sizlere advrider'ı tavsiye ederim oraya da bir bakalım bakalım....

ya pardon bu lafı söölemek istemiyodum ama
- kedi uzanamadığı ciğere mundar der

bu da advrider dan...benzer bir topikte 650 kawa dr650 dl650 husky610 vs tartışılırken( bu arad kimse doğal olarak TA lafı etmiyo sonuçta adventure rider sitesi,... yolda gezen sitesi diil) varılan sonuç....

-there are three types of enduro rider..
1 who rides BMWs..
2 who wanna have a BMW and admits..
3 who wanna have BMW but cannot admit..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
4. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar