Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - TA mı V-Strom mu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

TA mı V-Strom mu
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Kaptan
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 04, 2006 9:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İkisinede binmedim:)Ama bence motor seçmede en önemli belirleyici özellik,motor ergonomisinin senin vücut yapına olan uyumu,yani rahatlık..üzerine oturup gidonu tuttuğunda kendisi konuşmaya baslar zaten beni al, beni al diye:)
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
oktayoktem
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 04, 2006 11:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tabi herkesin, korkuları demeyeyim ama hakkaten dağ başında güneşin alnında hele bir de gruptan koparak lastik tamir etmek yada bütün milletin planını bozmak.
Sanki tubless olsa mı ne TA. diye düşünmedim değil... Valla bu insanoğlunun istekleri bitmiyo be. (telli GS ler varya tubless).
Bu arada ciddi anlamda çamura bulanarak yoldan çıkmak gibi niyetiniz varsa ön çamurluğu çıkarmanızı öneririm (başına gelmeyenlere , tecrübe edinmemişlere).
Kaptana katılmamak elde değil. Eğer motorun bir yeri sana rahatsızlık veriyorsa kafan hep ordadır. Ör: AT'ın selesi bana hep mangalı hatırlattı. 1 saat sonra mangala oturmuş gibi olurdum. Belki problem selede değildi:) ... AMA GÜZEL MOTORDU.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
tyen3
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Nis 17, 2006 1:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhabalar zor bir karar hemem hemen seninle aynı durumdayım 97super tenerem vardı sorunlarından ve koyacak super benzin bile bulamamdan dolayı cok sogudum motorumdan ve sattım derdim bitti derken simdi ne alacam kaygısı bendede var ve yeni otv ile birlikte isim oldukca zorlastı. iki motorun artı eksileri var ve esit sayıdalar hemen hemen insanın kafasını karıstıranda bu zaten. ancak hangi artılar sana avantaj saglıyor yada hangi eksiler sence onemli degil bu sekilde dusununce karar vermek birazdaha kolaylasıyor sanki. mesala cok fazla asfaltan cıkmam diyorsan vstormun alt koruması olmaması seni rahatsız etmez veye 5 10 beygirin veya fazladan 100kmde 1lt yakıt tuketimi umrumda degil yetrki daha saglam guvenilir olsun diyorsan neden transalp olmasın diyorum
Rolling Eyes benim kararıma gelirsek 1 sene daha bekleyip eksisi olmayan yeni transalp almaya karar verdim duyduguma gore makyaj degil tamamen elden geciyor tubless lastikler 750cc daha teknolojik bir motor ve ve diye gidiyor cıkınca gorecez ben heyacanla bekliyorum ancak aradaki o bi seneyi motorsuz gecirmek olmaz tabi onuda sadece bir seneyi gecirebilecegim ekonomik bi ikinci el enduroyla cozmeyi dusunuyorum bu konudada yardımlarını beklerim Laughing oo bi baktımda cenem feci dusmus herkese saygılar Shocked
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
oktayoktem
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 18, 2006 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bana kalırsa çıkacak olan TA ve ya her neyse TAnın alternatifi olarak çıkacağını sanmıyorum. Yani hem XL 650 V hem de AT'nin enjeksiyonlu tubleslisi gibi bişey olacak diye düşünüyorum. Avrupada TA çok iyi satıyor. Hor kullanılmasına rağmen dökülmüyor da. Her sene TA 750 konuşuluyor ama bir türlü gelmiyor.
Al bir TA bak keyfine. 2. elinde sorun yok. Bir çok insan yeni çıkacak 750cc'dense belki bunu tercih edebilir. Çok fazla elektronik, sorun yaratır arazide ( motorunun neden çalışmadığını ve daha sonra hiçbir şey yapılmadığı halde neden çalıştığını bilemeyen bazı ABS'li enduro sahipleri var).
TA insanı, biraz çamuru sever, çadırı sever, turları lüks otelleri görmez. Lastik tamirinden hoşlanan atletik kişilerdir.
Başa dön
oktayoktem
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal May 02, 2006 9:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kitapçıktan alıntılar: (TA 2006)
Yağ filtresini takmadan önce filtre üzerindeki lastik contaya biraz motor yağı sürün.
yağ filtresini 9.8 Nm,
yağ boşaltma tapasını 30 Nm torkla sıkılacak.
Bujiler:
Standart.....DPR8EA-9 (NGK) ve ya X24EPR-U9 (DENSO)
Yüksek hızda uzun sürüş için.... DPR9EA-9 (NGK) ve ya X27EPR-U9 (DENSO)
Soğuk havada 5 derecenin altında.... DPR7EA-9 (NGK) ve ya X22EPR-U9 (DENSO)
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar