Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Enduro Severler.... İşte Yılın En büyük Yarışı....

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Enduro Severler.... İşte Yılın En büyük Yarışı....
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2006 7:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selis demiş ki:
Bu hangi yarışmış doğrusu çok merak ettim... Bu kalabalığı TR de hiçbir yarışta görmedim ben GS & FB maçından bahsediyorsunuz sanırım.... Mr. Green

Benim bahsettiğim, "yarış kalitesi" olarak bu tip yarışlardan farkı olmayan bazı yarışlarımızın olduğu idi. Bu kadar kalabalık seyirci burda da var demek istemedim.

İstanbul'da yapılan Şile-Enduro, 2003'de Ankara Eymir gölü etrafında yapılmış, acemiler için bi çıtır tehlikeli ama mükemmel bir parkuru olan yarış, (sonra yerine dandik kros parkurunda milleti dolap beygiri gibi dolandırmaya başladılar ve niyeyse bu stil moda oldu adı da "yaptım oldu enduro" oldu) 2001 de Bodrum (şimdi yerin isminini hatırlayamadığım) yarışı...

Doğru dürüst enduro yarışı organize etmek için gerçekten nitelikli insanlara ihtiyaç var. Çünkü Enduro parkuru hazırlamak gerçekten ciddi anlamda zor bir iş (niye zor olduğunu merak edenler TMF web sitesinde yıllık yayınlanan kurallar kitabının Enduro bölümünü download edip ordan parkur kuralları bölümünü okuyabilir (Bilmeyenlere not: TMF=Türkiye Motosiklet Federasyonu) ). Böyle insanlar zaten her şehirde/klüpte bir elin parmaklarını geçmediğinden, bu işten kimse maddi kazanç sağlamadığı ve üstüne üstlük bi dünya para harcadığı işini gücünü bırakıp dağ tepe gezip parkur çıkarıcam diye ailesiyle, kız /erkek arkadaşıyla geçireceği vaktinden çaldığı, sonunda da bırakın teşekkürü bi dünya laf işittiğinden mütevellit artık memlekette kimse bu işle uğraşmıyor. Bu işlerle ilgilenmesi gereken "yetkili merciiler"de aslında dünyadan bi haber olduğu için Enduro Spor olarak gelişmiyor.

İzmir çevresi Enduro sporunun gelişimi için gerçekten çok müsait. Geçmişte de çok güzel organizasyonlar (parkur anlamında) yapıldığına ben bizzat şahit oldum. Umarım Ramazan'ın çabaları sonuç verir ve İzmir'in iyi bir kros parkuru olur, alttan yeni insanlar yetişir de mesela bi 10 sene sonra hala elalemin bilmemne yarışına özeniyor olmayız.

selis demiş ki:
Bu konuda sizi alkışlamadan duramayacağım.. . Çok yerinde bir tespit...

Benim tek kıl olduğum husus bu memleketin cevval evlatlarının ellerindeki imkanların kıymetini bilmeyip gavur dalgametresine özenmesidir.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2006 7:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EnduroCu demiş ki:
Bir ara İzmir-Seyrek te yarıs yapılırdı,
2000 yılı idi sanıırm Akdeniz turu sonunu o yarışa denk getirmiştik, Hakan usta da hatırlar o zaman kurbağa yeşili KLR 650 si ile gelmişti Smile

Ya usta, şimdi nostalji yaptırma bize..Very Happy

Hatırlarsın ilk yarış hevsimize '93 KLR600S ile başlamıştık, o zmanlar memlekette böyle bi ton KTM, Wr, XR yoktu. Zaten bizimde onları kullanıcak basiretimiz de yoktu. Ama azimle şıçıp beton da delinir dedik, hatta o kimsenin beğenmeyip kıçıyla güldüğü KLR ile bi ton spesiyal motoru geride bıraktık.

Şimdi memlekette imkan çok, nerdeyse her mağazada offroad ekipmanları bulmak mümkün. O bazılarının beğenmediği çin motorları bence Enduro yarışlarına amatör olarak başlamak için çok iyi alternatif. Bir sezonluk şampiyona çıkartırlarmı pek emin değilim ama en azından katılıp kendi seviyenizi görebilir, belirli bir disiplin içinde hareket etmeyi öğrenebilir, esas önemli olanın motor değil sürücü olduğunu anlayabilir, deli dana gibi gazlamak için yavaş gitmeye becerebilmenin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Ama tabi Türk milleti mensuplarının da "1000cc olsun, en pahalısı olsun olmayacaksa da hiç olmasın" takıntısı, konu komşuya madara olma ihtimalinin verdiği stres, "bu yaştan sonra yapılacak şey" olduğunu anlatmanın verdiği zorluklar bütün bu güzellikleri tecrübe etme fırsatını engelliyor...
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2006 7:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hakan usta, biz millet olarak başkaları için yaşadığımız için, etraf ne der, bu yaştan sonra olur mu, konu komşu ne der mantığı ile olduğumuz sürece bir numara cıkmaz abi,
senin yarıstıın zmanalardna bu yana bir kıyasla, enduro, ekipman, magaza, kask don gomler her sey cogaldı ve alması kolaylastı, ama o zmaandna bu zmaana enduro yarsıcıları niye artmadı, bu motorları, malzemeleri alıp ne yapıyor millet anlamıyorum ya,
biz adam olmayı usta he renduroya TKC-80 saplantısmız olduu sürece,
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
teo
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2006 8:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EnduroCu demiş ki:

Bu güzel ve yerinde tespitin için tebrik ederim hocam Wink
Başa dön
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2006 8:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teo demiş ki:
EnduroCu demiş ki:

Bu güzel ve yerinde tespitin için tebrik ederim hocam Wink

hocam bizde tespit cok da editleniriz diye korkuyorum Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar