Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 31/10/2004 Samair gezisi Bölüm I ve 7/11/2004 Bölüm II

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

31/10/2004 Samair gezisi Bölüm I ve 7/11/2004 Bölüm II
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 08, 2004 1:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaan Hocam
Tam tımanışda arkaya verirsen makine şaha kalkar ve sonuç acı verici olur ( bunu ben istemeden yapdım Boluda ,murat bilir ,vallahi motor ve ben bir güzel uçtuk Smile Twisted Evil Twisted Evil
Ama doğrusu tırmanışta orta merkezde ol ve ileri ,geri ayarını havada yap fazla geriye gidersen yine şahlandırır ve fazla ön de iyi değil ,ama bunun en temiz şekli ayakta ,havdayken poponu biraz geri al ve gidonu biraz kendine çek bu en temiz iniş olur ,inişte biraz gaz vermekte iyi ki makine ivmesini kayıb etmesin böylelikle kontrol elden gitmemiş olur !
Enduro Sürücü tekniği ile ilgili bir yazı var elimde epey uzun ama almanca bu sitede olması gerektiğini düşündüğümden en kısa zamanda tercümesini yapıp burda foruma ekleriz .
ordada zaten bu konu için bir başlık var ve üç alt başlık incelenmış
1.) ön lastikle iniş
2.)arka lasikle iniş
3.)her iki lastikle iniş
4.)lastiksiz iniş Twisted Evil
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 08, 2004 2:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:
Yalnız benim anlamadığım bir nokta bu zıplamalarda ön teker önce düşüyor, arka düşse çok daha iyi olacak ama beceremiyorum. Oyuruş pozisyonumla ilgili olduğunu , geriye oturmam gerek ama tam tırmanışta arkaya yük vermek istemiyorum, vermem mi gerekiyor?

genel kural şudur ki;

1- AYAKTASIN ! (arazide oturarak sürüş zinhar yasak)
2- Ağırlığın merkezde (kıçın ne fazla arkada nede fazla öndesin)
3- motor rampadan kesilirken sende gazı kesiyorsun ki arka tekerlek dönerek kıçı yukarı kaldırmasın.
4- havada kıçını hafif arkaya kaydır.

bu yöntem arka tekere indirir.

hade kolay gele...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ksm 08, 2004 2:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

NTT demiş ki:
Kaan Hocam
Tam tımanışda arkaya verirsen makine şaha kalkar ve sonuç acı verici olur ( bunu ben istemeden yapdım Boluda ,murat bilir ,vallahi motor ve ben bir güzel uçtuk
Ama doğrusu tırmanışta orta merkezde ol ve ileri ,geri ayarını havada yap fazla geriye gidersen yine şahlandırır ve fazla ön de iyi değil ,ama bunun en temiz şekli ayakta ,havdayken poponu biraz geri al ve gidonu biraz kendine çek bu en temiz iniş olur ,inişte biraz gaz vermekte iyi ki makine ivmesini kayıb etmesin böylelikle kontrol elden gitmemiş olur !
Enduro Sürücü tekniği ile ilgili bir yazı var elimde epey uzun ama almanca bu sitede olması gerektiğini düşündüğümden en kısa zamanda tercümesini yapıp burda foruma ekleriz .
ordada zaten bu konu için bir başlık var ve üç alt başlık incelenmış
1.) ön lastikle iniş
2.)arka lasikle iniş
3.)her iki lastikle iniş
4.)lastiksiz iniş

Olay budur abicim. Çok sağolasın. Dediğin o kadar doğru ki uyarı uzerine kendimi geriye alıp atladım az daha motor kafama düşüyordu. Korktum vallahi. Ayakta ağırlığı ayarlamak en iyisi Gökşin hocam öyle atladı çok güzel bir videosu var kendisi koyar galiba.
Bu haftaki Samair gezi yazısı gökşinden resimler benden
GÖKŞİN sıva abicim kolları Laughing

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ksm 09, 2004 2:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Samair Bölüm II: 07/11/2004
Bu haftaki gezimiz yine Samair e doğru. Geçen hafta tadı damağımızda kaldı .
Bu hafta ekibimiz daha kalabalık.

XL200 Beyaz ; Rüstem
XL200 Kırmızı ; Dr. Şinasi
XT660X ; Haluk
XT600 ; Gökşin
XT500 ; Bendeniz Kaan

Yine öğlen gibi buluştuk. Motorlar garajlardan çıkkartıldı,

Adam o kadar titiz ki motoruna neredeyse Haluk a fırça atacak " Baba dikkat et ya motora , Lalalalaa çekme la dur. " Tarzında stresli bir motor çıkartması.

Sonunda stress bitiyor ve XT özgür. Hemen Haluk un 660X yanındaki yerini alıyor, biraz beklediğinden çalışma problemi yapıyor ve artık gitmeye hazırız.

Düştük yollara 5 dk sonra Samair'deyiz. Samsunda öyle grup halinde gezmemiştim , çok afilli oluyormuş.

Çektik motorları pist girişine biraz maket uçak seyrettik, hocalar uçuruyordu, inanılmaz hareketler yaptılar, maket uçak meraklıları için süper görüntüler vardı. İşte bunlardan birkaçı ;

Ve dalıyoruz pistin sonundaki araziye.

İşte karşınızda Rüstem

Bu resim de Dr. Şinasi hocamız.

Gökşin baktı ki motor patinaja düşüyor atladı benim motora ,

Geçen haftaki seyircilerin yoklaması alındı hepsi tamam.

Nedense hep ön teker önce düşüyor, bunun sebebini sitemizden ( www.endurocu.com ) bir arkadaşım belirtti, en rahat pozisyon ayakta dengeyi sağlamakmış, Almanca tercüme edilmesi gereken bazı dökümanlar varmış onları çevirip sitemizde yayınlayacak sağolsun. Ön teker ve arka teker iledüşmenin ayrı teknik olduğunu söylemişti.

Ama yine ben beceremiyorum, haftaya ayakta uçacam kesin olarak .

Arazide süper moto gördünüz mü? Haluk atlamayı denedi ancak arka lastiği kaydığından riske etmedi. XT660X i dinlenmeye aldı. İşte 660X'den iki güzel poz.

Bizler deli gibi sırayla atlıyoruz ama akşama ağrıları düşünmüyoruz. Şu an bile ağrım var ama aldığım zevk inanın herşeye değerdi.

Bazı kısa videoları upload edebildim. Uzun olanlarda hata veriyor. İşte linkler,

[url]http://www.ikiteker.org/modules/gallery/albums/album307/Resim_039.mov [/url]

http://www.ikiteker.org/modules/gallery/albums/album307/Resim_046.mov

http://www.ikiteker.org/modules/gallery/albums/album307/Resim_050.mov

Saygılar Wink

950 Adventure

En son Kaan tarafından Çrş Ksm 10, 2004 11:37 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 09, 2004 3:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Haluk dostum allah aşkına o direğin ne işi var orda gökşin hocam motorunu cıkartırken ??????????? Question Question Question

ya adamın XT si cizilse ?????

Hocam birdaha olmasın Twisted Evil Twisted Evil

garaj faciası dışında( ki allahtan ucuz atlatılmış ) resimler canavar !!! Very Happy Twisted Evil
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar