Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yaz sıcaklarında KTM 950

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yaz sıcaklarında KTM 950
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ayhan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Ağu 18, 2005 8:40 pm    Mesaj konusu: Yaz sıcaklarında KTM 950 Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar.KTM 950 yi beş aydır kullanıyorum.Makineyi tam çözmüş degilim.Bilen varsa anlatsın lütfen.Birincisi şehir içinde neden sık sık fan acıyor.Radyatör muhafazayı degiştirdim,nispeten azaldı.Plastik olanın rüzgar kanallarının açısından dolayı iyi soğutma yapmıyordu.İkinsi bu yaz yaptıgım turda basıma gelen bir hadise;
Hava yine cok sıcak(40 C) güzergahım gereği şehir içinde seyrediyorum.Aşırı dur kalklardan sonra gideceğim yere ulaştım.Sağ deponun ön tahliyesinden (sağ iç kısımda) yoğun benzin akışı vardı.Sırayla depo kapaklarını açtım,sol boş görünüyordu.Sağ depoyu açınca benzin taşmaya başladı.Vanaları falan kapattım.Öylece bıraktım gittim.Döndügümde sol depoya tekrar benzin dolmuş.Hersey normal görünüyor.Olay budur.
Benim şahsi kanaatim,benzin aşırı hararet ve sıcaktan dolayı sağ depoya tahliye oldu.Ama neden?Olayın daha teknik boyutunu bilen var mı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
HaRd_SaW
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 18, 2005 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Ayhan hocam sitede 950 kullanan arkadaşlar var ama onlar işleri nedeniyle fazla bakamıolar siteye bende nispeten 3000 km 950 kullanmış biri olarak fikirlerimi söyliyim...
bi kere 950 nin erken fan açması senin motoruna has bi sorun değil için rahat olsun... Soğutmayı arttırabilicek işlemler yapmak iyi olabilir ama bunların ne olduğunu böyle işlem yapanlardan öğrenmelisin(örneğin yurtdışındaki forumlardan) kendime ait bi 950 im olsa bi çözüm bulurdum sanırım çünkü 950 de tek sevmediğim yan hemen fan açması...

Benzin hadisesi havanın sıcaklığından kaynaklanıo olabilir bence... bazen kapağa açtığında hava çıkarya seninkinde durum biraz daha abarmış...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Ağu 19, 2005 9:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Demek ki 950 almayacazzzz.Çok kızgın sinirli bir motoru var.Beklemeyi sıcağı fazla
sevmiyor.Sabırsız bir makina hehhh hehhhh...Ama çok heybetli ve ingiliz tayları gibi duruyor kerata. Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
HaRd_SaW
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 19, 2005 9:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Fanı erken açıo , yok selesi rahatsızmış diyen zihniyet 950 yi almasın zaten ehehhe Smile binsinler onlar cici motorlarına Smile

İngiliz tayı değilde aygırı dielim Razz
Başa dön
onuro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 19, 2005 10:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ayhan merhaba,
www.ktmtalk.com adında bir forum var, orada tahminim sorununa çözümü anında bulabilirsin... forumlar ktm modellerine göre alt gruplar var, ayrıca sık karşılaşılan sorunlar ile ilgili sticky - duyuru tarzı mesajlar var. Ben lc4'te çokça faydalanmıştım. Bu aralar da www.thumpertalk.com 'da takılıyorum. Örneğin sadece Suzuki drz400 kısmında 1700 sayfa forum topic'i var!Ama lc8 thumper kategorisine sığamadığından Smile bu sitede bildiğim kadarıyla yok.
Ayrıca advrider'dan da belki bişeyler çıkabilir.

Kusura bakma keşke lc8'im olsaydı da ben de bu sorunları yaşasaydım da sana yardımcı olsaydım... Sad Ancak bu kadar yardımım oldu, kusura bakma. Bizde eşeklik. almadık zamanında şurdan bir lc8.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar