Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kadırga Enduro KD 250 GY

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kadırga Enduro KD 250 GY
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 52, 53, 54  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Uzakdoğu Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
EBoyaci
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Mar 21, 2015 7:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yumuşak ve yeni yağmur yemiş toprak lastiğe sardı ve ön çamurluğu kırdık (lastiğin üstündeki grenajla bütün olan değil) sacla destekleyerek tekrar tutturmayı denyeceğim bakalım, hız göstergemde sorun var hızı saniye aralarla farklı farklı gösteriyor 30la giderken bir anda 80 yazıyor Smile dijital olduğu için açıkçası fikrim yok, henüz açıp bakmadımda jant göbeğindeki parçayı temizleyip wd40 layıp geri takmayı düşünüyorum umarım işe yarar. birde 72 cm gidon buldum uygun fiyatlı et kalınlığıda güzel, ancak kafamda bir soru var orjinali 80 cm ve yatmalarda grenajlarımı korudu sürekli aradaki 10 cm buna engel olur mu dersiniz ? 80 cm gidon mu bakayım 72 alıp gidon topuzu ile desteklesem ve yakında crf 250L gibi koruma demiride yapmayı düşünüyorum grenaja hangisini tavsiye edersiniz ?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Mar 22, 2015 2:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

açıkcası ben farklı uzunluklarda gidon bulamadım. aldım bi tane. daha taktırmaya fırsat olmadı. ne gidonu ne lastikleri. çok fark etmez herhalde bilemiyorum. içime fenalık geldi zaten bu aralar. yapamıyorum hiç bir şey
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Mar 22, 2015 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dijital gösterge için kilometre tahrik makarasını açman gerekecek.
Ön teker milini sabitleyen vidaları var ise işe onlar ıgevşeterek başlayabilirsin. ardından ön teker çıkacağı için motorun altına sağlam bir mesnet lazım. gazbeton, tuğla, suntadan motorun ölçüsünde yapılmış sehpa, metal taşıyıcı sistem vs. vs. ..ön balatayı sökebilirsinde sökmeyebilirsinde ancak diski çıkarmak için bir tornavida vasıtasıyla pabuçları diskten uzaklaştır ki takarken rahatça geçsin...
tekeri yerinden alırken mesafe pulları , tozluklar olacak onların yönlerine ve yerlerine dikkat et, hatta fotosunu çek...montajda kjolaylık olur takılırsan...
Tahrik makarasını çıkardın içinden manyetik yaratan bir mıknatıs çıktıysa elle gözle kontrol et bakalım, parçamı kopmuş, çatlamışmı...
Mıknatıs silindir çıkmadıysa telli tahrik sistemiyse telin uçlarına bakacaksın, onların net bir kare olması lazım. eğer yuvarlanmışsa, hızın arttıkça dönen tahrik dişlisi teli çeviremiyor ve yukardan göstergeden kilometre saatinin atmalarını, dalgalanmalarını izliyoruz. Net bir kare görürsen tahrikin içini gözlemle pislik kir, çamur varsa wd 40 ile güzelce temizle, dişli sistem gresliyse greslemende fayda var içini. gres gözlemlemezsen koyma, gerek duymamışlardır. gres ısınınca sakızlanmasın diye koymamış olabilirler.wd40 kafidir tek başına...
Elle teli bir taraftan çevirip yukardan saate bak bakalım döndürüyormu.Bakım bittikten sonra toparla bir sürüş yap, eğer halen atıyorsa bu sefer yukarı giriş noktasına bakman gerekecek. komple teli dışarı almanda fayda var. kılıfı kirlenmiş olabilir teli tutuyoırdur, hız arttıkça tel sağlıklı dönemediğinden atlamalar yapıyordur. atlama telin takıldığını gösterir, yada uçlarının yuvarlandığını...eğer hiç bir şey yoksa saatin kilometreciye götürülüp baktırılması lazım...
Gidon için bir şey diyemiyorum, dar gidonun avantajları dezavantajları olduğu aşikar...Ben daraltmıştım mesela ve inanılmaz yetenek kazanmıştım sürüşte...Deneme alışma süreci sanırım etkili oluyor...
Başa dön
EBoyaci
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Mar 22, 2015 11:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aldebaran demiş ki:
açıkcası ben farklı uzunluklarda gidon bulamadım. aldım bi tane. daha taktırmaya fırsat olmadı. ne gidonu ne lastikleri. çok fark etmez herhalde bilemiyorum. içime fenalık geldi zaten bu aralar. yapamıyorum hiç bir şey

gidonun dar olması aslında kısmen iyi abi çünkü biraz daha yüksek modeli, umarım sizin aldığınız memnun edecektir bu ara bir kaç yerde ramzeyin ki pek övdüklerini okudum burada bir kaç tane kullananı var onları yakaladığımda fikirlerini alacağım. lastikleri de şiddetle tavsiye ederim geçtiğimiz cuma günü bayağı bir hard cross diye adlandırıyım zorladım yani çamur taş vs çok iyi tutuyor. baktığım gidon için aşağıda link bırakıyorum fikrini yazarsan sevinirim abi.

turkizmir demiş ki:
Dijital gösterge için kilometre tahrik makarasını açman gerekecek.
Ön teker milini sabitleyen vidaları var ise işe onlar ıgevşeterek başlayabilirsin. ardından ön teker çıkacağı için motorun altına sağlam bir mesnet lazım. gazbeton, tuğla, suntadan motorun ölçüsünde yapılmış sehpa, metal taşıyıcı sistem vs. vs. ..ön balatayı sökebilirsinde sökmeyebilirsinde ancak diski çıkarmak için bir tornavida vasıtasıyla pabuçları diskten uzaklaştır ki takarken rahatça geçsin...
tekeri yerinden alırken mesafe pulları , tozluklar olacak onların yönlerine ve yerlerine dikkat et, hatta fotosunu çek...montajda kjolaylık olur takılırsan...
Tahrik makarasını çıkardın içinden manyetik yaratan bir mıknatıs çıktıysa elle gözle kontrol et bakalım, parçamı kopmuş, çatlamışmı...
Mıknatıs silindir çıkmadıysa telli tahrik sistemiyse telin uçlarına bakacaksın, onların net bir kare olması lazım. eğer yuvarlanmışsa, hızın arttıkça dönen tahrik dişlisi teli çeviremiyor ve yukardan göstergeden kilometre saatinin atmalarını, dalgalanmalarını izliyoruz. Net bir kare görürsen tahrikin içini gözlemle pislik kir, çamur varsa wd 40 ile güzelce temizle, dişli sistem gresliyse greslemende fayda var içini. gres gözlemlemezsen koyma, gerek duymamışlardır. gres ısınınca sakızlanmasın diye koymamış olabilirler.wd40 kafidir tek başına...
Elle teli bir taraftan çevirip yukardan saate bak bakalım döndürüyormu.Bakım bittikten sonra toparla bir sürüş yap, eğer halen atıyorsa bu sefer yukarı giriş noktasına bakman gerekecek. komple teli dışarı almanda fayda var. kılıfı kirlenmiş olabilir teli tutuyoırdur, hız arttıkça tel sağlıklı dönemediğinden atlamalar yapıyordur. atlama telin takıldığını gösterir, yada uçlarının yuvarlandığını...eğer hiç bir şey yoksa saatin kilometreciye götürülüp baktırılması lazım...
Gidon için bir şey diyemiyorum, dar gidonun avantajları dezavantajları olduğu aşikar...Ben daraltmıştım mesela ve inanılmaz yetenek kazanmıştım sürüşte...Deneme alışma süreci sanırım etkili oluyor...

Gidon (link vermem umarım sorun olmaz): http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-gidon-aliminyum-mavi-22mm-kalinlik-72-cm-uzunlugunda-202579033/detay/

abi çok teşekkürler bilgilendirme için en azından artık fikrim olmuş oldu, gidon için fikriniz nedir yüksek yüksek model olması ayakta sürüşte rahatlık sağlayacaktır diye düşünüyorum. şimdi aklıma geldi ki mıknatıs sistem değil galiba, yani lastikler değişirken görmüştüm göbeğe oturtulan 2 dişi olan bir şey vardı tabi belki öylede mıknatıslı olabiliyordur ama tahminim o dediğiniz tel ve dişli sisteminden. zaten lastikler değiştikten 1 gün sonra başladı sorun ve mekanik sistemse herhalde benim için çok rahat olacaktır. wd40 yerine q40 buldum aynısı kutu olarak ve aynı işi yapıyor dediler ama wd40 daha iyi derseniz onu denerim elbette.
Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 23, 2015 9:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben de buna benzer bir gidon aldim ama siyah. Bu aluminyum. Yumusak olma ihtimali var. Benimki de olabilir aslinda bilemiyorum. Takip yuksekligini deneyecegim. Eskisini de duzelttirip kenara koyacagim.gidon icin bekle istersen. Cumartesi halledebilirsem servisin de fikrini sorarim.
Bu arada fren balatalarini nereden aliyorsun?
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Uzakdoğu Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 52, 53, 54  Sonraki
20. sayfa (Toplam 54 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar