Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yamaha XT660Z Ténéré alınca...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yamaha XT660Z Ténéré alınca...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 14, 2014 8:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Erkan ustadim, calismalarin cok guzel. Far koruma son haliyle daha guzel olmus. Tek birsey daha var. Bunlari motorun geneline uygun sekilde boyamak mumkun mu? Herkes tercih etmeyebilir ama bana denemek lazim gibi geliyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 14, 2014 9:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gökşin, kendim almış kadar çok sevindim. Güle güle kullan, hep mutlu ol.
Kazasız belasız yollar aş.

Aksesuar ve modifiye ( gidon yükseltme) çok güzel olmuş, far koruma çok çok güzel.

Ben de motor arayışında olduğum için. yeni tenere 1200 e bakıyorum sıklıkla.İbre iki farklı motorda gidip geliyor. ( V-stron ve super tenere)

Sorum, neden 660Z, neden super tenere değil? Zevkler ve renkler dışında mutlaka seni bu motora yönelten artılar vardır. Daha enduro ,daha yüksek olması mı etken? ( uzun boylusun)
Ya da 1000 cc altında olması mı tercih sebebi.?

Motorun çok güzel.Kazasız belası ve keyifli sürüşler diliyorum. Smile
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş May 14, 2014 12:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayırlı uğurlu olsun Gökşin hocam...
O kaa para verdin çakmak soketi koymamışlar mı Razz

latife tabiki Smile)

Bu arada lastik yönlerine bakarmnısın bi...Birinin gidişi kazıma yönünde diğeri yuvarlanma...Okun yönünden emin olmak lazım...

Bi kere bir arkadaşımın başına geldi, ikisinide ters yonde takmışlar oylemiydi böylemiydi diye tartışıyorlardı, oklar var lastiğin gidişini gösteren bakın onlara arkayı gösteriyorsa terstir dedim. ikiside arkaya bakıyordu. Hanzo lastikçi ters takmış janta...
GÜle güle kullan, bol kilometre yepyeni beldeler kasabalar dağlar dereler ülkerler gör...
selametle...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cum May 16, 2014 12:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lacivert demiş ki:
Gökşin, kendim almış kadar çok sevindim. Güle güle kullan, hep mutlu ol.
Kazasız belasız yollar aş.

Aksesuar ve modifiye ( gidon yükseltme) çok güzel olmuş, far koruma çok çok güzel.

Ben de motor arayışında olduğum için. yeni tenere 1200 e bakıyorum sıklıkla.İbre iki farklı motorda gidip geliyor. ( V-stron ve super tenere)

Sorum, neden 660Z, neden super tenere değil? Zevkler ve renkler dışında mutlaka seni bu motora yönelten artılar vardır. Daha enduro ,daha yüksek olması mı etken? ( uzun boylusun)
Ya da 1000 cc altında olması mı tercih sebebi.?

Motorun çok güzel.Kazasız belası ve keyifli sürüşler diliyorum. Smile

Hocam çok sağol iyi dileklerin için teşekkür ederim.
Bu motosikleti tercih etmemin sebebi XT serisinden hep memnun kalışımdır. Biliyorsun uzun zamandır XT600 E kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Yine bir XT ama 660Z Ténéré farkı ile... 1200Z Süper Ténéré harika görünüyor ancak sıfır km fiyat bazında rakamların yüksek oluşu beni vazgeçirdi. Yoksa makine o paraları fazlasıyla hakediyor sakın yalnış anlaşılmasın. Fakat ne hikmet ise orta sınıftan vazgeçemiyorum. 660Z ağabeyine göre daha sportif atletik yapısı, hafif, kafa görünümü daha agresif, daha yüksek olması beni aşık etmeye yetti kendine. Buna da uzun süre bineceğimi sanıyorum.

turkizmir demiş ki:
Hayırlı uğurlu olsun Gökşin hocam...
O kaa para verdin çakmak soketi koymamışlar mı Razz

latife tabiki Smile)

Bu arada lastik yönlerine bakarmnısın bi...Birinin gidişi kazıma yönünde diğeri yuvarlanma...Okun yönünden emin olmak lazım...

Bi kere bir arkadaşımın başına geldi, ikisinide ters yonde takmışlar oylemiydi böylemiydi diye tartışıyorlardı, oklar var lastiğin gidişini gösteren bakın onlara arkayı gösteriyorsa terstir dedim. ikiside arkaya bakıyordu. Hanzo lastikçi ters takmış janta...
GÜle güle kullan, bol kilometre yepyeni beldeler kasabalar dağlar dereler ülkerler gör...
selametle...

Teşekkürler Göksel, hep beraber uzun ve sağlıklı nice güzel kilometrelere. Lastik yönlerine baktım OK yönü doğru. Fabrika çıkışı lastiklerde böyle bir hata olabileceğini sanmam ama sonradan lastik takıldıysa bir yorum yapamıyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 16, 2014 1:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Doyurucu yanıtın icin cok teşekkür ederim Gökşin Hocam. Aydınlatıcı oldu, Super tenere 1200 ü iki kez test etme. şansım oldu, kolay kullanımlı ve uysal bir motor , TA gibi.

XT 660Z çok çok güzel, ancak benim için yüksek .
V Strom fikrinden uzaklaştım tümüyle.Triump Tiger ' dan da

Afrika Twin ' i bekleyeceğim.

Sevgi ve dostlukla.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar