Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp ile Yollardayız - Kapadokya

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp ile Yollardayız - Kapadokya
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
erdem_35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 04, 2013 2:59 pm    Mesaj konusu: Transalp ile Yollardayız - Kapadokya Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar Mayıs ayında İzmir'den eşimle birlikte startını verdiğimiz ve toplamda 10 gün 2700 km sürüş yaparak gerçekleştirdiğimiz kapadokya ve yol üstüne konakladığımız şehirleri, gezdiğimiz yerleri sizlerle paylaşmak istedim. Motorumuzu bir güzel yüklemiş, kendimizi yola hazırlamışız.
1.gün Pamukkale
2.gün Eğirdir
3. ve 4.gün Akşehir-Konya
5. ve 6. gün Kapadokya ve çevresi
7. ve 8. gün Side - Manavgat - Antalya
9. ve 10. gün Girdev yaylası

2.gün Isparta / Eğirdir Gölü; haritadaki konumu için tıklayın ---> http://goo.gl/maps/NrtfT

Pamukkalede kahvaltının ardından Eğirdir yoluna koyulduk. Tüm yol boyunca sağlı sollu heryer lale bahçeleri vardı, bakmaya doyamıyorsunuz. Ortalama günlük 250 - 300 km yapmayı planlıyoruz. Gözümüzü bir açıyoruz acıgöl 'e varmışız. Hem bir mola hemde fotoğraf çekmek için duruyoruz.

Birkaç saat sonra Eğirdir 'e geliyoruz ve şehre iner inmez önce kısa bir tur atıyoruz nerede konaklayalım diye, daha sonra yola çıkmadan önce motorcu bir abimizin tavsiyesi üzerine belediyenin yapmış olduğu altınkum plajındaki kamping alanına geliyoruz ve işte tamam diyoruz yer kesinlikle burası. Göl kıyısında çok güzel bir tesis kurmuş belediye . Hemen kendimize güzel bir ağaç altı belirleyip çadırımızı kurmaya başlıyoruz.

Çadırımızı kurup motorsikletimizi boşalttıktan sonra kısa bir şehir turu atıyoruz. Yeşil ada kısmı çok güzel bir çay molası ve dinlenme. Daha sonra aksam yemeği için kasaptan etimizi alıyoruz. Yeni aldığım ocağı deneme hevesi var ya Kamp yerine gelince göle girmeye karar veriyoruz hemen mayoları giyip bi serinliyoruz, çok ta iyi geliyor. Burası tam bir motorsikletçinin kamp yapacağı güzel lokasyonlardan biri. Yemeği hazırlamaya başlayalım derken hava kapatıyor ve aniden bir sağanak yağmur indirmeye başlıyor hemen çadıra gidip yemeği oradan müdahale ile yapmaya devam ediyoruz.

Yeşilada yolu ve adada bulunan manastır.

3. gün Akşehir haritadaki konumu için tıklayın ---> http://goo.gl/maps/Jjga8

Sabah Eğirdir göl manzarlı kahvaltımızı yapıp yola koyuluyoruz. Konaklamayı düşündüğümüz yer Konya fakat yolumuzun üzerinde Akşehir var, Akşehir denince akla Nasreddin Hoca geliyor ve türbesine uğramak istiyoruz. Fakat Akşehir'e geçme düşüncemiz bizim rotada biraz değişiklik yapmamıza neden oluyor ve biraz ilerledikten sonra görüyoruz ki Akşehir'e gidişte yol çalışması var, girmişiz artık yola yapacak birşey yok diyoruz ve toprak yollarda başlıyoruz dağları tırmanmaya. Sonuında asfalta ulaşıyoruz ve bomboş yollar manzara harika yol kenarında bir su hayratı görünce hemen duruyoruz. Dağ yolları ciddi anlamda serindi.

3. ve 4. Gün Konya; haritadaki konumu için tıklayın ---> http://goo.gl/maps/nKnfi

Akşehi'de Nasreddin hocayı ziyaret ettikten sonra tekerimizi Konya'ya çevirip , konaklayacağımız yer olan turizm uygulama oteline ulaşmayı hedefledik. Aksam saat 18-00 gibi uygulama oteline ulaştık. Bugün biraz fazla oyalanmışız yollarda. Hemen odamıza yerleşip biraz dinlenme ve akşam için yemeğe çıkmayı düşündük ( etli ekmek ) Saat geç olduğu için Konya'yı gezmek için yarını bekliyoruz.

Ertesi gün güzel bir kahvaltı yapıp, daha önce planladığımız yerleri gezmeye hazırdık.
Mevlana türbesi , Şems türbesi , Alaaddin tepesi, Alaaddin keykubat camii, Etnografya müzesi ( çatal höyükten kalma kalıntılar ) Yapmış olduğumuz bu yolculuk bizlere her türlü duyguyu yaşattı bunu gezinin sonunda anladım. Rapor bitince sanırım benimle aynı duyguları paylaşıyor olacaksınız. Bu arada bu tarz gezilere çıkıyorken mutlaka ama mutlaka müze kartı alın yanınıza , parasını fazlası ile çıkartıyor emin olun ..

Müzeleri gezmeye pek fırsatım olmaz ama burada gezesim geldi. Çatal höyükten kalma kalıntılar. Adamlar o zamanlarda küveti bulmuşlar ! Evet yarın güzel bir sürüş yapacağımız için akşam erken yatmayı tercih edip tekrar kahvaltının ardından kapadokya yollarına düşeceğiz.

5. ve 6. gün Kapadokya göreme yolarındayız. Harita için -----> http://goo.gl/maps/7t99m

4.günlük sürüş boyunca ana gezi yerimiz olan Kapadokya yoluna bu sabah Konya'dan hareketle başladık. Gps'imizde yerleri tespit ettik ve yola koyulduk. Burada biraz Transalp'ten bahsetmek istiyorum. Motorumla uzun yolculuklar yapıyorum, kimi zaman yüklü kimi zaman yüksüz. Bu seferki artçılı ve full yüklü diyebilirim. 19 litre depoya sahip 650cc lik bir motorsiklet Transalp. Yaklaşık menzil 300 ile 320 km arası. Sabah biraz üşengeçlik yapıp yolda alırım düşüncesi ile 250 km gitmiş bir durumda Konya ovasına girdim. E tabi düm düz ova kesin bir benzinci çıkar karşıma 50 km içerisinde diye düşünürken. Benim 300 km menzil olan depom 280 km ye geldiğimde sıcak terler atmaya başladım. 290. km de ufukta bir benzinci görünce çocuklar gibi havalara uçtum resmen Aşağıda almış olduğum benzin litresi ve fişini anı olması için fotoladım. 17,5 litre benzin alan transalpimin, 1,5 litre sonra benzinim bitiyordu. Yakıt tüketimi km 'de 250 - 300 kuruş yüke bağlı. 100 km de 6 litre

Hemen çadır için güzel bir yer seçip yükümüzü hafifletmek ve gezmek istiyorduk. Göremede fiyatlar biraz uçuk gidicek arkadaşlara önceden bilgi vereyim. Uçhisar kalesi çevresinde yemek yerleri var çoğunlukla pide Çadırımızı kurup öglen yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz.

Bu arada kamp alanı için 2 kişi + çadır yeri günlük 50 tl. Kaldığım en pahalı çadır yeri ama güzel bir yer işletmecisi Ahmet çok yardımcı oluyor. Lokasyon bilgisi ---> http://goo.gl/maps/9EurF

Eşimin ısrarı üzerine önce Avanos 'a gidiyoruz. Çamurun sanata dönüştüğü yer.

Burada motosiklet sürmek gerçekten çok keyifli. Çevrede bir sürü motosiklet ve atv süren yerli yabancı tursitler var. Bir noktadan bir noktaya ulaşmak kısa mesafe olmadığı için motosikletimizin bize sağladığı yarar çok büyük. İzmir'e dönünce bir güzel bakımını yapacağım Kıyafetleri çıkardım kot şort tşört, mont ve kask çünkü hava aşırı sıcak. Güvenlik unsurlarını geri plana bıraktım farkındayım ama biliyorsunuz ki in bin hava sıcaklığı hepsi eklenince kıyafet giyme gereği duymadım.

Atv kısa süren eşim çok mutlu.

İlk heyecanla göreme içinde yaklaşık 50 km gezmişiz. Akşam olmak üzere birazda kamp alanına gidip akşam yemeği için hazırlık yapmaya karar veriyoruz. Kamp alanımızdaki dostlarımızın bir kaç fotosu

Çadırımız ve biz

Bisikletle gezen bir arkadaş

Sabahın ilk ışıkları ile uyanıyoruz ve yeni havanlamaya başlayan balonları görüyoruz. Yaklaşık 80 tane kadar saydım. Balonla uçmak kısa süre 150 uzun süre 230 tl gibi bir fiyat merak edenlere. Gitmeden 2 gün önce balon düşmüştü yoksa sabah 100 balondan aşağıya kalkmıyormuş. Kamp alanında başınızın üzeri balonlarla dolu.

Kahvaltımızı yapıp yeraltı şehirlerine doğru yola çıkıyoruz. Ve her zamanki gibi müze kartları işimize yarıyor. Kaymaklı daha ufak bir yer altı şehri. Sabahın erken saatlerinde gitmekte fayda var yoksa turistlerden çok kalabalık oluyor. Burayı gezdikten sonra derinkuyuya doğru yola çıkıyoruz. Burası gayet büyük bir yer altı şehri. Aşağıları gezdikten sonra çevresinde köy halkının yaptığı gözleme ve çay çok iyi gidiyor.

Müze kart müze kart müze kart !!!! yoksa her yere giriş için 15 ile 20 tl kişi başı ücret ödüyorsunuz bilginize.
Aşagıda yer altı şehrinin bütün görseli bulunuyor ve en alttan yer altı su kanalı geçiyor.

Yeraltı şehirlerini gezdikten sonra soğanlı tarafına geçiyoruz. Bomboş yüksek yollarda sürüş yapmak çok güzel. Yol üzerinde daha birçok güzel yerler gördük gezdik , lakin hepsini aktarmak yerine belli başlı lokasyonları paylaşmayı tercih ettim.

Soğanlı yollarında gene güzel bir kaç manzara..

Kapadokya gerçekten motorsiklet ile gidilip gezilmesi gereken ender yerlerden biri. Hele gidince yurt dışından gelen onca motorsikletli ekibi görünce neden daha önce gelmedim diye düşünüyor insan. Öyle yada böyle bizde tatlı güzel anılar bırakıyor. İyiki gitmişiz görmüşüz diyoruz.

Kapadokyada daha fazla kalacaktık fakat hava yağmur ve fırtınaya dönünce yola koyulmayı düşündük. 550 km lik bir sürüş ile konya , seydişehir , akseki üzerinden Manavgat Side ye geçmeye karar verdik. Birazda sıcaklarda yılın ilk denizine girelim dedik. Çadırdan sonra burada bir otelde 2 gün dinlenmek bana ve eşime iyi geldi.

Dağ yollarında bir ara dinlenmek için yolun kenarında durdum yanımda biten çoban ve eşeği ile biraz sohbet edip foto çektik. Gece sürüye kurtlar saldırıyormuş güvenlik amaçlı silahı yanından ayırmıyor.
Akseki dağ yolunda bir ara üşüme geldi sonradan fark ettim ki rakım 1800

Side'de 2 gün boyunca deniz ve birde manavgat'ı gezmekle geçirdik.

Bu kadar otelde kalmak bize yetmişti ve artık dönüş yoluna son durağımız olan
9. ve 10. günü geçireceğimiz Girdev Yaylasına doğru yola koyulmuştuk. Harita için ---------> http://goo.gl/maps/ZA2TF

Sizlere biraz girdev yaylasından bahsetmek istiyorum. Burası kaş ile fethiye arasında kalan kışları ciddi derecede sert geçen dağların arasında bir krater gölünün bulunduğu aynı zamanda kuş ve yıldız gözlemcilerinin uğrak yeri olan dağa ile iç içe olan bir yer. Daha önce kış ayında 4 motorsiklet gelmiş gezmiştik, bu sefer eşimin de görmesini istedim buralara bahar yeni düşüyor erikler daha yeni oluyor. Göle toplam 3 koldan çıkış var haritayı incelerseniz ayrıntıları göreceğinizi düşünüyorum.

Burada güzel bir kamping alanı bulunuyor işletmecisi keyfili en az 2 gün geçirmeniz gereken bir yer olduğunu düşünüyorum. Gölün çevresini motorsiklet ile gezmek çok eğlenceli 37 km çevresinin toplamı. Konaklama fiyatları cebimizi üzmeyecek düzeyde. 2 kişi sabah + aksam yemeği + konaklama : 100 tl . Ev ortamında sıcak kanlı bir aile işletmesi. Kesinlikle birde hayatı buradan görmenizi isterim.

Çevresinde 2 adet havuz göl var isterseniz balık tutabilirsiniz. Balık tutan bir turist arkadaşıyla gelip burada 1 hafta kalıyormuş ve tutmuş olduğu balıkları tekrar salıyorlar SPORTİF BALIKÇILIK ingilizler

Ve 10.gün tatilin son günündeyiz. Motorumuzu yükledik İzmir'e doğru yola çıkmaya hazırız. 10 gün süresince yapmış olduğumuz bu gezinin bize yaşattıkları hayatımızda güzel bir anı olarak kalacak, Kapadokya paylaşımım burada bitmiştir , herkese teşekkürler arkadaşlar.

En son erdem_35 tarafından Cum Hzr 21, 2013 7:41 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
EGEYELI
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 04, 2013 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Helal,Helal,Helal Erdem kardesim paylasman icin tesekürler
gercekten cok güzel begendim, ellerine saglik
sero35
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 05, 2013 8:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tekerıne emeğine sağlık,tekrarlarının bol olması dileğiyle
Başa dön
erdem_35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 05, 2013 1:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler arkadaşlar. Elimizden geldiğince gezmeye ve PAYLAŞMAYA çalışıyoruz.
Başa dön
Retired
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 05, 2013 2:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Saygıdeğer kardeşim, size yakışan bir gezi ve sana yakışan bir sunum olmuş, elinize, gönlünüze ve tekerinize sağlık, uzun soluklu bol geziler dilerim.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar