Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 3 seçenek

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

3 seçenek
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Satılık - Alınık
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 13, 2013 5:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

herkese tekrar merhaba. şimdi eve döndüm. durum şu:
Pegaso: güzel ve temiz görünüyor. sele kaplaması, orta sehpa ve lastik ister. sahibi beyefendi biri. almanyada da pegasosu varmış. bunun haricinde masraf çıkartacak gibi görmedim. ön panelde klasik italya işciliği ve sol taraftaki 6 ışık göstergesinin kapağı yok. bir de elcik değişecek. çok iyi olmasa da çanta falan da var. motorun sesi falan iyi.
F650: vaz geçtim. krank işi kafama takıldı.
İkinci pegaso: başka bi tane daha baktım. daha önceden bildiğim bir motor çıktı kaçtım.
Transalp: Sahibi değişik biri. 7-8 km ötedeki ustama uzak diye gitmek istemedi. motor 3 yıldır ondaymış. selenin nasıl açıldığını veya yan çantanın nasıl söküldüğünü bilmiyor. sele kaplaması ister. akü, debriyaj balatası yeniymiş. zincir ve lastik fena değil. amortisör yağ ve keçeleri yeni değişmiş. fenerim bozuldu fren balatalarına bakamadım ama önden ses geliyor dedi. performas eksozu var. taktırmış ama ayar yaptırmamış. makina marşı falan çok güzel alıyor. çalışmasında hafif bir iniş çıkış fark ettim, normaldir sanırım. asıl mesele karenaj hasarlarında. 98 model enduroda olabilecek küçük kırık, çatlak, ezik v.s. var. seleyi arkadan tutan pimlerden biri kırık. bakımlarını Ali esengül yapmış. masrafı var ama kullanımına engel görünmüyor.
pegaso yarına kadar birine söz verilmiş. durumu yarın belli olacak. TA nın sahibi çok pazarlığa gelecek biri değil. karar veremedim. yarın ustamla görüşeceğim. yazdıklarımdan sonuç çıkartabilirseniz memnuniyetle beklerim Laughing
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Mar 13, 2013 6:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Beyaz olan Polis Çıkması belli zaten. Krank arızası ise sadece krankla kalmaz salla Aldebaran...
Üç yıldır bir motoru kullanıp orasını burasını bilmeyen biriyle karşılaşırsam ""samimiyetinden her zaman şüphe ederim""
Düşündürücü!!!
Motorla verilen her fazlalık ve orası burası kurcalatılmayan motor beni korkutmuştur daima. GÖZ Boyamak gibi geliyor bana. yada dikkat dağıtmak gibi diyelim.
Pegaso yinede servise gösterilmeli, 7-8km de ısınmak için yeterli bir mesafe oraya gidene kadar zaten motor ne olduğunu söyleyecektir.
Egzostlar hakkında üreticilerin görüşleri teknisyenlerin görüşleri mühendislerin görüşleri geçenlerde yayınladık sitede. Performans için üretilmemiş bir motora hangi akla hizmetle performans egzosu takıp pozitif yönde verim beklenir ben mühendis değilim ama anlattıklarını anlayabiliyorum. O yüzden oynanmış egsoztlu motorlardan daima uzak durmuşumdur , çünkü çok yakın zamanda mutlaka yanma odası içinde sorun çıkartacak demektir.
Bu üç seçeekte bence elenmeye hazır, diğer motorda da performans egzostu kullanılmış.
Usta baksın mutlaka 2. ve 3. seçeneklere....
F650den uzak dur aldebaran, sende zatensilmişsin tercihten...
aklın yolu bir... Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 13, 2013 6:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Türkizmir, öncelikle muhtemelen pazartesi müsait oluyorum. yarın rapor alacağım. sonucu tekrar bildiririm.
pegasonun durumu dediğim gibi yarın belli olacak. TA için ise sahibinin de motoru götürdüğü Ali Esengül ustaya uğrayacağım yarın. O istanbulda iyi bilinen bir hondacıdır. bakalım ne diyecek. karenaj hasarları için ne dersin? resimlerde görünmüyor, küçük çatlak ve kırıklar. onalrın tamiri filan mümkün olur mu, fazla masrafı tutar mı? bu motor için 6500 makul mü?
Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 14, 2013 7:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet arkadaşlar, yine hüsran. bu gün TA nın sahibine rest çektim. insanlar nasıl satış yapıyorlar anlamıyorum. Pegasonun sahibiyle yaklaşık 3 saat vakit geçirdim. beyefendi bir adam. herşey tamam. elindeki yedek bujiden, KN filtre temizleyicine ve çantadaki şişme bota kadar anlattı ve verdi. değişmesi gereken yapılması gereken herşeyde mütabık kaldık. fiyatta da anlaştık. ancak motordan gelen bir ses vardı anlayamadığım. son dakika ustama gösterdim ve hatırlamadığım bişeyler söyledi ve alma dedi. böylece yine motorsuz kaldım. ama o motoru daha tecrübeli birilerine öneririm. kendisi motoru indirip uğraşacak birilerine uygun çözüm olabilir. isteyen özel mesaj atsın daha detaylı anlatayım.
Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Mar 15, 2013 4:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İkinci el alacaksan, özellikle de yılı eski bir model alacaksan, sabırlı olmakta fayda var. Yoksa uğraşırsın. Tecrübeyle sabit. Mutlaka gönlüne göre bir şeyler çıkar. Moralini bozma. Wink
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Satılık - Alınık Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar