Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Hafta Sonu Spontane Chios/Sakız

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Hafta Sonu Spontane Chios/Sakız
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Mar 11, 2013 1:32 pm    Mesaj konusu: Hafta Sonu Spontane Chios/Sakız Alıntıyla Cevap Ver

Sabaha karşı girdiğim yatağımda sırtüstü uzanmış karanlıkta tavanı seyredirken telefona kurduğum alarmın deli deli bağırtısıyla yataktan fırlayıp geceden hazırladığım sidecaselerim yanındaki kıyafetlerimi üzerime geçirirken yeniden yollara düşmenin heyecanı vardı bedenimde.
Bir taraftan kendi kendime gülümserken içimden "hafta içi işe giderken dokuza beş kalaya kadar uyumaya çalışan ben, ucunda gezmek olduğu için sabahın kör altısında yataktan kalkabiliyor" olduğumu düşündüm.
O esnada da üzerimi giyinmiş, ayağıma İstanbul Motosiklet fuarından aldığım kışlık botlarımı ayağıma geçiriyor bir taraftan da saati kolluyordum. Nitekim 110kmye yakın yol tepecektim ve dışarda yağmur yağıyordu. Aslında en çok sevdiğim sürüş tarzı, yağış altında yol katetmek. Herkesin "deli bu" dediğini görüyorum daracık arabalarının içinde hiç ıslanmadan bir yerden başka bir yere seyahat ediyorlar. Ama benim aldığım ıslanma keyfine değer biçemezsiniz. benzinliğe girdiğimde görevli sadece motosikletlilere sorar bu tip hava durumunda ""abi nereye? yolculuk?"" ...
Yolculuk!!!
Başlasın o halde...
Sabah hava bulutlu ve yağışlıydı, ama çeşmeye indiğimde güneş vardı. Sakıza yaklaştıkça biraz daha bulutlandı ve kapandı.

ÇEŞME GERİLERDE KALDI

uzaktan Sakız Adası şehir merkezi...

Adaya iner inmez aracımı alarak, aracın burnunu en uzak noktaya MESTA'ya çevirdim. 39km lik bir yolculuk beni bekliyordu. Yolda denizdeyken gördüğüm bulutlar oldukça yoğun bir yağış altında sürüş yaparak ilerleme sebep oldu. Ancak adanın yolları bizim otobanın yollarından çok daha mükemmel ve düzgün ki, araç sanki çarşafın üzerinde ilerliyordu. Yanımda biri otursa ver eline çay fincanını, keyifle yoluna devam etsin...

MESTA'da gezimi tamamladıktan sonra, bu hayalet kentten yolumu PYRIGI'ye çeviriyorum. Burada soluklanıp Sakızlı kahvemi içtikten sonra artık yemek faslı yaklaşıyor...

Buralar o kadar güvenliki insanlar anahtarlarını evin içinde değil, dışında tutuyorlar...

ve artık saat 15:00sularında acıktığımı hissediyorum. havanın temizliği bol oksijen yağış iştahımı kabarttı. Şimdi yolum doğru KARFAS'a , normalde kalabalık olunca arkadaşlar Sakıza inelim orada birşeyler yiyelim diyorlar ama benim artık Türkçe ""HOŞGELDİN" şeklinde coşkuyla karşılandığım mekanıma gelince "iyi ki gitmemişiz" demeden edemiyorlar.
Buyrun öğlen yemeğine...
Önce GREK Salata

Sonra yancı mezeler

Şimdi KALAMAR ve AHTAPOT, burada bizim ülkemizdeki gibi halka halka kalamar bulamazsınız, hayvanın tamamaı gelir önünüze ve inanın sodaya yumurtaya una bulanmış halka kalamardan beçbin kat lezzetli ve aynı zamanda afrodizyak Smile

ve BARBUN...

ve hepsi bir arada Smile

UZO'suz olmuyor artık...
işte her başlayan şey gibi biten zaman beni tekrar başladığım yere geri getirdi...

Bir sonraki Hafta sonu gezisinde Başka bir adada buluşana kadar kendinize iyi davranın.
Gezinin Maliyeti...
gemi gidiş /geliş : 20Avro
Araba: 10avro
benzin: 10 avro
yemek:16,50 avro
2 magnet:5 avro
total: 61,50Avro
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
erdem_35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 11, 2013 1:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Turkizmir güzel ve farklı bir gezi olmuş. Sabah kalkma konusunda hem fikirim Smile İzmir ekibi bu haftasını gezilerle süslemiş ne güzel. Smile Birkaç sorum olacaktı ; Adaya geçişte yurt dışı ehliyet , sigorta konusu hakkında bir işlem yaptınız mı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Mar 11, 2013 2:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Adaya geçiş:
Geçerli tarihli pasaportunuz ve Mutlaka SCHENGEN vizesi gerekiyor. SCHENGEN vizesini hangi ülkeden aldıysanız önce o ülkeden giriş yapmanız şartı var. Eğer giriş/çıkış yapmaz iseniz Yunanistan'a giremiyorsunuz.
Eğer pasaportunuz var geçerli tarihlere sahip ama hiç vizeniz yok, Yunanistan'dan vize almak kolay.
""Pasaportla geçersin vizaye gerek yok"" tamamen bir şehir efsanesidir. yanıltmasınlar sizi, Türkiye'den çıkarken POLİS size Yunanistan vizeniz var mı? diye sormuyor, var olduğuna inanıyor. ve Yurtdışına çıkmanıza mani yakalamalı veya Vergi borcu olup izin almadıysanız çıkmanıza izin vermiyor...geçtiğimiz yaz, çok gördük akşam geminin harket saatini bekleyen uyanık Türkler...
ARAÇla geçiş:
Araç için GREENCARD mutlaka gerekiyor. en kısa 15 gün, en uzun 1 yıl.
Sürücü için: Kendi aracıyla geçene Beynelmilel ehliyet zorunlu.
Size derlerse "ben gittim sürdüm, hiç bişi olmuyor" inanmayın, TÜRK Emniyet teşkilatının verdiği LİSANSlar ne yazık ki AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİnce kabul edilmemekte. Ada'da araç kiralayabilirsiniz ancak GÜMRÜKten uluslararası ehliyet olmadan aracınızı geçiremezsiniz.
Uluslararası ehliyet: 342,00TL
Yenileme : 157,00TL
----------------
Bu konuyla ilgili belirlenmiş mevzuatlar var. Lütfen kulaktan dolma yada şahit olmadığınız şeylere inanmayın. Motorculuğunda atmasyonu, avcılık gibidir. Sınır kapılarında perişan olmayın. Evraklarınız her zaman tam ve eksiksiz olsun. İstemeseler bile siz tam tekmil dolaşın. Motosiklet bu, kazasıda var..Avrupada kaza yapmak hele ki eksik evrakla hapis yolu diyorlar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
snnerd
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Mar 11, 2013 10:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel bir paylaşım ayrıca verdiğin bilgiler için teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Pts Mar 11, 2013 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eline, diline sağlık. Çok iyi oldu bu paylaşım. Belki bir tur da beraber gideriz Smile
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar