Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - transalp konusunda yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

transalp konusunda yardım

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kruppmak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal May 15, 2007 4:57 pm    Mesaj konusu: transalp konusunda yardım Alıntıyla Cevap Ver

merhaba arkadaşlar,2001 honda transalp sahibiyim,bu motor konusunda deneyimi olan arkadaşlardan yakıt tüketimi vede 100 km'de buji bozulmasının nedenini rica ediyorum.ocağıma incir ağacı dikildiğini düşünmeye başladımda Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
hepat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 16, 2007 12:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba dostum bendede 2001 Transalp var fakat allaha şükür bir problem yaşamadım.yakıt100 km de 90 km h ile 5.5 litre civarıdır tabi hıza bağlı olarak artar.100 km de bir buji mi bozuluyor yoksa buji yi yağlıyormu bence biraz daha açıklasan iyi olacak başına neler geldi motoru ne zamandır kullanıyorsun.Biraz bilgilendirirsen daha kolay yardımcı olabilirzi sana.Motorun km kaç .Benim bildiğim transalp ler öyle kolay bozulacak ve arıza verecek araçlar değil.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
faris
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 16, 2007 8:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hocam ben motoru üzmeden net olarak 100km de 5lt yaktım ama ortalama süratim 90-95 km ile ve motoru zorlamadım.Buji transalplerde silindir başına iki tanedir senin problemin buji kesmesimi yoksa yağlama mı yada başka bir problemmi?Bu problem buji yi değiştikten sonramı oldu açıklarsan daha kolay yardımcı oluruz.TA türünün en problemsiz makinasıdır yeterki düzgün bakılsın Wink
kruppmak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 16, 2007 8:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba değerli arkadaşlar,motorum 2001 model 32000km'de yeni aldım tüm yaptığım yol 270 km.geçen cumartyesi günü çalıştırdım bir anormallık olduğunu anladım motor gaz yemedi yakındaki servise getirdim.ön silindirde ateşleme olmadığı bujilerin bozuk olduğu söylendi,derhal gidip esengül kardeşlerden dört adet buji aldım. öndeki silindirin sağ taraftaki bujisini kolay değiştirdim ama sol taraf bir facia. ellerim parçalansada onuda değiştirdim ve hafta içinde 100 km gidiş dönüş yol yaptım.pazartesi tekrar çalıştırmak isteyince aynı sorunu yaptı yine ön bujiler sorun çıkardı.servisin söylediğine göre buji porselenleri kısalmış böyle birşey olurmu bilmiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.saygılar,selamlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 16, 2007 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili kruppmak kardeşim benim devam ettiğim servise polisler transalplerinin bakımları için geliyorlar. O motorlardan birinde aynı arıza olmuştu, sanırım ön silindir çalışmıyor, öyle değilmi? Ön silindire ait ateşleme ünitesinin arızalanmasından yada rutubet almasından kaynaklanır bu arıza. Bu arıza zaman içinde çoğu transalpte rastlanıyor. Ateşleme ünitesi değişmesi gerekli kanaatındayım. Eğer söktüğün ön bujiler diğerlerine oranla daha kurumluysa ateşleme sorunu var demektir. Buarada tek silindir çalışan V motoru kullanmazsan iyi olur çünkü yataklara dengesiz aşırı yük bineceğinden aşınma oluşacak ve vuruntuyla birlikte yağ yakma kaçınılmaz olacaktır. Umarım yardımcı olmuşumdur. Mutlu şürüşler.
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar