Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - XTZ 660 MARŞ RULMANI SORUNU

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

XTZ 660 MARŞ RULMANI SORUNU

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
serkange
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2007 10:01 pm    Mesaj konusu: XTZ 660 MARŞ RULMANI SORUNU Alıntıyla Cevap Ver

SELAM ARKADAŞLAR;

BİR SABAH ANSIZIN FİŞEK GİBİ ÇALIŞAN MARŞ MOTORUNUZ KEDİ GİBİ MİYAVLAMAYA BAŞLADIMI ?
MARŞ RULMANI BÜYÜK DİŞLİYİ KAPMIYOR VE MOTORA İLK HAREKETİ VEREMİYORUM?

BU DURUMDA MARŞ RULMANI DEĞİŞECEK 90 EURO+KDV.BMV F650 RULMANIDA 600 TENERE İÇİN UYUMLUYMUŞ.HA BEN FAZLA PARA KAPTIRMAYAYIM DİYEN VARSA SANAYİDE KROM KAPLAMA YAPILABİLİR,RULMAN BİLYALARI PRESLENİP FREZE MOTORUYLA DÜZELTİLEBİLİYORMUŞ BEN BU YOLU TERCİH ETMEDİM.

TÜM TENERE VE XT CAMİASIYLA PAYLAŞMAK İSTEDİM SELAMETLE.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
alperakpc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2007 11:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selam serkan sen bu rulmanı nerden aldın adresini verebilirmisin bana mesaj atarsan sevirim benim motor tenere xtz 660 91 model acil olursa sevinirim
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
serkange
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2007 2:08 pm    Mesaj konusu: tenere marş sorunu hakkında Alıntıyla Cevap Ver

selam alper sana özel bir mesaj attım.fakat herkezle de paylaşayım konuyu.
benim tenere 97 model.bilindiği gibi en sık marş sorunu çıkaran endurolar bmw f 650 ve xt serisi yamahalar.f 650 marş rulmanı tenere'lerle uyumlu.rulman bilyalarını birarada tutan tel gevşekse işin basit.ama hoyratça
kullanılmış bir marş sisteminin tüm parçaları aşınmışsa.en kısa yol usta bir elde bu parçaların krom kaynak görüp.torna tesviyeye girmesi.rulman bilyalarıda freze de düzeltilebiliyor.

orjinal parça değistirmek tartışmasız en sağlıklısı. fakat 1 ayı bulan bekleme süresi.eğer ellerinde yoksa yeniden üretilip gönderilmesi derken iş uzuyacak.parça istemeye yetkili yamaha servisleri elbette daha sağlıklı bilgi vericektir.

TECRÜBEM ŞU Kİ;BU SOĞUK GÜNLERDE HİÇ JİGLE KULLANMADAN DEFALARCA MARŞ YAPAN İNSANLAR GÖRÜYORUM.BUNUN YERİNE BİR 10-15 SANİYE KARBURATÖRE JİGLE İLE BENZİN GÖNDERİP BİR SÜRE BEKLEYİP, BİR MARŞ İLE MOTORUMUZU ÇALIŞTIRMAK DAHA MANTIKLI DEĞİLMİ?

İZMİRDEN SELAMLAR,
SERKAN
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
alperakpc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2007 8:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet gerçekten doğru söylüyorsun ben bugun ustaya gidip motoruma baktırıcam dün kendim biraz daha kontrol ettim benim marş zaten basıyo fakat arada bir kaçırıyor yani analaşılan yakında su koyverecek aynı senin motorunda olduğu gibi 1 ay önce stop ederken trak diye bi ses çıkarmaya başlamıştı bugun usta sökecek parçayı ne yapabiliriz bakıcaz parça komple değişirse dişliler rulman 300 auro gibi bi tutarı varmış işçilik hariç bu rakamıda bana sağolsun tenere ahmet abi öğrendi verdi aslında hemen bulsam yenisini almak daha mantıklı derim ama gelmesi uzun sürer diyolar sende öyle diyorsun bende yaklaşık 1 ay gibi bir süre motorumdan ayrı kalmak istemem açıkçası aslında herşeyin orjinal kalması taraftarıyım ama sanırım geçici bir çözüm uygulayıp daha sonra sipariş edicem parçayı usta zaten senin motorda marş sorunu çok büyük değil dedi içim rahatladı bugun söküp ne olduğunu çıkaralım gelişmelerden seni haberdar edrim belki bizim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlarda fikir sahibi olur mutlu ve sağlıklı kal...

HERKESE SELAM

TENERE DOSTLARI...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar