Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - husaberg 650-lutfen yardim

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

husaberg 650-lutfen yardim
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal May 09, 2006 11:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hem arazide Hem şehirde kullanacaksan, KTM LC4 640 ENDURO yada KTM LC4 640 ADVENTURE tevsiye olunur. Ramazanın saydığı bütün motorlar kompetisyon için üretilmiş özel motorlardır. Şehir içinde kullanmak fena halde gereksiz ve keyifsizdir. Ama illa hafif atletik makine istiyorsan bi sukutır alıp şehir içi sorunlarını çözebilirsin..Smile

Z750 ile ilgili bilgi verebilirmisin? ne kadar istiyorsun kaç km/model falan..
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
volkank
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 09, 2006 11:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla sagolun uzay bey siz diyosaniz uzak durmak lazim.Bakalim icimizdeki bu atesi nasil sondurucez seytan diyo git bir f650 al pasa pasa kullan oda elimi kolumu bagliyacak.Zaten danistigim insanlar da hep kotu yorumluyorlar motoru. Crying or Very sad .Artik hayirlisi bakalim.İlginize tesekkurler Uzay Bey...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
volkank
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 09, 2006 12:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

leo, Valla gittim Suleyman Memnuna da rahat rahat kullanirsin falan dedi oyle rahat dediki acikcasi bi de size sormak istedim.
GunduzHakan, hakan bey forumu kirletmek istemiyorum Size pm den mesaj atiyorum,
Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal May 09, 2006 12:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hubaberg kötü bir motor olmamakla beraber aksine kompetisyon enduro klasmanındaki en iyi motorlardan biridir. Bazı spesifik alanlarda KTM den çok daha iyidir. Bakım periyodları KTM den daha kısadır. Temel amacı yüksek güç üretmek olduğu için motor bakımlarına çok hassas özen göztermek gerekir.

Bence eğer yabancı diliniz var ise en kısa yoldan google de husabergi aratıp çıkan ilk 15-20 sayfayı özelliklede kullanıcı forumlarını okursanız kendi kararınızı verebilirsiniz.

Tekrar etmek istiyorum, Husaberg asla kötü bir motor değildir sadece şehir içinde kullanıma uygun bir motor değildir. Şehir içinde husaberg/ktm exc/yamaha wr gibi kompetisyon amaçlı araçları kullanmak aynen ralli arabasıyla şehirde dolaşmaya benzer. Sıfır konfor, yüksek hararet, pahalı ve kıymetli parçaların lüzumsuz aşınması gibi.

Bence sizin almanız gereken motor F650 de değil, XT660/KTMLC4 640/DR650 vs. gibi tek silindirli, arazide sizi kurtarabilecek yapıda ama şehir içinde de kullanabileceğiniz aynı zamanda uzun yola da gidebilen, uzun ömürlü motorlardır. Tabi ki bunların arazi kullanım yapısı husabegr/ktm exc vs. gibi değildir, ama en azından kendinizi arazide test edip bu işe ne kadar hevesli olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Zira genelde hiç arazi/enduro tecrübesi olmadan Husaberg vs. motormarı alanlar ya bu işten tamamen vazgeçer yada bir sene sonunda motoru hurdaya çıkarıp bu işi en zor ve pahalı yoldan öğrenir.
volkank
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 09, 2006 1:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hakan Bey tesekkurler.Lc4 te dusundugum diger modeldi.Husaberg beni hafifliginden dolayi daha cok cezbetti.Girdim forumlara falan manuellerini bile inceledim.GEne de bir kullananin agzindan duymak ayri bisey fikir almadan is yapmak istemiyorum.İnanin cok fark var yol motoruyla aralarinda, en basiti viraj almak bile farkli...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar