Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - st200 kullanıcılarının dikkatine!!!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

st200 kullanıcılarının dikkatine!!!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turgutair
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 29, 2006 9:47 pm    Mesaj konusu: st200 kullanıcılarının dikkatine!!! Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar okuduğum forumlardan gördüğüm kadarıyla st200 de titreşim problemi çekenler varr...aynı motorumun rodajı tamamlanmak üzereyken bende bu sorunla karşılaştımmm... beni biraz uğraştırmış olsada motordaki titreşimi baya bi azalttım... sizlede paylaşmak isterimm...

ilkönce motorun depo altı,bağlantısı var,onun motor bağlantı kulağı ile askı sacları arasına 3er mm lik karşılıklı lastık pul kestim,arası ipli isiya dayanıklı conta lastıkleri var...ve o baglantı noktasındaki 3 saplamayıda komple gresleyerek +somun taraflarına birer kalın(2-3mm) bul koyarak iyice(yıldız anahtarla)sıktım.
daha sonra motor arkasındaki saplamaları söktüm,onlarıda iyice gresledim(saplama gövdesi ve dişleri)ve onların somun altlarınada 1er kalın pul koyup,onlarıda iyice sıktım,öyleki biri kesti sıkarken değiştirdimm...
sonra motorun ön kısmında arasında lastık olan 2 bağlantı kulagı var,onların lastık içinde demir burclar var,onları çıkartıp araya lpastık boru koydum(ben hava hortumu kullandım)..yanı titreşimi alması kereken lastıkler görev yapmazken,ben görev yapar hale getirdim..
, eksoz bağlantıları:; ben eksozu bogaz çıkışındaki saplamalarla çok uğraştım,son ve kesin çare olarak oraya uzun(7-8cm) krom dibine kadar klavuzlu vida aldım,vianın dışına göre yay(ben pejo mobletin ayak yayını uzatarak yaptım) itici yay buldum.. somunları tam sıkıp üstüne pul yay takarak eksozu taktım somunlarlada yayın eksoza basma sertliğini ayarladımm.. böylece motorum saplama kesme derdi bittii... ayrıca eksoz borusunu şasiye değmiyecek şekilde eğerek ayarladım eksozun susturucuyla olan bağlantısınıda tam sıkmıyoruzki susturucunun sallanmasına izin veriyorummm.. ayrıca susturucunun içinde ses yapan iki parça var onlarıda eksozu kesmeden kaynak ettimm.. eğer isterseniz eksozu tamir etmeyi ayrıca anlatabilirim..
ve son olarak arka çatall.. bu sorun herkeste çıkmıştır yada çıkacaktır...
arka catalın bağlantıları bilyalı,sağ ve solda 2 masura bilya var fakat bilyanın çalıştığı yatak ham demirdenn,çok çabuk aşınıyor ve arka çatal sallanıyor ,motorda gaz verip kesmelerde gezinti oluyor... ben o burçları su alan çelikten tornada yaptırdım ölçüyü hatırlamıyorum ama.... su verip yani sertleştırme işlemi yapıp krank taşlama tezgahinda taşlattırdım taktımm taş gibide olduu....
şu anda benim motorumda surat dişlisi olarak sadece ön dişli 2 diş fazla,125 km hız yapyor,105 ten sonrada sanki racıng motorsiklet gibi en ufak bi vibrazsyon kalmıyorr...

offffffffffffff amma uzun olduu.....
herkese slmmlar,kazasın belasız sürüşler......
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
e_erdun
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 29, 2006 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hocam foto koyarak anlatsaydın daha çok makbule geçerdi valla Mr. Green
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turgutair
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 29, 2006 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi hangi kısmı anlatayım,siz zaten yapamazsınız,bu dökümanla giderseniz eksoz hariç diğer kısımları serviste halledebilirsiniz.. eksoz için ölçü ve resim koyabilirim ama haftaya pazara kalırr...
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar