Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - İlk Motorum...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

İlk Motorum...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 27, 2005 1:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

xl200 ; Ben henüz 3000 km lik endurocuyum . Henüz motoru devirmedim . Devirmedim çünkü risk almadan kullanıyorum . Ama motoru bir yerlere ulaşmaktan çok spor için kullanmak istiyorum . Bu yüzden tam bir sporcu zihniyetiyle önce teorik sonra pratik olarak kendimi geliştirmem gerektiğini biliyorum .. Kendi bilgi ve becerilerimle bir yere kadar gelebilirim . Bilgili ve tecrübeli sporcuların yönlendirmesiyle daha sonra da özel ders alarak yapılabilecek herşeyi yapmak isterim . Ne kadarını yapabilirim bilmiyorum ama her sporcu olimpiyatlara katılmak ister . Benim de gözüm yükseklerde tabi ki ..
Zamanla ve çok çalışmayla herşeyin yapılabileceğini sanıyorum . Benim gözümü korkutmak yerine yol göstermeniz gerekmez mi ???
Asfaltta 250-300 km nin dışında , plaj kumunda denge çalışıyorum . Çok olmasa da keçi yolu gibi patikaları kullanmaya çalışıyorum . Korumalarımı tamamladığım zaman çamur ve su denemelerine başlıyacağım . Benim derdim tek teker üzerinde 500 m gitmek değil . Ama deneyim kazandıkça onu da denemek isterim ..
Ramazanda işlerim hafifliyecek .. O zaman büyük bir tura çıkmayı düşünüyorum ..
Bursa'ya uğramak isterim . Umarım görüşürüz.. Smile

Kaan ; tur alacağım saklı dursun . KTM turu olacaksa Fizan'a gelirim .. Laughing

vetmemo ; böyle artistik hareketleri şimdi denemeye kalksam kırılmadık yerim kalmaz . O kadar cahil değilim çok şükür .. Ama bu hiçbir zaman denemeyeceğim anlamına gelmez .. Cool
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
xl200
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 27, 2005 3:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bak iste ustacim bende sana onu anlatmaya calisiyorum. Dusmedim diyorsun riskalmadim diyorsun ama iste birseyleri cozmeye baslayinca sallamamaya basliyorsun. Egitim tabiki onemli su an yaptigin calismalari 200 cc lik bir motor ile yapiyorsun yarin 125 cc 2 zamanli bir motora binince olay kopacak. Yarismak istiyorsan zaten risk almadan biraz cilgin olmadan o parkura cikilmaz. Bende cok dusundum bisiler yapmayi ama olmuyor iste, kazin ayagi oyle degil.
Benim cikislarimida yanlis anlama hani madem yarisacaksin neden 200 cc bir motorla calisiyorsun demiyorum isterse 50 cc olsun once yurek. Anlasildigi gibide bu sizde fazla fazla var Very Happy hayirlisi olsun ve insallah sizide parkurlarda seyrederiz. birde ben kimsenin gozunu korkutmuyorum yanlis anlasilmasin ama yapilan sporunda sakasi yok onu ifade etmeye calistim. Ne tarz bir motora binilirse binilsin once ekipmaninini tamamliycan sonra gazi acacan.

Sen bursaya gel en kisa zamanda cok guzel bir parkur biliyorum biraz ter atalim. Burdan asiklar gibi atismak olmuyor usta Very Happy Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 28, 2005 12:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Walla iyi gidiyordu (Atışma değilde cevap yetiştirme diyelim. )Oldukça keyifliydi. Hatta eminim böyle medeni bir cevap yetiştirmeden sizde zevk alıyordunuz.Neyse .. Wink

Sevgili zongy, gerçekten de sevgili XL200 ün niyetinin kimsenin gözünü korkutmak olmadığından emin olabilirsin. Sadece arkadaşlarımızın emniyetini düşünüyor. Tabii bu konudaki tecrübeleri asla yadsınamaz. Fakat sen de tuttuğunu koparan biri gibi görünüyorsun. İnşaallah nasip olsunda XL200 ün KTM ini bir tut bakalım belki bırakmazsınız birbirinizi. Rolling Eyes

Yaw bu Hard_Saw nerelerde bu konuşmalara katılması gerekmezmiydi.. Twisted Evil

Hepinize sevgiler. Smile
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 28, 2005 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

xl200 ; ilgine ve fikirlerine çok teşekkürler..
Yazdığın her cevaptan bir sürü şey öğreniyorum.. Bizimkisi atışmak değil , bilgi ve fikir alışverişi..
Henüz yolun başlangıcına bile gelmediğimi biliyorum.. Ama ta başından beri aldığım her bilgiyi değerlendirip uygulamaya çalışıyorum.. Henüz motorumu almadan DD nin kontra tekniğini bisikletimle uygulamayı öğrenmiştim..Şimdi virajlarda hiç düşünmeden kontra tekniği ile dönüyorum.. Ama düşük hızlarda hala denge sorunu yaşıyorum.. Bunu da aşmak için plaj kumunda gitgide hızlanarak , bata-çıka motorun ağırlığına ve gücüne alışmaya çalışıyorum..
Alıntı:

Sen bursaya gel en kisa zamanda cok guzel bir parkur biliyorum biraz ter atalim. Burdan asiklar gibi atismak olmuyor usta

Mümkün olsa yarın gelirim.. Ama Ramazan'a kadar Antalya'dan ayrılamıyorum..
Yoksa en çok istediğim tecrübeli kişilerin eşliğinde arazide olmak.. Öğrendiğim herşeyi uygulamak ve pişmek istiyorum..
Başa dön
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 28, 2005 9:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bilgisizce risk almak delilik bence . Yeterli bilgi ve beceri olduktan sonra her türlü çılgınlığa hazır olurum.. Cool

Alıntı:

su an yaptigin calismalari 200 cc lik bir motor ile yapiyorsun yarin 125 cc 2 zamanli bir motora binince olay kopacak

4 zamanlı 200 cc ile 2 zamanlı 125 cc arasında nasıl bir fark var ??
Açıklar mısın ?
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar