Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - İlk büyük motor tavsiyesi! bmw,kawa?enduro,touring?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

İlk büyük motor tavsiyesi! bmw,kawa?enduro,touring?
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
canekin
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 7:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Emrello : teşekkür ederim.

Ali bey: aslında ilanınızı daha önceden gördüm ama benim genel kullanımım açısından bana ağır geleceğini düşünüyorum (şehiriçi kullanımda)

anaximandros : yorum için teşekkür ederim. açıkcası F650GS gönlümdeki makina zaten, sadece maddiyata belli bir seviye üzerine çıkamadığımdan F650GS lerde gözüme temiz makina çok az çarpıyor. yoksa 1000-2000 daha zorlasak 2004 bile bulunabiliyor.
aslında ucuz diye kanmamak lazım o konuda kesinlikle katılıyorum. ancak alabildiğim sınırlar içinde de öteki daha pahalı kesin iyidir diye birşey söyleyemediğimizden mevcut sınırlarım içinde temiz bir şey bulmak istiyorum tabi ki.

peki ben sorularıma F650 GS üzerinde 1-2 soru daha sorayım o zaman.
örneğin 9.300 tl ye olan kırmızı 2001 42000 km de.
bu km ye kadar her ne kadar bakımlarını yaptırmış olsalar da, GS lerin sanırım kronik olan marş rublesi problemiydi, onun değişip değişmediği dışında , neler kesin yapılmış olmalı 2001- 42000 km deki bu araç için , alınca ben neler yaptırmalıyım ?

örneğin hemen bir başka topic te, her 20000km de bir ön yağın değişmesinin faydalı olduğu yazılmışı, çoğu kullanıcı buna ne kadar riayet ediyordur , sanmam!
bu ve benzeri nelere dikkat etmem gerekir neticede 10 yaşında bir araç.

birde ekspertiz tarzında gerçek bir kontrolü anadolu ve avrupa yakasında nerede yaptırabilirim?

Saygılar
Teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 7:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Seçeneklerinin arasında f650ler mantıklı görünüyor ,alabilirsen çift bujili olanını tercih et derim,bu arada artçı konforu açısından transalpin yanına bu seçenekler yaklaşamazlar .Tercih senin.Slm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 8:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar f 650 tabiki güzel bir seçim fakat kronik problemi olan marş rublesi tornacıda orjinalindan başka bir malzeme kullanarak yapıyorlar ve orjinalindan 10 kat daha sağlam oluyor.Yanlız 42000kmde olan bir f 650 nin egzantrik zinciri,zincir dişli takımı ve debriyaj balatası faktörünü göz önünde bulundurun derim.Umarım temiz bitane bulursunuz.
Başa dön
canekin
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 8:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pelletizer : transalp in o özelliği malum Smile ancak günlük kullanım faktöründen ötürü maaliyeti biraz yüksek kaçıyor gibi.
Yine de teşekkür ederim.

cagriklv demiş ki:
Merhabalar f 650 tabiki güzel bir seçim fakat kronik problemi olan marş rublesi tornacıda orjinalindan başka bir malzeme kullanarak yapıyorlar ve orjinalindan 10 kat daha sağlam oluyor.Yanlız 42000kmde olan bir f 650 nin egzantrik zinciri,zincir dişli takımı ve debriyaj balatası faktörünü göz önünde bulundurun derim.Umarım temiz bitane bulursunuz.

Uyarılarınız için teşekkür ederim. Bakmaya gittiğimde kesinlikle aklımda bulunduracağım.
Başa dön
anaximandros
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

f650 yada 65 gs lerde kronık ruble sorunu yok. bu sorunu yasayanlar kendı alıskanlıklarını kontrol etmelı.
kesın olmamakla bırlıkte f650 ve gs modellerın kronık sorunlarını yazayım.
35-40 bın aralıgında motorun model yasına baglı olarak contanın deformasyonundan ust kapaktan yag vb..atabılır degısmesı gerekır. conta yurt dısından 1 hafta da gelıyor, yaklasık 70 tl. ıscılıkte 200 tl gıbı odersın.
yıne 35-40 bın aralıgında su pompa kecelerınde kılcal catlak deformasyon olusumundan yaga su karıstırabılır. kecelerın tanesı 2,5 tl dır. ıscılıgıde 20 tl verırsın oda adamına dusersen. Kı bu her motorda olabılır, f650 lere ozel bır durum degıldır.
yıne kesın yapar demıyorum ama yapma ıhtımalı yuksek koltuk altı konjektoru acıga aldırman lazım. konjektor 40 tl cıvarında ıscılıgıde 30 tl odersın.
bunun dısında eger dedıgın gıbı kronık se bu motorların kronık sorunu yok. keza tum bu unsuları sıte uyesı feyzhan a sorabılırsın. f650 lerın ustadır kendısı.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar