Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Depo ve çamurluklara değen iki el....

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Depo ve çamurluklara değen iki el....

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
rfzorcan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 17, 2011 12:52 pm    Mesaj konusu: Depo ve çamurluklara değen iki el.... Alıntıyla Cevap Ver

Ağırlıklı olarak heykel çalıştığımız bir atölyemiz var. Dört kişiyiz. Arkadaşlarımdan ikisi, Murat (Bonzo) ve Talat (İmanım) geçenlerde bir iş alıp çalışmaya başladılar. Bonzo'nun ve İmanım'ın bu ikili çalışmasını sizlerle paylaşmak istedim. Aslında Bonzo ile daha önceden KLR650'nin 23 litrelik büyük deposu için polyester rölyef bir Dakar uygulaması yapmayı düşünmüştük ama daha fırsat olmadı.

Atölye hali standart, biraz dağınığız ve pisiz, olsun, ne kadar pis olursak o kadar iyi (Can Baba'nın dediği gibi). Depo ve çamurlukların orijinal rengi turuncu idi. Önce zımpara işlemi sonra astar (gri) ve ilk kat siyah boya atıldı sonra tekrar zımpara. Sonra çizim işlemi, hava tabancası ile çizimi renklendirme, vernik işlemi ve pasta cila....

Zımparalanmış depo ve ön çamurluk

Astar atılmış bir yan yağ haznesi kapağı.

Vernik aşamasına yetiştiğim arka çamurluk.

Bahçede pasta cila işleri. Pasta dediğimiz şey de aslında çooook ince bir zımpara....

Bonzo iş başında.

İmanım iş başında.

Biraz da kamuflaj: kola şişesindekini de sizin hayal gücünüze bırakıyorum Rolling Eyes

Bonzo'nun motoru 98 Harley Davidson Dyna Low Rider FXDL. Deposunu kendi resimlendirip boyamıştı. Bu mesafeden pek belli olmuyor. Bir ara onu da paylaşacağım.

Moturum da Moturum temizledim ben de bu arada, çünkü bir ıslak zift maceramız oldu Çerkeş - Boyalı civarlarında. Ben de mazotla bir temizliğe giriştim.

Ön çamurluğun hava tabancası ile boyanmış ama vernik atılmamış hali.

İkisi de vernikli ama makinem ve ışık kötü.

Daha sonra tamamlanmış ve monte edilmiş halini de buradan paylaşacağım.

Bu arada Bonzo ile konuşurken endurolara da böyle uygulamalar nasıl olur diye düşündük. Bu tipte pek iyi olmaz gerçekten de ancak geometrik formlar veya alçak rölyef dediğimiz ince kabartma formlar iyi olabilir diye de düşünmekteyim. Sizlerden de fikirlerinizi bekliyorum.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
knntpl33
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 17, 2011 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. bende karbon folyo yaptırmak istiyorum bunun hakkında bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
rfzorcan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 18, 2011 10:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler knntpl33.

Karbon folyo uygulaması hakkında bir bilgim yok. Muhtemelen reklam ile uğraşan folyocular bu konularda daha tecrübelidirler.

3M'nin karbon folyolarını gördüm. Bir de internette uygulama videoları var, onlara baktım. Ufak parçalarda pek zor görünmüyor uygulaması, temizlik ve hava kabarcıklarına dikkat gerektiriyor. Ama motor üzerindeki uygulamaları pek hoş gözükmedi bana. Bu arada uygulamak istediğin motor nedir? Enduro ya da kros motorlarda kullanışlı olur mu bilemiyorum.
knntpl33
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ağu 18, 2011 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

suzuki bandit s ufak tefek çizikler var boya yerine folyo yaptırsammı diye düşündümde. yinede sağol vermiş olduğun bilgiler üzerine.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
rfzorcan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 15, 2011 9:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu da 2. bölüm:

Çizim ve alevler için ilk boya atma aşamaları

İmanım'ın adam ettiği, buzdolabı motorundan yapılma emektar hava-boya tabancamız

Alevler el ile serbest çalışma, doğaçlama

Ben tatildeyken teslim etmişler. O nedenle motorun üzerinde fotoları yok. Bitmiş halinin de ilk fırsatta fotosunu çekeceğim, buradan paylaşacağım sizlerle.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar