Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Egzos boru bağlantı noktasında kaçak

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Egzos boru bağlantı noktasında kaçak

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nesim
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Arl 26, 2010 4:06 am    Mesaj konusu: Egzos boru bağlantı noktasında kaçak Alıntıyla Cevap Ver

Herkese selamlar. Yoğunluğumdan dolayı forumlara ve motoruma pek vakit ayıramaz hale geldim.
Beni rahatsız eden bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Motorumu (MZ Baghira) ilk aldığımda üzerinde açık bir egzos vardı. İlk başlarda bana hoş gelen sesi sonrasınra canımı sıkmaya ve başımı ağrıtmaya başlamıştı. Bende motorun eski sahiplerinden orjinal egzosunu bulup, Kahramanlar'daki Taim usta yardımıyla değiştirtmiştim.

Resimde görüldüğü gibi, motordan çıkan egzos boruları başka bir boru vasıtası ile egzosta gidiyor benim motorumda. Ama gelin görün ki motoru ilk aldığımda bu boruların tam bağlantı yerinden egzos gazı kaçağı oluyordu. Bunu bilerek aldım, fazla önemsemedim ilk başta.
Kendi egzosunu taktırırken, Taim usta bir madde sürmüştü bağlantı noktalarına. Öyleki orda motoru çalıştırdığımda bi kaç dakika boyunca o kısmdan duman çıkmış, sonrasında ise gaz kaçağı kesilmişti.
Şimdiii, sizlerin de tahmin edebileceği gibi, bu kaçak tekrar başladı. Benim aklıma iki çözüm geldi, birincisi o ustanın kullandığı maddeyi bulup, tekrar uygulamaktı. "Exhaust assembly paste" die bişeymiş, buldum getirttim. Hazırda bekliyor.
İkincisi bağlantı noktalarındaki kelepçeleri yenilemek, çünkü tam anlamıyla sıkılmaları mümkün olmuyordu. Bunu henüz yapmadım ama ilk siparişimde getirteceğim onları da.

Bunların dışında, eğer gene gaz kaçağı olursa, nasıl bir yol izleyebilirim. Ne tavsiye edebilirsiniz?
Boruları kaynattırmayı düşünmüştüm ama ilerde sorun çıktığında başımın ağrıyabileceğini söyledi usta. Bunun dışında bir çözüm yolu da aklıma gelmiyor malesef.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Uzun süre cevap yazmazsam yanlış anlamayın, bir hafta sonra final sınavlarım var.

Herkese şimdiden teşekkürlerimle.

İyi forumlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
onurtrans
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Arl 26, 2010 1:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

üstünden fazla zaman geçmediyse taim usta ücretsiz halleder diye düşünüyorum.

transalp xl600

506 8393849

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Nesim
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Oca 07, 2011 9:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

onurtrans demiş ki:
üstünden fazla zaman geçmediyse taim usta ücretsiz halleder diye düşünüyorum.
Cevap için teşekkürler.
İşin aslı ustaya ihtiyaç duymadan olayı çözmek olduğu için burda yazdım.
Taim ustanın bana yardımcı olacağından şüphem yok zaten Smile
Başa dön
Nesim
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 15, 2011 3:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Geçenlerde radyatörleri temizlemek için motoru dağıttım biraz, tabi egzosu da söktüm bağlantı noktalarından. Tekrar takarken yukarda bahsettiğim macun gibi olan maddeyi iyice sürdüm bağlantı noktalarına. Sonrasında hemen boruları tekrar taktım ve üstünde yazdığı şekilde motoru çalıştırıp bi kaç dakika bekledim.
Sonuç harika Smile
Macunun üzerinde her türlü kaçağı önlediği ve 1000 küsür derecelere kadar dayanıklı olduğu yazıyor. Bilenler bilmeyenlere anlatsın Smile
Aldığım macun şu: http://www.wemoto.com/parts/picture/HL-990020/
Saygılar
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar