Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - SİLİNDİR BAŞI ÇİFT BUJİLİ MAKİNALARDA..BUJİNİN BİRİ İRİDİUM

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

SİLİNDİR BAŞI ÇİFT BUJİLİ MAKİNALARDA..BUJİNİN BİRİ İRİDİUM

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pzr Ekm 11, 2009 10:50 am    Mesaj konusu: SİLİNDİR BAŞI ÇİFT BUJİLİ MAKİNALARDA..BUJİNİN BİRİ İRİDİUM Alıntıyla Cevap Ver

Bİ SORU İLE KARŞILAŞTIM ÇİF BUJİLİ (SİLİNDİR BAŞINA ÇİFT BUJİLİ) MAKİNALARDA BUJİNİN BİRİNİ İRİDİUM YAPSAK YETMEZMİ? DİGERİ ORJİNAL BUJİSİ OLARAK KALSA (AMA SIFIR OLARAK) ?

FİKİRLERİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM..

çift buji ateşlemeli (twin spark) makinalarda (benimkide twin spark F650) makinalarda bir bujinin kendi orjinal bujisi digerinin ise muadili iridium buji olmasının bence bir sakıncası yok, hatta ikiside orjinal bujisi olan makinalardan daha iyi bir patlama edinileceğide tabi tartışılmaz, öncelikle benim mantığıma göre:
2 bujiside orjinal olan bir makinanın ateşleme performansına %80 dielim, biri iridium biri orjinal olana %90 dielim ama ikiside iridium olan makinaya %100 dielim...benim düşünceme göre durum bu şekilde gelişmekte... (tabi verilen % de deerleri tamamen misal olarak yazılmıştır) hatta belki farklı ama bir örnek daha vereyim: ön veya arka balataları değişen bi arabanın balatalarının takım olarak değilde teker teker değiştirilmesine benzetiyorum bu durumu.. tam performans için takım değişmesi tabiki daha iyi muhaffakiyet sağlayacaktır kanımca..

ve NGK ile ilgili birkaçta bilgi (döküman) sunmak istedim...
işte size NGK bujilerinin üzerindeki karakterler ve açıklamaları:

Ana katalog: http://www.ngk.com.tr/Download.3648.0.html
NGK-E-Learing: http://www.ngk.com.tr/E-Learning.3554.0.html#

SN Uğur KARABIYIK (NGK Turkiye) katkılarıyla...

saygılar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Ekm 14, 2009 8:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

demek kimsenin ilgisini çekmedi.. Smile yada bi çoğumuzun makinası twin spark değil.. Smile

saygılar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Aksu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 15, 2009 8:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cevabı aşağı yukarı yazmışınız. Çift bujinin biri iridyum olursa ne olur, daha fazla ateşleme yapar, karışımın daha iyi yanmasını sağlar, ömrü uzun olur, 5-10 bin km. arası diğerini söker yenisini takarsın, iridyum yerinde kalır. Balata örneğide doğru sayılır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Misafir
Misafir

MesajTarih: Prş Ekm 15, 2009 8:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

iyi ama o zaman iki buji de iridyum olmuş olacak bir süre sonra,böyle tasarruf çok anlamlı gelmedi bana,arada sadece birkaç bin km var.
bujilerin degisim suresi gelmişse durum aynı olmaz tabi.yarı yarıya fiyat farkı varsa tasarruf 1/4 olacaktır.
Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Ekm 15, 2009 7:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Biraz normal buji biraz iridyum, pilav üstü az taskebap gibi,alemsin feyzhan kardeş
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar