Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Egitim, egitim, egitim...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Egitim, egitim, egitim...
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Donald_Duck
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Arl 30, 2004 10:29 pm    Mesaj konusu: Egitim, egitim, egitim... Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaslar,

Egitimin onemini anlatmaya bilmem gerek varmi... EMOK bu konuda cok guzel ve ornek bir calisma baslatti.
Ne seviyede surucu olrsaniz olun, her ne tur motosiklet kullaniyorsaniz kullanin ama bu egitimde yer almali ve -cok ciddiyim- her sene bunu tekrarlamalisiniz.
Siddetle tavsiye ederim.
DD
-------------------------------------------------

Motosiklet kullanıyorsunuz, belki yıllardır, belki de aylardır. Ehliyetiniz var, yapılmış kilometreniz de. Peki sürüşünüzde herşey yolunda mı?

Hiç ucuz atlatılmış tehlikeleriniz olmuyor mu?
Virajlı yollarda hakimiyetiniz tam mı?
O yanından hızla geçtiğiniz yaya yola atlasaydı çarpışmayı engelleyebileceğinizden emin misiniz?
Yoksa çoğumuz gibi rahat olmadığınız sürüş durumları mı var?
Motorunuzu ne kadar yatırabileceğinizden emin değil misiniz?
Bazı virajları sevmiyor musunuz?...
--------------------------------------------------------------------------------

EMOK, artık motosiklet üzerinde hakimiyetinizi ve zevkinizi arttırmada size yardımcı olacak eğitimler veriyor: EMOK - ARA Kontrol Motosiklet Sürüş Kursu. Eğitimimiz Almanya'daki ADAC kuruluşunun oluşturduğu standartları karşılamaktadır. Eğitmenlerimiz Almanya'dan brövelidir.

2005 yılında 9 Ocak, 12 Şubat, 26 Şubat, 19 Mart ve 16 Nisan günleri için rezervasyon yapabilirsiniz: egitim@emok.org

EMOK - ARA KONTROL Motosiklet Sürüş Kursu
___________ ____

Eğitmenler : Kemal Berker, Şahin Şair, Hakan Erman

Eğitim Yeri: Autodrom

Tesis :
Autodrom bir motor sporları eğitim, faaliyet merkezi. İçinde yemek, içecek, tuvalet imkanları mevcut. Oradan da karşılayabileceğiniz gibi yanınızda bol su getirmenizi öneriyoruz. Yemek ve içecek için adınıza açılacak hesabı çıkışta kapatacaksınız. Harita: http://www.auto-drom.com/index-tr.htm

Tarif:
- Ankara yönünde TEM otoyoluna girin, gişelerden geçin,
- İkinci sapak olan "Sabiha Gökçen Havaalanı/Pendik/Kurtköy/Sultanbeyli"den çıkın,
- Gişelerden çıkınca ilk sağa dönün,
- Tekrar Ankara yönüne, TEM'e paralel olacak şekilde sağa sapın. Sarı Autodrom tabelalalarını takip edin.
- Yol ayrımlarında Autodrom tabelalarını izleyin. Hep sağ takip ediliyor. Yaklaşık 5 km.
- TEM üzerinden geçen köprüye gelince sağa, "Orhanlı" tarafına dönün,
- Orhanlı'ya girip çıktından sonra sağda Autodrom’u göreceksiniz.

Saatler:
Başlangıç 08:30. En az 15 dakika önceden orada olmaya çalışın. Çalışma ve molalar toplam sekiz saat sürecektir. 16:30'da eğitim bitecektir.

Uyarılar:
- Çalışmalara tam korumalı motosiklet kıyafetleri ile katılmalısınız. Hepsi motosiklet için üretilmiş ve korumalı bot, pantolon, ceket, eldiven ve kaskınız olmalıdır. Soğuk ve yağmura karşı da önlem alın.
- Motosikletiniz bakımlı olmalıdır. Lastik havası, benzin seviyesi, frenler, kontroller gelmeden önce kontrol edilmelidir.
- Giyim veya teknik aksaklıkları giderilemeyen katılımcıları, eğitmen, güvenlik nedeniyle çalışma dışı bırakabilir.
- Kontroller, benzin ve hava, alışveriş gibi molaları da göz önüne alarak evden erken çıkmanızı öneririz.
- Yanınızda bol su getirmenizi öneririz.
- Yemek ve içecek için adınıza açılacak hesabı çıkışta kapatmayı unutmayın.

Ücret:
Katılım için 75 YTL'yi aşağıda belirtilen hesaba yollayın. Dekontu e-posta veya faks ile tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. (EMOK üyeleri için 50 YTL)
Enduro Motosiklet Kulübü
Garanti Bankası Bağlarbaşı Şb.(422)
6688081 nolu hesap
Açıklama: Ad-Soyad Bağışı

Kemal Berker kberker@serfleks.com.tr
Şahin Şair sahinnaci@superonline.com
Hakan Erman hakan.erman@emok.org
EMOK - ADAC/DVR Eğitmenleri

Katılanların görüşleri için şu forum başlığı okunabilir: http://www.ikiteker.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2890
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
xl200
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 31, 2004 10:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili DD
Kesinlikle sonuna kadar katiliyorum size.Ulkemizde egitim seviyesi
40/60 yada 30/70 gibi oldugunu dusununce ve bunun bir cogununda kahve koselerinde doktorasini yapan universite gencligi olupta hala kayitsiz kalanlar ben yazarken sikiliyorum ve uzuluyorum.
Ben sonuna kadar destekliyorum bu egitimi.Kesinlikle herkez gitmeli gormeli ogrenmeli ...Fakat kafama takilan birsey var bir acarsaniz yada siz arastirirsaniz sevinirim. Very Happy
Motor camialarinda yada bana oyle geliyor bir cekememezlik var gibi geliyor bana.
Konu egitim hala Emok uyeleri 50 Ytl yok disardan katilanlar 75 Ytl gibi bir kavga yapiliyor,ki biliyorum emok grubuna bir ucret karsiligi giriliyor.
‹sin ozdesinde ben sonuna kadar destekliyorum ama su ayrimcilik en azindan egitimde karsimiza cikmasa...
Birde nicin istanbul kisitli kaliniyor 4-5 buyuk ilde uygulansada herkez ulasabilse,Herkez bu egitimi alabilse,Herkez egitimli olarak motora binse...

Saygilar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
beyazkartal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 07, 2005 11:11 am    Mesaj konusu: eğitim Alıntıyla Cevap Ver

ibrahim kardeşim sana katılıyorum eğer bu hizmet tüm motor camiasına
hizmet ise clupleri ayırmak çok yanlış nerde motor camiasına hizmet Question
anlamak zor herkez kendi clubünü düşünüyor federasyonumuz kuruldu-
artık mail atma zamanı geldi diye düşünüyorum bu olayı düzeltirler
herhalde selamlarımı sunuyorum.

f 650 st
en güzel sürüşler dileğimle Wink Shocked Cool
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
sedatguven
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Oca 07, 2005 11:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili İbrahim,
Bahsettiğin bir kavgayı ben görmedim. Göreceğimi de sanmıyorum.Emok, İkiteker, Süpereva, Endurocu, Motortürk vs vs bir çok gruba üyeyim. Bunlar içinde çok sevdiğim dostlarımda var. Özellikle EMOK denilince üyelerinin %80-90 'ı tanıdığım kişilerdir. Şu anda EMOK yönetim kurulunda görev yapan ve geçmişte yapmış tüm arkadaşlarım ve abilerimin hiçbirimizin yapamayacağı kadar özverili çalışmalarına şahidim.

EMOK'a yatırılan üyelikten bahsedecek olursak. Çok fazla derinlere girmenin anlamı yok kabaca bir tarifle Lokalin bulunduğu Sanayi Sitesinde kiraların rayicini hesaplayıp buranın giderlerini hesapladığınızda üyelerin yıllık ödediği komik aidatlar ile buraların dönmesi mümkün değil. Çok cuzi bir üyelik aidatı var.

Çekememezlikten bahsetmişsin bunuda dilimin döndüğünce anlatmak isterim. Dün akşam EMOK lokalinde bir toplantı, seminer, sohbet eğitimi diyelim onu yaptık. Soru soran üye arkadalarımıza Sevgili Hakan'ın cevabını aktarmak istiyorum.

Bir arkadaşımız bu ara eğitim, ileri düzey eğitimi, yol eğitimi bunları nereden alabiliriz diye sorusana Hakanın cevabı,
-Bu eğitimi OMM, Rahmi Barutçu ve biz EMOK veriyoruz. Hangi kurumdan almak isterseniz alabilirsiniz diye cevapladı. Çekememezlik olsaydı sanırım tek başına EMOK derdi diye düşünüyorum. Ben EMOK üyesi değilim, bir dönem olmak için başvurdum ancak istenen evrakları bir türlü vakit bulup çıkaramadığımdan kaldı. Ancak Resmi olarak bir tane klübümüz var. Her yıl keyifle dostlarımızla olduğumuz KÜTAHYA MOTOSİKLET FESTİVALİ'ni hiç bir karşılık gözetmeksizin düzenleyen, işini gücünü bırakıp günler öncesinden Kütahya'ya giden. Bu uğurda emek harcayan insanları bir düşünün hangi birmiz bu işlere karşılıksız yaparız. O yüzden haksızlık etmeyelim derim.

EMOK motosiklet derneği'nin şu an eğitim almak isteyen dostlarımıza aynen üyeliği gibi eğitiminin fiyatı da komik bir para. 75 milyon. Üyelerine tabiki bir indirimi olmalı. Birazda özendirici olmazmı yada fena mı olur. Evet bende sitemde bulundum leyn benden de aynı fiyatı mı alacaksınız ancak karşılığında verilen cevap beni fazlasıyla mutlu etti. (Kaldı ki bu eğitimi veren 3 arkadaşımızdan ikisiyle çok samimiyim. Her hangi bir gezide bu verdikleri eğitimin ana başlıklarını beleş te alabilirim. Ancak bu cuziiiiii paranın EMOK'a ileriki günlerde bizlere sağlayacakları imkanlara harcaması açısından daha yararlı olmaz mı.)

İki yıl önce İsim vermek istemiyorum ancak fedarasyon, yarışlar, eğitim denilince her insanın isminde hemfikir olacak bir abimizden pistte özellikle pisste diyorum eğitim almak istiyorum hediyesi ne olur dediğimde bana özel verdiği fiyat 2000 EURO olmuştur. İsterseniz bu iki fiyatı karşılaştıralım. Hepinizi seviyorum.
Klübümüze sahip çıkalım. Üye olmasakta, etkinliklerinde yer almasakta fahri olsada destek çıkalım. Saygılar.

SEDAT GÜVEN
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Donald_Duck
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 07, 2005 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sedatguven demiş ki:
...................İki yıl önce İsim vermek istemiyorum ancak fedarasyon, yarışlar, eğitim denilince her insanın isminde hemfikir olacak bir abimizden pistte özellikle pisste diyorum eğitim almak istiyorum hediyesi ne olur dediğimde bana özel verdiği fiyat 2000 EURO olmuştur. İsterseniz bu iki fiyatı karşılaştıralım. Hepinizi seviyorum.
Klübümüze sahip çıkalım. Üye olmasakta, etkinliklerinde yer almasakta fahri olsada destek çıkalım. Saygılar.

SEDAT GÜVEN

Sevgili Sedat,
Senin de dedigin gibi alinan ucret ustunde konusulmaya degmeyecek kadar ucuz. Hatta imkani olan bagis olarak daha da fazlasini vermeli diye dusunuyorum. ABD de MSF in ilk egitimi $425, bu ileri -her yil tekrarlanan egitim ise 125$dir.

Sedat pist egitimi icin senden istenen rakam cok buyuk. Burada Kevin Schwanz in okulu (bilmem anlatmama gerek varmi, dunya sampiyonudur bilirsin) 2005 GSXR motor, sifir lastiklerle - ust bas hersey dahil, iki gun- 1600$. http://www.schwantzschool.com/

Giden SS'cu tanidiklarim oldu "dunyanin en iyi okulu" diyorlar.

ABD capinda sampiyonlarin verdigi dersler ise gundeligi 400-500$ civarinda. http://www.penguinracing.com/pages/2_about_us.cfm

Arkadaslar... Ben kaba bir olcuyle her yil en az bir kask parasinin egitime harcanmasi taraftariyim. Kitap, dergi, kurs, video... Kaska verdiginiz para nasil ki kafaniza bictiginiz degerle dogru orantiliysa, egitim de kendinize bictiginiz deger gibidir.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar