Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Temmuz ortası Doğu Karadeniz turu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Temmuz ortası Doğu Karadeniz turu
Sayfa 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
uzUn
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 12, 2012 7:24 pm    Mesaj konusu: Temmuz ortası Doğu Karadeniz turu Alıntıyla Cevap Ver

Biraz kendimize gelelim diye izin istemiştim ama fazlaca yayıldık herhalde Very Happy. Artık rapora başlamanın zamanıdır diyerek, biraz da kendimi zorlayarak girişiyorum fotoğrafları ayıklamaya ve hafızamı canlandırmaya.

Önceden bahsetmemde fayda var, raporumda bilgilendirici ve eğitici öğelere neredeyse hiç yer vermeyeceğim. Bunların hepsi zaten internet veya kitaplardan öğrenilebilir. Ben daha çok hafızamda kalan ve duygularımı ön plana çıkartan tecrübelerimi paylaşacağım. Elbette Vebbi’nin de katkıları olacak.

Niyetimiz aslında çok farklı olmasına rağmen, planlarım ve hazırlıklarım başka bir yöne eğilmişken, kısmette Doğu Karadeniz gezisinin olduğunu zaman gösterecekti. Hazırlık derken eşya vs. kastetmiyorum, zaten bir motorcu için eşya nedir ki, iki don/bir atlet, bir çadır/bir mat Very Happy. Diğer hazırlık çalışmalarını sineye çekerek, “Her işte bir hayır vardır” derler ya, aynı lafı ben de tekrarladım ve rastgele Smile diyerek geziye başladık.

Aslında Doğu Karadeniz gezisi için pek de iyi bir vakit değil Temmuz ortası. Her ne kadar “yahu Karadeniz şimdi efil efil esiyordur” diyenler olsa da aslında kazın ayağı öyle değil, hem de hiç değil. Hani şu Küresel Isınma dedikleri nane var ya, vallahi de tanıştım işte o zırtapozla. Doğu Karadeniz genel olarak dağlık bir kesim olduğu için, hani biz de kendimizi endurocu gördüğümüzden kelli, rota olarak yüksek rakımlı yolları tercih ettik. İşte o yüksek rakımlarda bile bu namussuz Küresel Isınma hep peşimizdeydi. Ne zamanki 2000 metre altındayız, ahanda karşımızda, ne zamanki 2000 metre üstündeyiz, herif yok ortalarda. İyi de, sürekli 2000 mt üstünde değiliz ki… Anlayacağınız gezi boyu herif sanki artçımız gibi dibimizdeydi. İşte bu sebeple bence Doğu Karadeniz gezisi ya Haziran başında ya da Ağustos ortasında yapılmalı.

Elbette Karadeniz denince akla sis, bulut, nem ve yağmur gelir. Zaten bunlar bu Temmuz’da da Karadeniz’e geziye gelmişlerdi, sadece bizimle karşılaşamadılar. Geçtiğimiz yerlerde su baskınlarının olduğunu sonradan öğrenecektik. E tabi, benim gibi zatı muhteremin gitmesine hiçbir şeyler dayanamıyor Very Happy.

Lafı daha fazla uzatmadan yavaşça konuya gireyim.

İlk gün;

Grafiğin üstteki pembe çizgisi rakımı (1500 azamiyi gördük rotada) alttaki mor çizgisi ise hızı (ortalama 75 km/saat) gösteriyor.

Toplamda 221 km olan ilk yolumuzu akşam saat 22:30 gibi tamamlayacaktık…

Planlar suya düşünce, tekrar plan yapmayalım ve haritada nereyi beğenirsek oraya gidelim diye kararlaştırdık Vehbi’yle, aynen de öyle yaptık. Vakitten kazanmak için 13 Temmuz Cuma akşamı, iş çıkışı geziye başlayacak, ilk hedef olarak Zonguldak’a varacak ve sahile yakın uygun bir yerde çadır atacaktık. Dedim ya plan yok diye; Kastamonu’dan Bülent Abi aradı ve bir müddet geziye katılmak istediğini söyledi, Bülent Abi’nin de her zaman başımın üstünde yeri vardır, elbette kabul ettik ve O’nun önerisi ile Zonguldak Devrek’te buluşma kararı aldık.

Vehbi'nin yol öncesi hazırlanmış motoru...

Vehbi'yi beklerken...

Vehbi gelir.

İş çıkışı olduğu için ikimizde açız. Yiyelim mi yoksa şu Ankara'nın kargaşasından çıkalım ve yolda bir yer bulalım mı konuşurken, haydi gidelim, yolda bulalım diye sonuçlandırıyoruz.

Zatı muhterem ben, daha Vehbi'yle ilk buluştuğumuz yerde yan çantayı kukaya takınca demiri esnetiyorum ve çanta dışarı bakar hale geliyor. Ne demişler; "alışmadık gö.te don durmaz", ben de alışmadım ki yan çanta ile motor kullanmaya Very Happy Burada Vehbi'yle birlikte çanta demirini eski haline bira olsun getirmeye çabaladık, kısmen başarılı olduk. Çanta mı? Kendileri uzUn yapımı olduğu için taş gibiler, geziyi sapasağlam tamamladılar.

Saat 22:30 sularında Devrek'e ulaştık, Bülent Abi'nin arkadaşı Emre, bizi şantiye içinde yatırıverdi. Sabahta kahvaltımızı yaptırıp yolladı, sağolsun, varolsun.

Devamı elbette var...
05055697454
aykutermis@hotmail.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
ibrahim35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 12, 2012 10:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Abilerim güzel girişti hevesle okuyordum ama böyle hemen kesme yahu,olmuyor bak Smile En aşağı 2 günlük koyuver bari Very Happy

Ktm 450 EXC
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pts Ağu 13, 2012 10:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eline sağlık Aykut..
İlaç gibi geldi bu gezi size
Bizlere de raporu okumak tabii
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Webbi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 13, 2012 11:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Daha çok ve daha böyük boy resim isterük... Twisted Evil
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
serduro
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ağu 14, 2012 11:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Raporun devamını sabırsızlıkla bekliyorum Uzunum,çok uzatma arayı Shocked
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki
1. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar