Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni üye olan eski (motor_otodan_iyi) üyeden selamlar

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni üye olan eski (motor_otodan_iyi) üyeden selamlar
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Firuzan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Oca 30, 2011 6:57 am    Mesaj konusu: Yeni üye olan eski (motor_otodan_iyi) üyeden selamlar Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba dostlar,

Sizlerin karşısına NX4 Falcon ile daha sık görüştüğümüz dönemlerden sonra bir Transalp almış olarak çıkmak isterdim ama ikinci el değeri daha uygun olduğundan, aynı V2 motora sahip NT700 V2 ABS ile huzurlarınızdayım. Ama ruhum yine endurocu.

Şimdi Sayın yöneticilerimden ricam şu: Aslında ben sitenin eski üyesiyim. Ancak aradan sular akmış ve "motorotodaniyi2" şeklindeki nick'im şifre kıucuğuna sığmadığı için giriş yapamadım. Firuzan adıyla kaydoldum. Bu nedenle " öncelikle motorotodaniyi2" şeklindeki hesabımın kaldırılmasını dilerim. Artık nickim "Firuzan" Smile

Size kendimi bir defa daha hatırlatayım: Bisikletle şehir içi ulaşım sonrası 1997 de Honda Titan ile ve sonra Honda NX4 Falcon ile tanıştım. 4 Mevsim hep işime motosikletle giderim. İstanbul Hilton'dan 2007 de emekliliğim sonrasında hem İ.T.Ü. de okutman olarak ders veriyorum . Hem de bir danışmanlık firmasında hizmet veriyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Ve işte motosikletimi alış hikayem:

Arkadaşlar Merhaba,

Aslında CBF150 den önceki motorum olan NX4 Falcon (400cc.) dan bir üst sınıfa geçecektim ama parasızlık beni 2,5 yıl kadar CBF 150 ile keyifli bir birlikteliğe sürükledi. Polonezköy'e bile eşimle beni gayet emniyetli bir şekilde bu yeni nesil 150 cc.lik makine sayesinde keyifli geziler yaptım. Falcon sonrasında bir ara seleye oturmaya pek istekli olmayan eşim, hep "inşallah" diyerek benimle birlikte bir orta sınıfın hayalini kurmakla birlikte yetinmesini bildi. Her sabah Üsküdar iskeleye hızlı, dakik bir şekilde bırakılmanın keyfini yaşadı...

Ben de yaptığım yakıt- bakım ekonomisi ile CBF150 ile NT700 V2 ABS'yi kazandım ... :rendeer:

Bu andaki motorum Honda NT700 V2 Deauville ise bir şaftlı motor olarak beni çok memnun ediyor. XL700 pahalı olduğundan, spekülatif şekilde ucuz olduğundan, ibre NT700'e döndü... Size şimdi lakabı "Firuzan" olan motosikleti alış hikayesini anlatacağım. Aslında bu sürece

Öncelikle kendisine toprağı bol olsun diyerek, teorilerini çevirmekten
http://www.ikiteker.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3020&highlight=grodsky
onur duyduğum ünlü motosiklet eğitmeni ve sürüş okulu sahibi merhum üstad Lawrence Grodsky'i burada yad etmek istiyorum. Kendisi Türk dostlarını çok severdi. Yeni dede olan Grodsky, Texas'ta katıldığı konferans'tan evine dönerken motosikletiyle bir geyiğe çarparak yaşamını yiridi.

Şimdi sürece dönelim:

1.- Firuzan lakabını 48 yıl önce bisiklet (Pinokyo Marka) sürmeyi bana öğreten, ilkokul aşkım Firuzan'a ithafen motosikletime taktım.

2.- Bir arkadaşı Honda Pazarbaşı (Yeniköy) Yetkili servise Ekspertiz raporu almaya davet ediyorum. Motosikletinde sorun çıkmazsa pazarlık edeceğiz...

3.- Motor fiyakalı gözüküyor servise girmeden önce ama bakalım. Kazası ciddi miymiş? Bana sadece hafif yana yattı demişti. de Wink

4.- Kadim dostum ve Honda Sever eski yetkili servis yöneticilerinden Hasan Demirbaş...
kendisini İran Seyyahı olarak ta görüyorum Smile

Kendisini "Şeker mi, Şerbetmi, Bal Acem Kızı" başlıklı yazıda tanıdınız...

Eksik olmasın bana desteğe geldi. Kendisi bana ilk motorumun alımı sırasında çok emek vermişti 1997 de... (CGL 125 Honda Titan)
Rapor sonucu 2.950 TL sadece ciddi sürüklenmeli kazadan kaynaklanan hasar onarımları. Motor yağsızlıktan bakumsızlıktan berbat durumda.... Lastik 2007 den bu yana taşlaşmış, çatlamış o da değişecek; bir masraf ta o... Fakat en ilginci Pazarbaşı'da test sürüşü yapmayı reddettiler.. Çünkü balatalar bitmiş. Diskler kağıt gibi incelmiş balatalar eridiği için. İlk motor çok kötü...

2. İkinci sırada expertize girecek olan Deauville'nin sahibi Ozan Büyükköse Beyefendi bir insan. Gebzedeki motorunu gördüğümüzde kazası olmadığını anladık. Ancak onun da
top case koruma demiri v.b yoktu. Aksesuarsız yani... Kendisi büyük bir güven ve nezaket örneği göstererek , şahsıma ekspertiz yaptırmam için motosikletini emanet etti. Yeniköye gittiğimde sadece 650 TL gibi Yağ ve balatalar tarzı önemsiz masrafları olduğunu gördük. Ancak tok satıcı olduğundan anlaşamadık. Tanışmanın verdiği keyifle, vedalaşıp ayrıldık.

Ve sonra Mototal'e gittim. (Mototaldeki tramer 5664 kısa mesaj kayıtlarında motosiklet daha önceleri trafik kazasına karışmış ve 5 trafik cezası yemiş çıktı.) "Değmez zaman ayırmaya.." dedim. Sonradan ivedilikle satıldığını öğrendim. Wink

5. Ve en sonunda büyük gün geldi çattı. Kolay mı hem işyerime hem de aileme çaktırmadan 1 günde notere hem de eski motorumu sattığım arkadaşı hem de yeni Deauville'min sahibini EŞZAMANLI olarak getirmek? Twisted Evil :cat:

6. Sevgili Kemal Akarsu arkadaşınız profesyonel kurye ve Notere kadar motosiklette onu artçı olarak taşıdım. Parası gibi gönlü de nakit , teklifsiz sıcakkanlı bu arkadaşımızın eşi de güvenlik emekçisi. 2 Evlat sahibi bu aileye motorum gittiği için seviniyorum...

7. Noter satışı tamam. Sevgili Şahin Ergo'dan kaskolarımı da yeni motoruma devretti.. Bir bayanın (Tuzla'da İş Bankası'nda çalışan bir banka mensubu kendisi) ilk sahibi olduğu ve gerçekten de çok temiz olan (Diskin gıcır gıcır ve çiziksiz olduğundan belliydi) bu motoru 14.000 e aldım . Sadece 24.000 KM periyodik bakım, yağ, yağ filtresi ve tüm balatalar için 650 TL bedel ödedim. Emniyetle servisten çıkardım. Helali hoş olsun... Artık güvenle motorumu evime götürebilirim. 1997 bana verdiği servis el kitapçığı fotokopisi ile bana satın alacağım ilk motosikleti tanıtmış olan Yeşim Pazarbaşı'na bir kez daha teşekkür etmeliyim. Bir anlamda modern zamanların Firuzan'ı olup, bu kez motorlu olan bir ikitekerle tanışmamı o sağlamış oldu Hanımefendi sağolsun...

8.Firuzan henüz 26.000 KM de daha uzun yıllar beraberiz onunla Tanrı izin verirse... Ailemize hoşgeldin Firuzan :cherry:

9. Yalnız Firuzan beni dar sokaklara fazla sokmasan iyi olur diyor Sad

10. Sabahları Üsküdar iskeleye CBF 150 ' m ile bıraktığım eşime sürpriz vakti Wink

11. Her sabah onu aldığım geçitin önünde bir motor parketmiş...O da ne? Üstünde de bir not ilişik ve benim fotoğrafım yapışık. Uzunca bir mesaj yazılı. Başlığı da: "Tanıştırayım. Yeni Motosikletimizin adı Firuzan!!!"

12. Bizim Hanım çıktı caddeye , Motoru ve üzerindeki yazıyı farketti. Okumaya başladı. Ve ben de o şok halindeyken deklanşöre art arta basıyorum. :pr:

13. Şimdi Hanım beni farketti ve bunun artık bir şaka olmadığını anladı..

14. İşbirlikçi komşumuz ilk aşkım (İkiteker) Firuzan ile son aşkım, çocuklarımın anası ile fotoğrafımızı çekiyor.

15. Kızım hemen aşağı indi... Yaşlandığım zaman motorumu kızım Nurtane'ye devredip, torun sevmek istiyorum. :pr:

16. Nurtane : Babaaaa! Bu ne kadar kocamaaan! :cherry:

17. İşyerim Nişantaşı'na geldim. Ama bir daha gelmem. Çünkü CBF im hem kıvrak , şehir içi trafikte avantajlı hem de az masraflı idi... :bounce:

Ben hep böyleyim işte. Karabatak diğer lakabım olabilir. Bir görünür, Bir kaybolurum forumlarda. Ama öncelik ailem de olduğu için 1997 den, Enduroclub döneminden beri bütçe ayırıp, artçımla aranıza katılabilmemi sağlayacak bir orta sınıf motora kavuşamadım. Bütçeme göre yeni nesil V2 motorlu temiz bir XL700 bulamadım. Ama NT700 V2 ABS, bendeniz motor_otodan_iyi (Gökhan Çervatoğlu) belki sezonluk dost buluşmalarında, organizasyonlarda özlem gidermemize vesile olur. Tıpkı düzgün ticaret erbabı olan Engin - Yeşim Pazarbaşı ile yıllar sonra buluşmam gibi...

Sevgili dostlarım Önce bisikletle şehir içi ulaşım. Sonra 3 küçük hacimli motor sonrasında ulaştığım bu şaftlı mutluluk makinası... Yaz rotamız Rize- Batum-Bakü... Küçük hacimli motosiklet kullanıcısı dostlar için söylüyorum: inşallah Tanrı nasip eder de siz benim gibi 14 yıl beklemeden tez zamanda hayalinize kavuşursunuz.

Hepinize samimi selamlarımla...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pzr Oca 30, 2011 11:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Firuzan, Ailemize tekrar hoşgeldin...
Talebinizle ilgilenilecek... Katılımlarını beklerim... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 30, 2011 12:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Firuzan hoş geldin..

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Oca 30, 2011 7:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Firuzan, Hoşgeldin iyi forumlar. Smile
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pzr Oca 30, 2011 7:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Gökhan aramıza tekrar hoşgeldin..
Gerçi hep buralardaydın ama uzunca bir aradan sonra seni görmek beni mutlu etti
Bu arada eski kullanıcı adın "motorotodaniyi2" üyelik kaydını isteğin üzerine silerek veritabanımızdan kaldırdım dostum.
Yeni motosikletin hayırlı ve uğurlu olsun, kazasız ve güzel günlerde kullan Smile
Foruma attığın resimlerin boyutu çok büyük ve birçoğu aılmıyordu. Düzelterek son şeklini verdim Wink
Motosiklet Fuarı'nda "Endurocu.Com" standında mutlaka görüşelim
Sağlıcakla kal....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar