Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Karadeniz turunun dönüşü bölümü.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Karadeniz turunun dönüşü bölümü.
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 08, 2009 11:21 pm    Mesaj konusu: Karadeniz turunun dönüşü bölümü. Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba.

28 Haziran Pazar günü çıktığım "Kıyı Kıyı Karadeniz" turunun şimdilik dönüş kısmının fotoğraflarını yayınlıyorum. Gerisi daha sonra...

İşin aslı bu yolculuğa 3 kişi çıktık. 2 kişi İstanbul'dan, 1 kişi de Çerkezköy'den katıldı.. Birimiz motor arızası nedeni ile Amasra'dan döndü. Yola 2 kişi devam ettik. Turun sonu olan Ayder Yaylası'nda geceledikten sonra, sabah ayrılıp değişik yollardan geri dönmeye karar verdik.

Bence bu yolculuğun en heyecanlı ve verimli kısmı dönüş yolculuğunun başlarıdır. Çünkü haritaya baktığımda Çaykara'dan Bayburt'a gördüğm kestirme yol aslında hiç de göründüğü gibi olmayıp bana acayip bir sürpriz hazırlıyormuş.

Lafı uzatmayacağım. Ayrıntılı raporu daha sonra sizlere sunacağım. Şimdilik bir-iki görüntü ile idare edin ve resimlerin nerelere ait olduğunu bulun. Sayfanın sonuna baştan bakmak yok ama.

Asfalt yol diye girdiğim yolaniden ortadan kayboldu ve taş-toprak bir yola dönüştü. Alışığız ya böyle yola devam edeyim dedim. Bir köşeyi döndüğümde (bu arada hızım 25 km/h idi) aniden karşıma bir kamyonet çıktı va panik firenle birlikte mıcırdan dolayı motorla birlikte taş ve mıcırın üstüne devrildim. Bilenler bilir; geçen Sonbahar sağ dizim sakatlanmıştı ve ancak daha yeni geçti. Devrilmemla birlikte bu sefer de sol ayağım motorun altında kaldı. Dizliğimi sayesinde sıyrık falan oluşmadı ama ağırlıktan dolayı (neredeyse 250 kg toplam yük) bacağım dizime kadar oldukça ezildi. yardımıma koşanlar motoru üstümden aldılar. Bir süre acıdan ayakta duramadım. Sıcak ta tepemde, ter içinde kalmıştım.
Neyse sakat bir halde motoru ayağa diktik ve bende seke seke motora bindim. O halde devam ettim. Bu gün itibarı ile dizim iyi gibi.

Yükseldikçe bitki örtüsü azalmaya başladı.

Karların eriyerek derelerioluşturduğunu gözümle gördüm.

Bir ara kancalı lastiğimi düşürdüğümü farkedip geri döndüm ve onu buldum. Asla ekipmanı geride bırakmam. Hayati önemi var.Surprised

Evvett neymiş? Yaa işte bilmedn girdiğim yol buraya çıkarmış

İnişin sonu güzel manzaralı bir yol ile Bayburt'a doğru devam ediyor.

Neyse gerisi de daha sonra... Şimdi motorumu sevise, bakıma götürmeliyim. Beni hiiç üzmedi sağolsun. Tıkır tıkır her şarttaçalıştı. Bir kere daha afferim...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
bilge
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 08, 2009 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Vallahi harika sizleri bizim yollarda görmek inanın çok güzel makinen de erkek makine tam bu yolların makinesi güzergah daki doğa mükemmel her endurocunun görmesini isterim kazana üzüldüm inşallah önemli birşey çıkmaz gezinizi takip ediyorum SÜRMENE den sevgiler.GALİP ÇELİK
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Tem 09, 2009 12:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tormator, Kardeş geçmiş olsun, olur bazen .Karaçam üzerinden rus geçidini tırmanıp Bayburta yönelmişsin iyi de etmişsin, şayet Bayburta değil de Mutat yaylası
yolunu kullanıp uzungöle gelmeyi denese idin daha da risk alırdın.Özellikle mutat inişi
yolu çok bozuk ve dik bir inişi vardır geçen sene iki motor hariç diğer motorlar yeri görmüştü, yolun son durumunu bilmiyorum.

MUTAT YAYLASI 2008 TEMMUZ İNİŞİ.

Rotan süper miş izlemeye devam ediyorum.
Teşekkürler, selamlar. Very Happy
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 09, 2009 1:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir video ekliyorum.

Link

Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ugurcan77
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 09, 2009 9:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yusufeli-İspir arası yol.
Soğanlı geçiti
Ovitdağı geçiti
Her türk erkeğinin hayatında bir defa geçmesi gereken yerler. Mr. Green
2014.5 KLR650 siyah(Now)
Yamaha Super Tenere (Future)
ugurcan77 at gmail
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar