Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Ralli Alıştırması-6

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Ralli Alıştırması-6
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
RuzgarEsmez
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ekm 20, 2008 9:30 am    Mesaj konusu: Ralli Alıştırması-6 Alıntıyla Cevap Ver

18-19 ekimde yaptığımız ra-6 nın ardından ilk fotoğraflar....

1. gün 8 saat 120 km, 2.gün 6 saat 60 km..

(ilk gün pek fotoğraf çekemedik... 8 saat boyunca sanki arkalarından birisi kovalıyormuş gibi gaz açtılar... Cool

Bir sonraki RA kasım 15 de ..

Levent Kalpakci
www.ruzgaresmez.com

ktm 640 adv
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
KiLLinG_Machine
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ekm 20, 2008 10:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Fotolar şahaneymiş güzel yerleri gezmişssiniz ormanda çok güzelmiş yaw paylaşım için teşekkürler.
RuzgarEsmez
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 2:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

" Güzeldere parkurunun sonundan haritamda olmayan bir yola giriyorum. Ekip canavar, hemen beni yakalayıp bu hangi rota, biz de niye yok, yanlış mı girdin diye sorguya çekiliyorum.. Rotadan çıktık artık keşif modundayız diyorum ve yüzlerde garip bir gülümseme beliriyor. Gelenler hatırlar, 2007 de ilk RA toplantısında "amacım kendim gibi insanları bulmak" tarzında bir şey söylemiştim... sanırım bulmaya başladım Smile "

RA6 için 15 sürücü kayıt yaptırdı. Son gece yol notlarının ve emniyet kurallarının anlatıldığı brifingin ardından GPS durumlarına göre takımlar son halini aldı. Uygun lastik olmadığı için bir motor ilk akşam RA dışı kaldı. Sad

Sabah biraz tatsız başladı. Aşırı yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle bir arkadaş daha yola çıkmadan bayıldı. Hemen onun hastaneye gidişini organize ettik ve 2 kişi daha burada eksildi.

Bülent abinin motor çalışmadı, benim debriyaj boşaldı, bir xl200 karbüratör sorunu yaşadı ve bütün bunlar ilk yarım saatde olunca ben biraz gerildim. Kamptan ayrılalı daha 1 km olduğu için XL200 ü kampa geri gönderdik, diğer sorunlar zaten sabah halledilmişti..

Ve sonrası çok şahane geldi. Hava ralli için muhteşemdi. Zemin hafif çamurlu, doğa sonbaharın renklerine bürünmüş ve sıcaklık olabilecek en ideal aralıktaydı. Zaman zaman bastıran sis ise ilginç görüntüler yaratıyor ve bize "değişik" fotoğraflar çekebilmek için imkan sunuyordu.

Üç ayrı ekip kuruldu. Kontrol ekibi yoktu, onun yerine "bayrak yarışı" yöntemini kullandık. Her rota sonunda , son noktaya ilk gelen ekip arkadan gelen ekibi bekliyor ve gelen ekibe nöbeti devredip yola devam ediyordu. Ben ise en arkadan süpüre süpüre geliyordum.

Beklenmeyen durumlarda neler yapılması gerektiği konusunu son gece brifinginde herkes iyice kavramış olduğundan ralli sonuna kadar sorunsuz bir sürüş yaşadık.

İlk gün ben biraz tempo tempo dediğim için ekipler sadece yemek ve ihtiyaç molası verebildiler ve pek fotoğraf çekemedik. Buna rağman 8-9 saat de sadece 120 km yol yapabildik. Tabi hafif çamur ve arada beliren sis ekipleri yavaşlatan ana etmenlerdi.

Akşam sıcak duşumuzu aldık, kiremitde balıklarımızı-köftelerimizi yedik ve şömineli yemek odamızda hem muhabbet ettik hem günü değerlendirdik.

Bu sefer yatağa gidişler biraz erken oldu...Smile Saat 10:30 da şömine başında sanırım sadece ben vardım...ikinci gün haritasının üzerinden geçiyordum..

Pazar sabah yine aynı saatde kalkış, saat 6:30. Herkes ayakta hatta bir katılımcı daha var aramızda, Gökhan Erciyes. Cumartesi sevgilisini amerikaya göndereceği için katılamadı ve sabah 04:00 de kalkıp pazar gününe yetişti. (Normalde tek gün sürüşü yok ama Gökhan daha öncek RA lardan hem kuraları iyi biliyor hem de sürüş mantığını )

Pazar ekibinde biraz eksilme var. Spesiyallerin hiç birisi yok. Daha önceki RA lardan bir miktar tecrübe oluştu, sanırım spesiyal makinalar bu tarz sürüşlerde alışık olmayan bünyeleri bayağı bir zorluyor. Sürüşleri çok zevkli, performansları harika ama sürekli gaz isteyen agresif yapıları uzun soluklu sürüşlerde kullanıcıyı fiziksel olarak biraz yıpratıyor. Özellikle popo bölgesini.. Smile

Pazar tek ekip kuruyoruz. Daha kısa ama biraz daha zorlu parkurlar var. Artık RA bitiyor ve dağda zorlu ve tempolu bir sürüş başlıyor.

Her zaman olduğu gibi en güzel en keyifli parkurları ikinci güne bırakıyorum. Ağustos ayında bile çamurlu olan nemlitepe rotası (bu adı ben koydum) şimdi ard arda gelen su geçişleri ve doğu karadenizi aratmayacak bitki örtüsü ile bize şahane bir atmosfer yaşatıyor.

Temmuz ayında keşif sürüşü sırasında dışarıdan çok kolay gibi görünen su geçişini bizzat test edip suyun tadına baktıktan sonra bu sefer arkadaşları önden gönderiyorum. Amaç tecrübe edinmek. Herkes suyun tadını çok beğeniyor. Smile

Yuvacık barajından başlayıp kemaliye köyüne kadar olan bölgeyi inönü yaylasının batısından geçerek tamamlıyoruz. Arada bir yolda başka spesiyal izlerini görüyorum ve grubu yavaşlatıyorum. Dağlarda tek değiliz ve her an virajda bir spesiyal iiel burun buruna gelmek var. (Özellikle pazar günleri bu bölgede çok temkinli sürmek lazım)

Nemlitepe parkuru sonrası Ankara ekibini dönüş yoluna getirip uğurluyoruz. Yolları uzun , dinlenmeleri lazım..

Bir öneri geliyor Ankara ekibinden; bu aktivitede eşler için de bir alt-aktivite olsa diye. Şahane bir öneri. Sanırım 15 kasımda eşler içinde fotoğraf çekme amaçlı bir treking alt-aktivitesi olacak.

Tek değiliz dedim ya; bu bölge inanılmaz yürüyüş parkurları da içeren bir bölge ve dar bir vadiden inerken bir yürüyüş grubu ile karşılaşıyoruz. İsterdim ki yukarıdan birileri o anı kameraya çekebilmiş olsun. 30 kişilik bir grubun yanından o dar vadide yan yana yavaş yavaş geçişimiz bana çok ilginç geldi...(biraz utandım aslında, öyle bir doğanın içinde motorla yol alıyor olmak ufaktan sanki biraz rahatsız ediyor beni.. bilemiyorum.. kaçak odun kesenleri,avcıları, kaçak yapılaşmaları vs düşünerek rahatlatıyorum kendimi ama hala içim o kadar da rahat değil..)

Güzeldere parkurunun sonundan haritamda olmayan bir yola giriyorum. Ekip canavar, hemen beni yakalayıp bu hangi rota, biz de niye yok, yanlış mı girdin diye sorguya çekiliyorum.. Rotadan çıktık artık keşif modundayız diyorum ve yüzlerde garip bir gülümseme beliriyor. Gelenler hatırlar, 2007 de ilk RA toplantısında "amacım kendim gibi insanları bulmak" tarzında bir şey söylemiştim... sanırım bulmaya başladım Smile

Sonraki durak inönü yaylası. Herkes çok yorgun ve atıyoruz kendimizi çimenlerin üstüne. Çok geçmeden misafir motorcular gelmeye başlıyor. İlk eleman ramzey 200 ile yuvacık ahalisinden bıçkın bir delikanlı. Biraz muhabbet sonrası yere attığı bir izmarit üstüne ilk fırçayı yiyor Smile

Sonrasında EC tayfasından iki güzel insan. İsmaili zaten biliyorum, diğer arkadaş da çok düzgün birisi.Biraz laflıyoruz.

Derken dağların arasından bir grup geliyor ki anlatılacak gibi değil. Mad Max filminin Türk figuranları. Şaşkınlıktan bir fotoğraf bile çekemiyorum. Etrafımızda bir iki tur atıp hatta ufaktan bir kaç şov yapıp yine gürültülü bir şekilde gidiyorlar. Her tür motosikletin olduğu bir grup, hatta bilmediğim türler bile vardı. Kimlerdi, nereden gelir ne yaparlar en ufak fikrim yok. Şaşkınlığım gidince çok pişman oldum onları çekemediğime ama azimliyim bulacağım onları.. Smile)

Yaylanın ufak tepelerinde biraz oynayıp kalan son enerjilerimizi de harcadıktan sonra dönüş yoluna çıkıyoruz.

İkinci gün 8 saat ve 60 km.

Yine çok yorulduk ve yine çok keyifli geçti. 15 Kasımda görüşmek üzere

Levent
seaman_laz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çpk güzel elinize kolunuza sağlık..

lakin resimleri büyük boyutta yayınlasaydınız daha güzel olurdu Wink
RuzgarEsmez
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Ekm 23, 2008 2:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

seaman_laz demiş ki:
çpk güzel elinize kolunuza sağlık..

lakin resimleri büyük boyutta yayınlasaydınız daha güzel olurdu Wink

fotoğrafları şimdilik "tadımlık" küçük boyut yayınlıyoruz..

sezon sonunda en iyilerden güzel bir albüm yapıp yıl sonu raporu hazırladığımızda büyük boyutları gelecek...
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar