Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Hyosung XRX125

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Hyosung XRX125
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Attalia
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 14, 2007 10:48 pm    Mesaj konusu: Hyosung XRX125 Alıntıyla Cevap Ver

Selam arkadaşlar,

Bir arkadaşımın almayı düşündüğü ve ilk motoru olacak olan Hyosung XRX 125 için bilen ve tanıyan arkadaşların görüşlerini rica edebilir miyim?

Saygılarımla
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
CABBAR
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ekm 15, 2007 12:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba

Yaklaşık dört aydır,2006 model xrx125 kullanıyorum.

Öncelikle boy 1.83 kilo 75 süspansiyon en yüksek ayarında,iki ayağım yere rahat basıyor.

Genel olarak kaliteli bir motor,ancak 6000 km de garanti kapsamında krank kolu değişti.Genel bi sorun mu? benim bahtsızlığım mı? bilemedim. Confused

Şehir içinde kullanımı çok rahat.Merdiven veya kaldırım gibi fani engelleri,çabucak aşıyorsunuz.Yakıt tüketimi 100km de 3 litre civarında,ancak hava filtresi değişikliği ile bunu düşürmek veya arttırmak mümkün. Very Happy

Otoyollar da aynı keyfi verdiği pek söylenemez.Sürekli seyahat 80-90 km ile yapılabilir.havanın sakin ve yolun eğimli olduğu durumlarda 110 km gibi süratleri anca görebilirsiniz.

Artçılı yolculuklar,motorun hafifliğinden dolayı pek kolay olmasada,büyük sorun değil.Dik bir yokuşu,arkada devasa bir arkadaşla çıkarken,vites değiştirmek mümkün.

Parça&Servis problemi,gördüğüm kadarı ile yok.Özellikle servis oldukça ilgili ve makul.parça fiyatları uygun,parça temini hızlı.

Çok tecrübeli değilim,arazide beni tatmin ediyor.Peg ler,arka fren ve vites pedalı ve sinyaller katlanabiliyor,motor yan yattığında,genelde sadece çiziklerle atlatıyorsunuz.

Gaz tepkimesi 125cc olduğu için düşük gelebiliyor,hoş görmek lazım.

Şimdilik aklıma bu kadar geliyor,sormak istediğiniz birşey olursa,severek yardımcı olurum.
Attalia
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ekm 15, 2007 2:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, bu kadarını bile beklemiyordum açıkçası.

Eğer bu motoru alırsak o zaman kullanım esnasında doğacak yeni sorularla tekrar rahatsız edebiliriz. Smile
Başa dön
luzunsakal
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 15, 2007 2:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler bende siteye yeni üye oldum.
arkadaşım benim adıma sordu. yanıtı da ben okudum.
nasipse yarın almayı düşünüyorum. Aslında SKYteam ST200TR modelinde karar kılmıştım. ama bir arkadaşla uğradığımızda ahmet bey anlattı biraz motoru. Kalitesini filan. Ama aklımda hala Japon olmamasından kaynaklı sorular var. Lakin bir çin almaktan iyidir değil mi?
Başa dön
CABBAR
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ekm 16, 2007 11:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende motorsuzluktan sıkılıp,çin min bir skyteam alıyım dedim,sonra hyosung la bir kıyaslama yaptım,kalite olarak xrx diğerlerinden oldukça üstün,bunu sadece motora 1m. uzaktan bakıp bile anlayabilirsiniz. Very Happy

Genel olarak çinli endurolara benzesede,(Grenaj lar aynı sayılır) daha kaliteli uzun ömürlü bir motor.Bir çinli enduro 30.000 km yapınca olay olabilir,ama hyosung 1999 yılından bu yana piyasada,40.000 olanıda var 50.000 olanıda.

Çinli bir enduro ortalama 2500-3000 Ytl arası
hyosung 2750-3500 Ytl arası.Yani evet,çin almaktansa bu makineyi almak daha iyidir.
Gelelim zurnanın zırt dediği yere. Very Happy
Çin den iyidir,ancak bir japon değildir.Ancak bu paraya budur.Ne kadar ekmek o kadar köftedir. Wink
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar