Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F650 GS Zincir-dişli değişimi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F650 GS Zincir-dişli değişimi
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ekm 11, 2011 10:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben çatalı hiç indirmeden yapıyorum bunları, bende mi bi hata var face.
sadece dişli ve rulmanlar için arka tekeri akstan ayırıyorum gerisi hiçbirşeyi dağıtmıyorum. Bu çatal indirme işi neden yapıldı anlayamadım?
zincir kapalı sistemmiydi ki?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
sportster
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 11, 2011 12:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

peki hizamala nerde Smile arka lastiği hizamalan lazım yoksa dişli eskir hemde yol tutuşun bozuk olur.Büyük ihtimal yapmışsındır ama fotolamamşsın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
cyclespirit
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 11, 2011 2:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sportster demiş ki:
peki hizamala nerde Smile arka lastiği hizamalan lazım yoksa dişli eskir hemde yol tutuşun bozuk olur.Büyük ihtimal yapmışsındır ama fotolamamşsın
aynen öyle. eller leş olunca fotoğraf işini bıraktım Smile

turkizmir, önerildiği şekilde eksiz zincir kullandım. Çatal mecbur iniyor aşağı bu durumda.

face, teşekkür ederim, biz de işte böyle karınca kararınca... Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Sal Ekm 11, 2011 10:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sportster, Hakikaten bir şey kaçmıyor senden, ayrıntıcı adamlar hata yapma riskini düşürüyor, teşekkürler...

cyclespirit, Karınca kararınca mı? yoo, gayet kifayetli, gönlüne sağlık...

turkizmir, Evet sende hata yok Dostum... cyclespirit, dediği gibi ek yeri olmayan zincir takmış... Bende ek yeri olan zincir kullanıyorum, eski zincirin ekleme baklasını açıp yeni zinciri eski zincire üstün körü geçiriyorum, arka tekeri çeviriyorum, yeni zincir tamamen ön dişliden geçip aşağıya sarkana kadar; sonrada yeni zincir kilidi ile bağlayarak kilit segmanına bir damla Loctite tam sabitleyici 270'i koydummu, kendiliğinden açılmasını önlüyorum...
Not: kilit segmanının açık olan ağzı, zincirin dönüş yönüne bakmayacak, tam tersi bakacak ki dönme hareketiyle ağzı açılmasın... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46

En son __face__ tarafından Sal Ekm 11, 2011 10:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 12, 2011 3:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yeni aldığım S.F.R. marka zincirden çok memnunum Face. hemde sarı renkli.hep izmirde istediğim zincir rengiydi. ama zinciri satmak yerine ""bunu alırsan dişliyide ön dişliyide değiştirmek zorunda sın kit olarak alıcaksın "diyorlardı gıcık oluyordum. Antalyada adam açtı stoklarını zincir ayrı dişli ayrı gözüküyor dedi, verdi zinciri.
ve ya çok temiz bakım yapıyorum, kısa uçlu kıl fırça ile güzelce kiri pası döküyorum , temiz bezle silip içten dışa doğru yavaş yavaş ayarında yağlıyorum. inanışmaz sessiz çalışıyor. bidaha zincirimi izmirde nalmam zaten. hoş izmirden hiçbirşey almıyorum ki ben. Geçen gün bir arkadaşıma senin jantların tel, akort yaptırdın mı dalgalanma seğim yağıyormu baktırdın dedim, arka jantta çıkmış bozukluk. 150TL istemişler. Allahtan beni aradı "abi 150 kaat, normal mi "diye sordu. delimisin getir 20 liraya yapıyolar burda dedim. getirdi valla ön arka jant akort ayarı 30 liraya yaptırdık, kafa sallıyomuş motoru ön arka jant yapıldıktan sonra farketti arızalı olduğunu ayarının.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar