Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - kararsızım yardımlarınızı bekliyorum.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

kararsızım yardımlarınızı bekliyorum.
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 18, 2010 10:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zor bir seçim. Bence öncelikle tarzını belirlemelisin.

Yaklaşık iki aydır TA kullanıyorum ve daha alışma sürecindeyim, buna rağmen TA'nın şehir içi trafiğinde de beklediğimden çok rahat olduğunu belirteyim. Tabii scooter gibi değil ama hiç hantal hissettirmiyor. Otoban sürüşlerinde de herhangi bir sıkıntısı yok, rüzgar toleransı çok iyi. Süspansiyonları çok rahat ve oturuş pozisyonu çok konforlu.

Fazer kullanmadım, o konuda bir yorum yapamayacağım. Ama kullanan bir arkadaşım lastiklerinden dolayı yağmurda hiçbir zaman dışarı çıkmadığını söylemişti. Yani yağmur için TA sanırım daha iyi.

Bu arada burası endurocu.com, tarafsız olmamızı bekleme! Very Happy
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
armagedon_82
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Mar 18, 2010 1:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. gerçekten kararsızlık çok zor bişe. hangisini alırsam alayım üzerine bindikten sonra iyiki almışım diycem çünkü ikiside iyi makinalar. haftasonları istanbul dışı uzak olmayan yerlere yani max gidiş geliş 300-350 km lik, yıllık izinimde de daha uzun yolculuklar yapabilirim. ama çoğunluk şehir içi. emrello nun dediği gibi fazere yağmurlu havalarda binmek pek akılkarı değil Smile hem lastik yapısı hemde ta ya göre daha agresif oluşu bende bu izlenimi uyandırdı. iki modelinde 2004-2006 modeline bakıyorum. sahibinden com da 2 tane fazer var. biri 2004 14000 km de diğeri 2006 20000 km de fiyatları 8,700 emsallerine göre çok düşük fiyat?? kıllandım açıkcası? birtane de 2004 ta var 9000 istiyor 18000 km de?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 18, 2010 1:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

armagedon_82 demiş ki:
teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. gerçekten kararsızlık çok zor bişe. hangisini alırsam alayım üzerine bindikten sonra iyiki almışım diycem çünkü ikiside iyi makinalar. haftasonları istanbul dışı uzak olmayan yerlere yani max gidiş geliş 300-350 km lik, yıllık izinimde de daha uzun yolculuklar yapabilirim. ama çoğunluk şehir içi. emrello nun dediği gibi fazere yağmurlu havalarda binmek pek akılkarı değil Smile hem lastik yapısı hemde ta ya göre daha agresif oluşu bende bu izlenimi uyandırdı. iki modelinde 2004-2006 modeline bakıyorum. sahibinden com da 2 tane fazer var. biri 2004 14000 km de diğeri 2006 20000 km de fiyatları 8,700 emsallerine göre çok düşük fiyat?? kıllandım açıkcası? birtane de 2004 ta var 9000 istiyor 18000 km de?

XL650V modelleri 9-13 aralığında gidiyor genelde. Bakımları düzgün yapılmışsa km'yi çok kafana takma derim. Ben baktığım ikinci ellerde arazi yaraları dışında çok probleme rastlamamıştım. Zaten TA'lar sorunsuzluklarıyla biliniyor. Nispeten basit makineler. Honda'nın servis/parça ağını da yabana atmamak lazım bence. Önceki makinem Yamaha'ydı. Canımın sıkıldığı zamanlar olmadı değil.

Fazer'lar biraz daha agresif kullanıma maruz kalmış olabilir. Bence daha dikkatli olmakta fayda var. Benim fikrim bu tabii.

Artçı konforunu da hesaba katmak lazım (TA tabii ki).

Ama sonuç itibariyle ikisi de çok güzel alet.
marcos2609
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Mar 18, 2010 2:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sayın armagedon_82;
bahsettiğiniz iki makina da kendini ispat etmiş, kronik problemleri olmayan motosikletler. şimdi teker teker alıp kullandığınızı düşünelim;

fazer; ne kadar inkar etseniz de birgün biryerde bacaklarınızın arasındaki 98hp sizi kullanıma itecektir. yakışıklı olması avantaj gibi gözükse de köy yollarında, taşlı yollarda gitmeye kıyamayacaksınız. ayrıca kahrolası istanbul trafiği sizi agresif kullanıma eninde sonunda itecektir.

transalp; girin bakın yabancı forumlara onlarca gezginin altındaki motorlardan birisinin TA olduğunu göreceksiniz. yol problemi olmayacak yani asfalt, çukur tümsek, toprak farketmeyecek. ilaveten şehir içindeki kıvraklığı da cabası.

sonuç olarak nacizane fikrim her türlü baskın taraf TA dır.

http://amusluoglu.blogspot.com/2007_10_01_archive.html (etki altında kalmamanız için Very Happy )

saygılar sevgiler
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 18, 2010 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar çok güzel anlatmıişlar , aynı şeyleri tekrar yazmaya gerek yok aslında,
öncelikle tarzını belirlemen gerekiyor
TA çok keyifli %70 yol endurosu istediğin yere istediğin yola girebilirsin ve çok da konforludur.
Fazer'a gelince , Tamamen asfalt için üretilmiş çok şık ve performansıda iyi bir motosiklet olabilir ama, benim için tarzı olmayan bir motosiklet . motosikletim var mı var tarzında.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
2. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar