Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 CS

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 CS
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tenereahmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 10, 2006 12:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli yol dostu,öncelikle bu tip makineleri düşünmek için iyi bir gelire sahip olmak gerekir.Ortalama ayda 4000 lira ve çevrende bu teknolojik makinelerden anlayan,bilgili,becerili,deneyimli,tecrübeli ustslsrın varlığına bakmak gerekir.Bu madalyonun bir tarafı.Diğer tarafında varaderoya bakarsak iyi bir makine ancak mükemmel değil,olması da imkansız.1000cc lik bir makina yakıt ve bakım olarak ço giderli bir makina kaldıki elbiseli makinalar yani grenajlı makinalar görüntü ve stil açısından çok hoş ve albenisi mükemmel makinalar.Bir yan yatma maliyeti en kötü şartlarda 3000 lira bence çok ağır maliyetler.Para kolay kazanılmıyor çılgın gibi bir görünüm hava uğruna bu kadar paraları ödemek eşinle beraber bir gezi için gereksiz güçler diye düşünüyorum.Benim önerim iki silindir,silindir hacmi çok yüksek olmayan,bakım maliyeti düşük,karbüratörlü makineleri öneriyorum.Kaldıki oto yolda son hızımız 88 km,normal yollarda da 70 km bu hızlar karşısında kullanamadığın güce havaya giden milyarlar,akıllı ol üstadım.Bence bir KLE 500,Transalp,Afrika Twin çok güzel ve fazlasıyla yeten sağlam kaliteli,yakıtları düşük makineler.Ayrıca BMW yi hiç önermiyorum çünkü tamamen elektronik ve sürekli Borusana endeskli bir motosiklet.Yakıt çok fazla ve gereksiz bir güç.Bu eleştirilerden sonra karar size ait istediğinizi alabilirsiniz.Hoşca kalın. Wink
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Karayel
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 10, 2006 2:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tranaslp abi yada Africa bunlar efsane aletler... Very Happy Tabi Ahmet abinin seçimi Tenere olduğuna göre bunuda gözardı etmemek gerek...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
flopticall
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 18, 2006 5:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sakın alma hiç piyasası yok kesin elinde kalır

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
hakanz
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Mar 19, 2007 3:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

CS Elinde kalır mantığına çok katıldığımı söyleyemem, kevlar kayışa neden güvenilmezki. Kevlar gemilerin ana tutucu malzemesidir, kurşun geçirmez yelekler kevlardan yapılır. Ben özellikle CS aradım bulana kadar göbeğim çatladı temizini. Zamanında 57 Chevroletlerdede Türkiyede söylenti çıktı ön tampon ağır ön takımı bozar diye sonrasında efsane oldu.

CS daha yola yatkın bir makina, araziye çıkacağım diyenler için ise GS tabiki. Sonuçta bizim memlekette millet forumlardan okuyup denemeden motor alıp sonra kendine uygun olmadığına inanıp hayal kırıklığına uğruyor. Yada kişiler kendi motorlarını övüp veya hiç bir motor bilgisi olmadan forumlarda okuduklarından yada ilgili markaya olan hayranlıklarından yazanları okuyup yanlış yönlendirebiliyor.

Şahsi görüşüm olarak Transalp GS ve CS kullandım. Kararım BMW olunca CS ve GS arasında tercih yapmam gerekli idi. Bir çok yurtdışı yorumlarda zincir bakımı ve yağlama sorunu olmayan 60.000 km giden kayışlı CS i seçmemin sebebi arazi dağ bayır kullanıcısı olmamam. Ben amaç olarak yola asfalta hafif bozuk yollara yatkınım birde tip olarak tercihim CS oldu. Dedimya arazi doğa dağ bayır yamaç desem GS kesin tercih.

Bence önce oturun motorun selesine ve bakın hangisi size uygun. Bana uygun olan yada hoş gözüken sizede uygun olmak zorunda değil. Kendiniz tecrübe edin ve kişisel deneyimlerinizle okuduklarınızı pekiştirip karar verin. Sonuçta her iki markada kendilerini fazlasıyla ıspatlamış markalar.

flopticall de sanırım GS sahibi tecrübesiyle bana hak verecektirki aynı motoru kullanmalarına rağmen CS ve GS kullanımda farklı makinalar. Her ikiside sürücü hatalarını tolere edebilen sürücü dostu. 3.750 devre kadar kuzu gibi görünen Rotax-Bombardier motor bu devrin üzerinde tatmin edici performansa ulaşabiliyor.

Ayrıca her malın bir alıcısı vardır, düzgün fiyata alıp düzgün fiyata satmaya kalkarsanız hiç birşey elinizde kalmaz.

tenereahmet arkadaşıma gösteriş grenajın gereksiz olduğu konusunda katılıyorum. Servis maliyetleri konusunda ise Honda 6.000 km derken BMW 10.000 km der ki bu da maliyetleri neredeyse aritmetik olarak eşitler. Karbüratör ve enjeksiyonun artı ve eksileri tabiki tartışılır. Karbüratör basit düzenek olduğundan daha maliyetsiz ve sadedir. Enjeksiyon sistemi ise yakıtı verimli yakması sonucu sağladığı ekonomi, performans ve soğuk çalıştırmada çok daha verimli ama olası bir arızada maliyet.

Kazasız sürüşler dileklerimle.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
flopticall
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Mar 20, 2007 12:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hakanz haklı olabilir tabikide haklı olacak bmw dan bahseediyoruz
motorun atası yaparsa kaliteli yapar ben elinde kalır kelimesini sadece ticari açıdan söylüyorum motor piyasası dah yeni yeni yükselişe geçti ama halen belirli araçlar dışındakiler zor satılıyor cs de bu sınıfta gs modelleri penir ekmek gibiyken cs gördüğüm motorcular 2 - 3 yıldır satamadıklarından bahsediyolar eğer ömürlük alıyorum dersen ses çıkartamam ama türkiyede yaşıyoruz zevklerimizi yönlendiren en önemli unsur malesefki ceplerimiz

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar