Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - İzmirden çıktık yola geze geze Mittenwalda :)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

İzmirden çıktık yola geze geze Mittenwalda :)
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
pulvo47
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 20, 2011 12:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zafeeeer, Hasan Abiiiii yaktınız beni. Yok Suriye ye götürcem seni,yok Avrupa 2 adım. Bak vatandaşa gezmiş tozmuş. Fotoğraflara bakarken yoruldum..Aaah ah.
Ayağınıza,ağzınıza sağlık. Süper gezi olmuş.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
horizon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 20, 2011 12:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Okuduğum kadarı ile baldan tatlı bir gezi olmuş... Paylaşım için teşekkürler.
TRNSbariskan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2011 2:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nefis bir gezi olmuş...
Tebrikler ve paylaşım için teşekkürler...
Darısı başımıza...

Keyifli sürüşler Cool

pulvo47 demiş ki:
Zafeeeer, Hasan Abiiiii yaktınız beni. Yok Suriye ye götürcem seni,yok Avrupa 2 adım. Bak vatandaşa gezmiş tozmuş. Fotoğraflara bakarken yoruldum..Aaah ah.
Ayağınıza,ağzınıza sağlık. Süper gezi olmuş.

pulvo47, elbet bir gün... Wink Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
purpledcobra
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2011 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

11.Gün 18.07.2010 Pazar Mittenwald 0 km

Dünün stres ve yorgunluğundan sonra güzel bir uyku çekiyoruz. Sabah dinlenmiş bir şekilde uyanıyoruz. Odanın camını açıp dışarıya baktığımızda Öznurda bende şaşkınlıktan birbirimize bakakalıyoruz. Manzara inanılmaz… Alp dağlarının eteğinde masallardaki gibi bir kasabadayız. Dünkü yağmurda hiçbir yer görmeden geldiğimiz bu kasaba bize çok güzel bir sürpriz yapıyor. Daha kasabayı gezmeden burada 1 gün daha kalmaya karar veriyoruz ve Münih programını iptal ediyoruz…

Kasaba hakkında biraz bilgi alıyoruz. Kışın Kayak merkezi olan kasaba yazları ise Trekking ve bisiklet meraklılarının en çok geldiği yerlerden biriymiş. Kasabaya 30 km uzaklıktaki Garmisch-Partenkirchen’de 2011 kış olimpiyatları yapılacakmış… Zaten kasabanın içinde İstanbuldaki kadar doğa sporları ve bisiklet mağazası vardır Very Happy . Kasabayı gereken sanki bir çizgi film stüdyosunda zannediyorum kendimi, ilerdeki sokaktan Heidi çıkacakmış gibi ^^

Hotelden dışarı çıkınca donuyoruz o kadar soğuk ki yanımızdaki tüm eşyaları üst üste giysek ısınamayız J hemen bir mağazaya gidip polar alıyoruz “Öznur ve bana”… Hasan ağabeyler tabiî ki bu durumada hazırlıklı ki zaten üşümüyor inanılmaz bir insan :good: Kasaba içinde biraz gezdikten sonra 2200m yüksekteki kayak merkezine teleferik ile çıkmaya karar veriyoruz. Aslında hiç sevmem bu tip aletleri… Evil or Very Mad Ama buraya kadar gelmişken çıkmamak salaklık olurdu :na:

Teleferik: gidiş-dönüş kişi başı 22€

Yukarısı inanılmaz soğuk… Ve hala kar var. Dağın tepesine güzel bir tesis yapmışlar. Hatta müze bile var. Bölgedeki endemik bitki ve hayvan resimleri ve sinema salonunda bölge hakkında belgesel yayını yapıyorlar. Yukarısı oldukça kalabalıktı. Gelenler ile aramızdaki fark biz üst üste polarlarla gezerken arkadaşlar şortlarını t-shirtlerini giymiş kucaklarında 6 aylık bebekleri dağda trekking yapıyorlardı ^^

Teleferikten hotele dönerken yerel bir pub görüp daliyoruz içeri. Tabi ilk başta garip garip bakıyorlar kim bunlar diye. Çok güzel bir ortam herkes eş-dost akraba. Bizi biraz yadırgasalarda umurumuzda değil. Masasına oturduğumuz adam dik dik bize bakıyor. Sonra anlıyoruz ki içeride kimse İngilizce bilmiyor Surprised Soğukluğun nedeni böylece anlaşılıyor. Biraları söyledikten sonra biraz Almanca biraz İngilizce-İtalyanca konuşmaya başlıyoruz. Oturduğumuz masadaki adam 1-2 dakikada bir elinin üzerine döktüğü bir şeyi burnuna çekiyor… Tabi bunu sürekli yapması iyice rahatsız ediyor beni!!! Yuh diyorum içimden adamdaki rahatlığa bak böylede herkesin ortasında içilmezki :idiot2: Tam içimden bunu düşünürken adam banada teklif ediyor tabi herkes şok :aww: Sigara bile içmeyen bir adama bu teklif edilirmi??? Tabi durum düşündüğümüz gibi değil. Çekingenliğimizi görünce ne çektiğini anlatmaya çalışıyor. Meğer bu mentollü bir tütün çeşidiymiş ve burundan çekiliyormuş…(cahillik işte nerden bileyim) İngilizce dışında her dili konuşarak anlatıyor ne olduğunu en sonunda ısrarlara dayanamayıp deniyorum… Dehşet bişey… :gif: 20 dakika burnumdan vicks kokusu eksik olmuyor öyle bir nefesim açılıyorki koşarak dağa tırmanırım valla ^^

Bu ifade ne demek istediğimi anlatıyordur herhalde ^^

Kafaları çektikten sonra kasabayı gezmeye devam ediyoruz. Her sokak yeni bir süpriz ve güzellik çıkarıyor karşımıza...

Günün sonunda kendimize güzel bir ziyafet çekiyoruz. Ne zamandır rüyalarıma giren Meşhur alman Biftek (steak) yanında patates ve kocaman BİRAAAA… Gerçektende Hasan ağabeynin anlattığı kadar lezzetli ve doyurucuydu…

Bu güzel yemeğe kişi başı 13 € veriyoruz.
Bu güzel günün sonunda hotelimize müthiş bir mutluluk ve huzur içinde dönüyoruz. Belkide gezinin en güzel günlerini geçirdik bu kasabada. Umarım tekrar gelmek kısmet olur…

Yarın sabah Viyana yolcusuyuz…
Pegaso 650
Başa dön
purpledcobra
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2011 8:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

12.gün: 19.07.2010 Pazartesi Mittenwald-Viyana 492 KM

Bugün uzun bir yolumuz var ve yolun çoğu otoban :grrr: Amacımız öğleden sonra Viyana’da olup şehri gezmek için vakit bulmak… Bugünkü rotayı yaparken yine anayollar ve otobanlar dışındaki yolları tercih ediyoruz ancak çok fazlada uzatma lüksümüz yok ancak Salzburg'a kadar ara yolları kullanabiliyoruz. Ve bu gezimizin en güzel yollarında birini yapmamızı sağlıyor. Bugünkü yolculuğun en güzel tarafı geçtiğimiz harika manzaralı ve virajlı yollar oldu.

Öğleden sonra Viyana varıyoruz. Yolda Hasan ağabeynin bir benzinlikte bulduğu Türk bayraklarını motorlarımıza takıyoruz. Meğer ne kadar çok Türk varmış

Bayraklardan sonra yolda sevgi gösterileri, kornalar, selamlar başlıyor. Özelliklede Viyana’ya girişte sanki İzmir’e giriyoruz. Yanımıza gelip Türkçe müzik dinletenler mehter marşı açanlar camdan bağıranlar. Eğlenceliydi…

Viyana çok büyük bir şehir ve GPS sayesinde kalacağımız Hostel’i bulabiliyoruz. Hostel’in yeri çok güzel merkeze yakın bu nedenle yürüyerek şehri gezmeye karar veriyoruz.

Hostel PORZELLANEUM
30 Perzellangasse ,WİEN 1090 Alsergrund, Wien-Austria
Koordinatları: K 48.22159 X D 16.36084
Fiyat: 48€ (2kişi + banyolu oda)

Resepsiyondan aldığımız harita ile atıyoruz kendimizi sokaklara ancak evdeki hesap çarşıya uymuyor. O kadar çok gezilecek görülecek yer varki bırakın yürümeyi motorla bile gezseniz bitiremezsiniz. Bu nedenle sabah erkenden kalkıp Citytour otobüsleri gezmeye karar veriyoruz. Bu nedenle bu akşamlık yürüyerek görebileceğimiz yerlere gidiyoruz. Akşam yemek için gittiğimiz bir İrish Pub’ta çok eğleniyoruz. Gerek yemekleri gerekse biraları bir harikaydı…

Yarın şehir turu...
Pegaso 650
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
6. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar