Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni Başlıyorummm..

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni Başlıyorummm..
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2006 1:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Önemli not: Ben bu mesajı yazarken sevgili Necdet'in mesajını görmemiştim.

Sevgili Defne,
Herhangi bir eşya alırken olduğu gibi motosiklet alırken de ilk belirlenecek olan o eşyanın (Burada motosiklet) ne amaçla kullanacağı ve onun kullanımından ne beklendiğidir. Daha sonra kişisel faktörler ve becerilerin tesbit edilmesi ve en sonra da işin ekonomik,sosyal ve psikolojik boyutunun hesaplanması gelecektir..
Henüz doyurucu bir cevap alamadığının farkındasındır. Bunun bir sebebi de sorduğun sorunun cevabını oluşturabilecek verilerden bizlerin haberdar olmaması.
O halde hemen bir plan yapıyoruz. Öncelikle sen neden motosiklet almak istediğini, motosiklet kullanımından ne beklediğini, motosikleti nerelerde, nasıl kullanacağını ve buna nekadar vakit ayırabileceğini belirliyorsun. Bunu bizimle paylaştıktan sonra yaş,boy pos, kuvvetlilik, dayanıklılık gibi özelliklerini de bizlere bildirisen sana motosiklet seçiminde daha faydalı olabiliriz. Öncelikle sitemizin en sağ sütunlarında yer alan DD nin motosiklet teorisindeki motosiklet seçimi bölümünü oku. Kendi istek ve önceliklerini belirlemeye çalış.
Scooter kullanmak scooter kullanmayı öğrenmek demektir. Daha sonra diğer tür motosikletlere geçerken tekrar onu öğrenmen gerekir. O yüzden istediğini belirler ve scooter da karar kılarsan mesele yok. Ama scooterla başlayayım daha sonra motosiklete geçerim diyorsan bu çok da sağlıklı bir seçim olmayacaktır.
Kendin için en iyi kararı vermeni diliyor ve bekliyorum. Kolay gelsin. Sevgiler. Smile
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
HAYALET
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2006 4:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Defne dalgamı geciyorsun yoksa gercektenmi yazıyorsun anlamadım. Daha kullanmayı bilmedigin ve seni tanımayan insanların sana nasıl yardımı olabilirki. En iyisi "arkadas arıyorum" de de adresini ver tanıssınlar seninle. Birileri sana motorda alır kullanmayıda ögretir. Mr. Green
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Gurkan_SENOL41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2006 10:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

defne acele etme.gezilere katılımcı ol zamanla kendi motorunu bulacaksın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
sadibey
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2006 12:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

defne selam,

genelde motosiklete ilk başlayacak insanların seninki gibi kısa yazılmış bilgi isteyen mesajlarına forumlarda "önce ne istediğini biilllll..." "gideceği limanı bilmeyene hiç bir rüzgar yardım edemezzzzz..." gibi ulvi cevaplar gelir (abilerim affetsin dayanamadım Smile )

ki bu cevaplar tamamen doğrudur. bu motosiklet dene şeytan icadına senelerini vermiş değerli insanların tamamen tecrübe ile sabit tavsiyelerdir. kesinlikle dikkate almalısın.

ben yine de seninle aynı yollardan geçmiş birisi olarak biraz daha pratik cevaplar vermeye çalışayım.

önce (ve sen de aksini söylemediğin için) senin için doğru motosikletin bir scooter olduğunu düşünüyorum. daha basit kontrolleri, kolay kullanımı, şehir içindeki avantajı, nispeten hafifi oluşu ve bayanlara çok yakışması ile "ben vitesli motosiklet istiyorum" demiyorsan scooter doğru seçim.

bütçeye gelince 5 bin ytl civarı bir rakamı gözden çıkartabiliyorsan benim gördüğüm bir bayana yakışan en güzel scooter olan klasik vespa et4-150 yi öneririm. şık ve sağlam bir italyandır. seni üzmez.
web sitesi: www.vespaturkiye.com

eğer bütçen bunun yarısı kadar ise ozaman da benim kullandığım ve piyasadaki fiyat performans oranı en iyi scooter olduğuna inandığım japon honda beat i tavsiye ederim. 2 seneye yakındır kullanıyorum ve şehir içinde büyük rahatlık ve keyif veriyor.
web sitesi: www.honda.com.tr/motosiklet

aynı teknik özelliklere sahip fakat beat gibi plastik değil sac gövdeli olan honda activa ilk zamanlarda yaşayabileceğin motosikleti yatırmalar ve sağa sola küçük vurmaları hesaba katarsak daha uygun bir seçim olabilir. plastiğin kırıldığı noktada sac sadece eğilir. tek dezavantajı pizzacı motoru olarak bilinmesi.

bu motosikletlerin en büyük dezavantajı küçük tekerlekleri nedeniyle yollardaki çukur ve tümseklere karşı hassas olmasıdır. dolayısıyla özellikle istanbul gibi elek benzeri yolları olan şehirlerde ekstra dikkatli olmalısın.

çinliler konusuna gelince fiyatı düşük albenisi fazla bile olsa ben tavsiye etmem. istisnalar herzaman olsa da bu motorların sorun çıkartma olasılığı daha fazla. servisi sadece periyodik bakımlarda görme olasılığını yükseltmek için çinlileri iki kere düşün derim.

sona yazmama rağmen en önemli iki konu ise;
1. bu işi yapmak için önce pratik eğitim veren bir kursa gidip, ders alıp, bir a2 ehliyete sahip olman gerekiyor.
2. ve yine motosiklete sahip olmadan önce kask, mont, eldiven ve diğer korumalara sahip olman gerekiyor.
bu iki konudan birisini atlarsan çok üzücü durumlar yaşayabilirsin.

sözlerimi ulvi bir cümle ile tamamlamak istiyorum. Smile
motosiklet sürmek eğlencelidir fakat asla bir oyun değildiiiirrrrr....

kazasız sürüşler...

...SB...
Başa dön
pinar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2006 3:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba

ben de bır bayan olarak hemen hemen 10 yıla aşkın bır zamandır motosıklet kullanmışlığım var.Kendi motorumu seçerken scoter aldım .İstanbul trafiğinde inanılmaz rahat.öncelikle motor kullanırken sana kımsenın yardımcı olamayacağını bilmelisin.Onun için ben tercihimi hondadan yana yaptım ve yaklaşık 3000 km oldu ve çok memnunum.Eğer hiç motor kullanmadıysan eğitim alman aşrt.scoterın hafıf olması en buyuk artısı ama herhangı ufacık bır tümsekte dahı savrulabiliyor.Cesaretten once eğitim diyorum da başka biş demiyorum Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Sonraki
4. sayfa (Toplam 14 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar