Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yamaha Türkiye hakkında açık şikayetimdir

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yamaha Türkiye hakkında açık şikayetimdir
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

bunu okuduktan sonra Yamaha alır mısınız?
kesinlikle hayır
47%
 47%  [ 10 ]
bedava gibi olursa belki
33%
 33%  [ 7 ]
ben Yamaha'cıyım eziyete alışığım
19%
 19%  [ 4 ]
Toplam Oylar : 21

Yazar Mesaj
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş May 06, 2010 10:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

savaskayan demiş ki:
trekkermeister demiş ki:
Kötü deneyimler her markada yaşanıyor.Bu demek değilki motosiklet markaları kötüdür,burada önemli olan her iş kolunda olduğu gibi Türk insanının ticaret ahlakı.Japonların,Almanların,İtalyanların ve diğer markaların ne suçu var.

Koskoca şirket 15-20 Tl lık parçayı bile stokunda bulunduramıyorsa o ticareti biz Türkler kirletmedik.
Müşteriye bu kadar saygısızlığı her hangi bir Çin motorunun ithalatçısı bile yapmıyor.
debriyaj maneti,ön fren maneti bulunmayan Çinli motor mu var?
Türk insanının ticaret ahlakından ziyade,Türk motorcusunun kuzuluğundan kaynaklanan bir durum bu.
Beldeyama zamanında oluşmuş bir olumsuzluk halen sürüyor
Stoksuz çalışmaya alışmışlar,kimse sikayet etmemiş,kimse uyarmamış,
millet kuzu gibi versin parayı 40-50 günde parça gelirse sevinir bile .
Taşrada en insafsız usta bile müşteriye böyle davranamaz..
demek ki neymiş,bazen motosiklet markaları da kötü olabiliyormuş.

Bence de hiçbir distribütörün müşteriye böyle davranmaya hakkı yok. Motosiklet markası olarak Yamaha'ya bir şey diyemem ama Türkiye'deki distribütörlerinin beş para etmediği aşikar.

Eski bir Yamaha kullanıcısı olarak konuşuyorum. Ben de zamanında bir disk için bir buçuk ay beklemiştim. Aynı motordan yüzlerce satmışsın, stokta bir adet mi disk tutar insan? (O diski de benden 5 dk önce başkası satın almıştı)

Bunun ülkemizde genel bir durum olması, başka markalarda da benzer şeyler olması bu durumun doğal ya da normal olduğunu göstermez. Adam yerine konmadığımızı gösterir.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
savaskayan
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum May 07, 2010 7:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

trekkermeister demiş ki:
1999 ve 2000 yıllarında sıfır iki bmw (eski kasa f650 ve yeni kasa gs 650) bende sorun yaratmış ve tarafımdan satılmıştır buna rağmen marka düşmanlığı yapmıyorum.Borusanda kayıtları var detayları vereyim isterseniz.bunlar her markada olur.

sanıyorum farklı dilleri konuşuyoruz
ben arıza sebebiyle Yamaha'yı kötülemiyorum
Yedekparça problemimi çözemedikleri için isyan ediyorum

İşte Tüketici kanunu

Satış Sonrası Hizmetler
Madde 15- İmalatçı veya ithalatçılar, sattıkları, ürettikleri veya ithal ettikleri sanayi malları için o malın Bakanlıkça tespit ve ilân edilen kullanım ömrü süresince, yeterli teknik personel ve yedek parça stoku bulundurmak suretiyle bakım ve onarım hizmetlerini sunmak zorundadırlar.
İmalatçı veya ithalatçıların bulundurmaları gereken yedek parça stok miktarı Bakanlıkça belirlenir.

İthalatçının herhangi bir şekilde ticari faaliyetinin sona ermesi halinde, kullanım ömrü süresince bakım ve onarım hizmetlerini, o malın yeni ithalatçısı sunmak zorundadır.

[b]

işte yönetmelik

Yedek Parça Stoku

Madde 12 - Tek servis ile hizmet verilebilecek mallara ait yedek parça stoğu, imalatçı-üretici ve/veya ithalatçının merkezinde veya servis istasyonunda tam olarak bulundurulmak zorundadırlar.

Birden fazla yetkili servis istasyonu ile hizmet verilmesi zorunlu olan ürünleri imal veya ithal eden imalatçı – üretici ve/veya ithalatçılar; söz konusu ürünlere ait yedek parçanın tamamını firma merkezlerinde veya belirleyecekleri bir serviste, diğer servis istasyonlarında ise Bakanlıkça belirlenen miktarda yedek parça stoğu bulundurmak zorundadırlar.

Bakanlıkça belirlenen yedek parça stok listesinin bir örneği, belgelendirme faaliyeti esnasında imalatçı-üretici ve/veya ithalatçıya verilir. Bu liste denetimler sırasında ibraz edilmek üzere saklanmak zorundadır.

Yedek parça stok miktarı Bakanlık tarafından belirlenmemiş olan ürünlere ait yedek parçaların tamamı, tüm servis istasyonlarında bulunmalıdır.
[b]
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mkaplan_55
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 07, 2010 7:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Honda olsun taşdan olsun
Asla ama Asla şaşmam
...Arkadaşım SUZİKİ GSX-R600 ile kaza yaptı granaj takımı tam 2 ayda geldi
...Daha sonra başka bir arkadaşım HONDA CBR1000RR ile kaza yaptı aynı takım 10 günde elimizdeydi
...Teşekkürler HONHA....
cc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 07, 2010 9:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kesinlikle size katılıyorum ve sizi çok iyi anlıyorum,bende xt 660 için 2 ay beyin beklemiştim hemde tam sezonun başında hazirandan ağustosa kadar.

O zaman bu olay beni markadan ve motorumdan soğutmuştu,neyseki şimdi motor sevdam kaldığı yerden devam ediyor.

Size nacizane tavsiyem bakanlığa olayı anlatıp bir şikayet dilekcesi gönderin bir örneğinide yamahaya fakslayın istediginiz parca 3 iş günü içinde elinizde olacaktır.

Tekrar geçmiş olsun Cengiz...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum May 07, 2010 11:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

savaskayan demiş ki:
vetmemo demiş ki:
Bu kadar üzülmeyin,aşağı yukarı tüm markalarda bu tip sıkıntılar olabiliyor.40 gün
iyi bir süre diyebiliriz. Very Happy

Eminim Yamaha sizin gibi düşünenlere minnettardır.
Umarım olmaz ama on paralık parça yüzünden motorunuz aylarca yatarsa
hangimiz daha fazla üzülür o zaman değerlendiririz:)

ayrıca Niye BMW de olmuyor,Çin mallarında olmuyor?

Savaş bey,hassasiyetiniz gayet normal.Bu sıkıntıların benzerlerini çekmiş bir çok arkadaşımız var.Ama herşeyin sonu değil.Parçanızı kendi olanaklarınızla yurtdışından da getirtebilirsiniz.Eğer aciliyetiniz varsa.
Üstelik eski modelleri de düşünecek olursanız parça stoğunun firmaya yüklediği maliyet oldukça yüksektir.
Ayrıca BMW de de parça sıkıntısı zaman zaman oluyor ama daha kısa sürede temin ediliyor.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
3. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar