Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - ÖZBEKİSTAN !!! Var mı katılan?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

ÖZBEKİSTAN !!! Var mı katılan?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Arvasi3
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 27, 2006 12:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet Hocam bu sevda çığ gibi yayılır.inan bana Kendini Türk hisseden herkesin hayallerini süsleyen bir rota atayurtları ve ata toprakları.nede olsa genlerimiz orta asyadan gelmiyormu.
zaten şimdiden kendimiz Gobi çölüne alıştıralım.en sonunda bizi Bu yurttan oraya sürecekler.
Ben yorgun bir ABHAZYALIYIM
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
spartakus
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Nis 27, 2006 2:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eskiya09 demiş ki:
spartakus,

f650gs normal benzinli oldugu icin sorun yok yanliz katalizörü sökün kursunsuz benzin gececeginiz güzergahta yok.

Türkmende, Özbekte motoru bekcili park yerlerine koyun.
Askabat,i mutlaka görün.

BU SEVDA BITMEZ
,

Sevgili Nuri Bey,
cevap yaziniz için çok tesekkürler. Ipek yolunun Taskent'e kadar olan kesimindeki her büyük kent icin zaman ayirmaya calisacagim.

F650 gs Dakarim yeni. Katalizörü söktüm ve yerine bir performans eksozu taktim. Benim zevkime göre biraz fazla patirdiyor ama onun da bir caresini bulurum önümüzdeki günlerde.

Dün Özbek vizesi icin basvurumu yaptim. Hayirlisi.
Buradan bir organizator firmanin yardimini aldigim icin zaten sürekli otellerde kalacagim. Türkmenistan'da ana hedef Asgabat.

Taskent icine motor (taskent sehir merkezinde motor kullanmak yasakmis), en azindan otele kadar, polis eskortu esliginde giriyor(mus)? Otelin garaji yeteri kadar güvenli olacaktir herhalde?

Benzin (92 oktan) bulma konusunda bana, gerek Türkmenistan, gerekse Özbekistan'da problem olmadigi yazıldi. 92 oktan benzini benim motor tereddütsüz kabul eder. Ben her ihtimale karsi 'oktan booster' ve benzin filtresi/süzgec alacagim.

Türkmeniztan ve Özbekistandaki ana hat üzerinde asfalt kalitesi konusunda biraz bilgi verebilir misiniz?

Sizi bu seyahatiniz icin tekrar kutluyor, buradaki tüm arkadaslarima da böyle (macera ve kültür dolusu) geziler diliyorum.

Bence de; BU SEVDA BITMEZ.

Saglicakla kaliniz.
ZZR600 91
CB400F2 78
Başa dön
Misafir
Misafir

MesajTarih: Cum Nis 28, 2006 10:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

spartakus, bence dakari birakin performans eksoz özgürlünde,istedidi gibi bagirsin.bana sanki bir zeybekler türküsü gibi geliyordu sagli sollu vuran davul seslerinde.ÖZBEKISTAN,gümrüklerinde deklarasyonunuzu tam yapmanizi tavsiye ederim.üzerinizdeki dövizinizi dolar-euro,foto makinalarini,ilaclarinizi sayisi ile bildirin(bir bildirilmemis aspirinin 16 bin dolara patladigini söyledi bir kamyoncu)ne varsa yazin deklarasyona.benim cantalari esyalarimi oldugu gibi bosalttilar,yazmadiginiz esyalari aliyorlar.askerlerde en ufak hareketinizi izliyorlar,tuvalete bile 10m ötedeki askerle gidiyor ve kapida bekliyorlar.bu memleket böyle arkadasim.TASKENT,te otel aramak zaten zor oluyor,polis esliginde gidilyormus?hic öyle bir sey olmadi bende.her sehir girisinde durdum taksiciler beni bulup otel arattirdim bende arkalarinda tabi.cok kolay oluyor,sonra ona sehri dolastirttim.Otelin garaji varsa zaten bekcilidir cekinmeden koyun,yoksa bir bekcili park yerine koyun ve gezinizi cekinmeden yapmaga baslayin.bütün RUS devletlerinde bu böyle idi.(STAYANKA )kus ucurtmazlar park yerinin üzerinden.Benzin benim eskiya,ya biraz sorun oldu cünkü 95 lik yakiyor biliyorsunuz,Iran da her benzinlik arabca tr-öz,bekistanda ise 91 den fazla bulamadim araba modelleri düsük oldugundan olsa gerek.yolun göbeginde tamir edilen araba traktörleri alistirin kendinizi.ASVALT durumu: sehirler arasinda cukurlari ERIYEN asvalti cölden gelen kumlarla birlikte kötü sayilmaz.radar falan yoktu, biraz serinleme amaciyla 130 falan yaptiysamda sicaktan dahada kavruldum.MARY ile CHARDZEV arasi tam bir cöl yeterli suyunuzu mutlaka alin.Demir samandralar yapilmis uzunca bir köprüden gecerken dikketli olun tekerler kayiyor isinan demirde,ben tam ortadan dittim orada,cilginca akan bulanik nehirde banyoya gerek yok bence.Birde trafik levhalari gibi bir sey ben göremedim yollarda.TÜM hazirliklariniz bilgileriniz tamam bence,IPEK YOLU,a gösterin spartakus,u.Sag salim dönmek nasip eylesin allah,o zaman bambaska bir kisi olacaksiniz.ASKABAT avrupa ve asyanin bas sehri yok yok dünyanin!(BU SEVDA BITMEZ)
Başa dön
keremarkun
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Nis 28, 2006 2:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

HOCAM MERHABA

YAZILARINIZI TAKİP EDİYORUM.BENIMDE CAM GELDI DEDIGINIZ GIBI TAM BIR TOURING CAM.YAZILARINIZDA PERFORMAN EKSOZ TAKTIGINIZI SOYLEMISSINIZ.NEDİR MARKASI BIZE İZLENIMLERI NERDEN ALDIGINIZI FIYAT GIBI BILGILERI YAZARSANIZ COK SEVINIRIM.GORUSMEK UMUDUYLA HOSCAKALIN.
spartakus
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Nis 28, 2006 2:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eskiya09,

sevgili Nuri bey,

cevap için tesekkürler. Butun hazirliklarim tamam. Vize de gelirse spartakus (varinia ile birlikte) yola cikacak.

Gerek Türkmenistan, gerekse Ozbekistan icin elimde epeyce bir bilgi birikimi olustu. Gezilecek, görülecek yerlerin listesini cikartip elime alirsam, sira sag salim dolasmaya gelecek.

Temennileriniz icin de sagolun.

Bir gün görüsmek dilegiyle.
ZZR600 91
CB400F2 78
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
6. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar