Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - En iyi motor yağı?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

En iyi motor yağı?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Nis 25, 2006 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

profi66 demiş ki:
kusura bakmayın arkadaşlar konuşacağım:

batırmışsınız topic i bilen de konuşmuş bilmeyen de konuşmuş.
öyle her söylenene inanmayın yalnızca güvendiğiniz kişilerin verdiği fikirleri önemseyin.

Sevgili profi66,
Bu şekilde yazdığın zaman, fikrin doğru da olsa; yani bazı arkadaşlar yanlış yazmış olsa bile senin sözlerinden topiğe her yazan töhmet altında kalabilir. Yani bu durumda kim yanlış kim doğru nasıl anlayacağız ..Yoksa bütün yazılanlar mı yanlış ..O halde bunun doğrusu ne ve kim biliyor?!!
Yanlış hatırlamıyorsam sen makina mühendisisin. Sadece böyle antitez koymakla yetinip, herkesi töhmet altında bırakacak şekilde yazmak yerine değerli bilgilerini bizimle paylaşır, muhtemel senin söylediklerini kabul etmeyecek arkadaşlarımız çıkarsa da onlarla seviyeli bir tartışma / analiz yaparsanız tüm site üyelerinin bu bilgilerden faydalanmalarının yolu açılır bence. bekliyoruz. Wink Sevgiler. Smile
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 26, 2006 11:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kime inanacağız peki arkadaşlar???
Sonuç nedir??
Ben full-sentetik kullanıyorum.. Yanlış mı yapıyorum??
Hala öğrenemedim..
Yine de bildiğim birşey var ki ne kullanırsak kullanalım , motoru yağsız bırakmayalım , hatta zamanından önce değiştirelim...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 26, 2006 12:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Her motor markasının ve cinsinin,üretici firma tarafından önerilen bir yağı var
zaten.Neden bir arayış içine giriyoruz.Benim motoruma firma 10w-40 yarı sentetik
motosiklet yağı kullanacaksın diyor.Bu A marka da olur,B marka da olur.
1-Üretici firmanın önerdiği yağı kullanın.
2-Yağınızı zamanında değiştirin Veya yağın üzerinden 6 ay geçmişse yine değiştirin.
3-Yağ filtresini mümkünse her yağ değiştirmede değiştirin.
Bu iş bu kadardır arkadaşlar Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
hoca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 26, 2006 8:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

en güzel yağlar REPSOL ,AGİP,MOTUL Bunları bula bilirsen ne mutlu sizlere
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
profi66
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 26, 2006 11:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vetmemo demiş ki:
Her motor markasının ve cinsinin,üretici firma tarafından önerilen bir yağı var
zaten.Neden bir arayış içine giriyoruz.Benim motoruma firma 10w-40 yarı sentetik
motosiklet yağı kullanacaksın diyor.Bu A marka da olur,B marka da olur.
1-Üretici firmanın önerdiği yağı kullanın.
2-Yağınızı zamanında değiştirin Veya yağın üzerinden 6 ay geçmişse yine değiştirin.
3-Yağ filtresini mümkünse her yağ değiştirmede değiştirin.
Bu iş bu kadardır arkadaşlar Very Happy

bir mehmet bir mehmete gel birader hep beraber bir yağcı dükkanı açalım demiş;
aslında vetmemo arkadaşım çok güzel özetlemiş konuyu.
bunun dışında benim hem racing hem de teksilindir enduro da bizzat denediğim, farkını bariz olarak gördüğüm ve tavsiye edebileceğim CASTROL GPS 4T
1-yağlama kesinlikle mükemmel yağı koyduktan sonra motor sesindeki pozitif değişimden bunu anlayabiliyorsunuz
2-yüksek ısı ve aşırı zorlamalara karşı dayanıklı uzun süre evsafını kaybetmiyor ve eksilmiyor.
3-debriyajın tam ayırmaması veya kaçırması gibi sorunları çoğukez ortadan kaldırıyor. (tabiiki debriyajınız ölmüşse onu tekrar diriltmiyor)
4-cebinizi ilk etapda aşırı derecede hırpalıyor gözükse de yarattığı katma değer sayesinde aslında sizi daha büyük masraflardan koruyor.
5-bununla birlikte ne olduğu önemli değil güvendiğiniz bir markanın sizin motorunuzun imalatçısı tarafından tavsiye edilen türünü kullanmanız konusunda vetmemo arkadaşıma katılıyorum.
6-magnateg türü manyetik özellik taşıyan yağ kullanmayın çünkü yağlı debriyajlı motorlarda debriyaj plakalarına manyetik özelliklerinden ötürü daha fazla yağ toplanıyor ve bu da debriyajın kaçırmasına sebep oluyor.
7-20x50 yağı motorun durumu ne olursa olsun kullanmayın çünkü yağ pompaları bu yağı gerekli basınçla pompalayamıyor dolayısı ile motor içi ünitelerde daha az yağlanma gerçekleşiyor hatta yetersiz yağlanma sözkonusu oluyor, bunun yanında motorunuzda yağın soğuma ve soğutma özelliği büyük önem taşımaktadır kalın yağ bu bakımdan da negatif özellikler taşıyor.

okuryazar hocama beni bunları yazmaya ikna ettiği için teşekkür ediyorum. ben denedim ve farkı bizzat yaşadım, diğer markalar için bir şey söyliyemem ancak tanıdığım bir çok servis aynı şekilde bu yağı tavsiye ediyorlar.

Filleri kuyruğundan çekerek
Tepeleri aşırtmaktı görevim
Günler bitti filler tükenmedi
Ben elimden geleni yaptım
Gerisini siz tamamlayın.
(İsmail CEM)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Sonraki
4. sayfa (Toplam 18 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar