Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Temmuz ortası Doğu Karadeniz turu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Temmuz ortası Doğu Karadeniz turu
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
pilot06
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 30, 2012 12:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar bilgisayar araızaya geçince devamı yok sandım amma devamınıda bekliyorum. Wink
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cagri_tasli
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ağu 31, 2012 3:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Müthiş bir anlatım başlık olmuş.
Fotoğraflar, anlatım ve gezilen yerler süper. Elinize sağlık.
casper05
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 31, 2012 11:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hastayım şu karadenize sinop,a gidilirde erfelek şelalesi bektaş gölü ve gerze görülmezmi ya amasya taşova boraboy gölüne uğramamak kamp yapmamak ne büyük kayıp Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
uzUn
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 02, 2012 5:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yedinci gün;

249 km’yi devirdiğimiz yine bol virajlı günümüz…

Ve ayrılıyoruz Gümüşhane’den.

Hedef yine kıyı kesimi, kuzeye doğru… Zaten aşağı tarafa inmemizin tek nedeni haritada bu yolu daha fazla girintili, çıkıntılı görmemizdi, yani virajlar.

Elbette güzergah boyunca sürekli haritaya bakıyorum. Sahip olduğum haritayı Atl.s dergisi vermişti, 8 ortalı harita metod defteri ebatlarında bir harita, oldukça detaylı ve bizim gibi doğa adamlarına yarayan; nerede ne var sorularına cevap veren bir harita.

Yol üzerinde Karaca mağarası görünüyor, girmemek olmaz.

Karaca mağarası; çok az dikit, biraz daha fazla sarkıtlara sahip, yerin yaklaşık 50 metre kadar altına inen, serin, yeteri kadar ışıklandırılmış ve foto çekilmesi yasak olan bir mağara. Daha iyi mağaralar gördüğüm için beni pek etkilemedi, ama yolunuz düşerse ve serinleme ihtiyacınız varsa kaçırmayın derim.
Fotoğraf çekmek yasak olduğu için, efendi kimliğimizi bozmadık ve kurallara uyalım dedik. Zaten içerisi, dediğim gibi beni pek etkilemediği için kaçamak çekime de girmeye gerek görmedim.

Dedim ya yolumuz kuzeye doğru diye, havada bir ılıma bekliyorum. Yol güzel, yeşili ve virajı bol ama o ılıma nedense bir türlü başlamıyor.
Aslında başlıyor ama tırmandığımızdan dolayı…

Zigana geçidine gelmişiz Very Happy
Webbi istiyordu Sümela Manastırı’nı görmek, elbette tarihi değeri çok yüksek bir eser.

Zigana’dan indikten sonra tekrar rakım artışına gidiyoruz, Sümela öyle alçak bir yerde değil…

Sümela’ya giriş yolu paralı; Maçka’dan ayrılıyor Sümela yolu. Yola girdiyseniz Manastır’dan başka bir yere gidemezsiniz.

Manastır’ın bulunduğu meydanlıktayız, etrafta yemek yenilebilecek alanlar var, biz buralarla ilgilenmiyoruz. Manastır yaklaşık olarak 1 km ileride. Yürümek de mümkün ama yorgunuz, altta da motor varken kim çıkacak şimdi? Yoksa manzara harika…

Manastır’ın girişinde park yeri var. Motorları koyduktan sonra yürümek mecburi…

Akıl alacak gibi değil. Rabbim nasıl bir kudret vermişse, kökleriyle ilmek gibi dokumuş toprağı…

Haydi çık bakalım merdivenleri, ama önce parayı bayıl. Kişibaşı 8 tl, sebep; taş göreceğiz…

İçeride restorasyon çalışmaları devam ediyor, bazı kısımlar kapalı…

Bazı restorasyon çalışmaları hakikaten tarihi canlandırıyor ve eserleri görülmeye değer kılıyor. Ama bana sorarsanız Sümela’daki restorasyon hoşuma gitmedi. Restorasyonun amacı sadece aslına uygun inşa etmek olmamalı; restorasyon yapılan bölge, yapılmamış olan bölgeyle aynı görünmeli. İşte o zaman ben kendimi zaman tüneli içine sokabiliyorum.

Yorulduk, dışarı çıkıyoruz, biraz dinlenelim…

Maşallah darphane mübarek, para basıyor…

Dönüş vakti geldi…

Manastır’ın girişindeki park alanı.

Hala manastır bölgesi içindeyiz…

Hedef Sürmene. Tenere Ahmet abi’yi göreceğiz…

Ahmet Abi çok hoş sohbet adam. Sağolsun ilgilendi bizimle, rotamız da olmadığı için biraz öneri istedim Very Happy

Ve Uzun Göl’deyiz. Uzun Göl yolu aynı şekilde çok güzel. Geçen seneden biraz farklı buldum lakin. Öncelikle yapılaşma biraz daha artmış, neredeyse yerlisi kalmamış gibi bir durum var ortada. İkinci olarak çok sakin, geçen sene adım atacak yer yoktu. Ramazan dolayısıyla turizm şimdilik ara vermiş…

Geçen seneden hatırladığım bir alana çadırları yerleştiriyoruz.

Yattıktan sonra bir gürültü, Vehbi’nin çadıra doğru bir hareketlenme. Ne oluyor yahu demeden ses kesiliyor. Deprem oldu desen yok, araç geldi desen olmaz… Bir bakıyoruz ki kocaman taş yuvarlanmış tepeden aşağı. Anlatsan inanmam, tepeden sonra uzun bir düzlük, sonrasında bir taş sırası sonrasında biraz ileride bizim çadırlar. Yahu nasıl yuvarlandın buraya kadar? Kalk adamım, bir 10 metre kadar daha ileriye alalım…
05055697454
aykutermis@hotmail.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Webbi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 02, 2012 10:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yahu o kaya parçası durmayacak diye ne tırstım varya, bakma sana sakın göründüğüme...
Gerçi ben rahat adamım... Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sonraki
6. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar