Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kamyoncu bunlar ağbi..

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kamyoncu bunlar ağbi..
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 22, 2004 7:39 pm    Mesaj konusu: Kamyoncu bunlar ağbi.. Alıntıyla Cevap Ver

Bunlar da ne öyle?

Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
flowrider
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 22, 2004 7:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yazik bu motorlara yaaa
acidim valla
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cum Ekm 22, 2004 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla yükleme işinde üzerime yoktur... Hele hele XT600'ün aksesuar fakiri olmasından dolayı bir çok aparatı ve bağlantı demirlerini kendim çizip yaptırdım. Arkaya bağladığım bidona herkes hasta olmuştu. Bu bidonu şans eseri tarım ilaçları makinesi satan bir işyerinden satın aldım. İki ayrı bölümden oluşuyor ve birbirinden bağımsız 2 ayrı kapağı var. Toplam kapasitesi 5 Lt. (2 Lt'lik bölümünü su için 3 Lt'lik bölümünü ise benzin için kullanıyorum)

Amasra'da kamp yerine gittiğimizde millet benim motorun başına toplandı. Hatta içlerinden birinde XT600 E vardı ve adam aynen şu lafı söyledi;

"Hocam ben çanta takamadığım ve yükleme yapamadığım için bu makineyi satmayı düşünüyordum ama senin motoru görünce vazgeçtim, bravo..." dedi Laughing

İşte benim beygir!!

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 23, 2004 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Abi sende de kamyonculuk var mı?
He heee ya bende hayran oldum senin yükleme kabiliyetine. Yazıyı görünce kesin Gökşi in motorun resmini koyarım bir kamyoncuyu daha tespit etmiş oluruz dedim ama sen yayınlamışsın resmi. Laughing

Bu iş yetenek işi abicim. Helal olsun .

Saygılar

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cmt Ekm 23, 2004 11:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İtiraf ediyorum aabi kamyoncuyuz işte n'olcak Laughing

Bende motor yüklemeyi çok seviyorum. Ama bunu yaparken motorun dengesini bozacak yada çok havaleli olmasını sağlayacak şeylerden kaçınıyorum tabii. Yükleri mümkün mertebe sağlı-sollu ve eşit miktarda yaymayı sağlıyorum. Arka yüklerin çok yüksek olmamasına özen gösteriyorum. Arka ile ön bölümlere aynı orantıda yük bağlamaya çalışıyorum. Yoksa arka çöküyo - ön havalanıyo ve gidon hakimiyeti kayboluyo. Çok sakat bir durum yani... Ağır yükleri mümkün olduğunca motorun side case'lerine dolduruyorum. Motorun orta ağırlık merkezini sağlam tutmaya çalışıyorum.

Uzun yolda daha keyifli bir hal alıyor. Kendimi yüklüyken daha güvende hissediyorum. Hele birde arkaya yaslanarak gitmek müthiş bir duygu. Sırt ve bel ağrılarından bir nebze de olsa kurtuluyorum Smile

Ayrıca XT'lerde şöyle bir durumda var; motor zaten hafif! Ön takımlar zayıf ve tüm XT kullanıcıları aynı şeyi söylüyor. Motor ile tek başınıza ve yüksüz olarak 120 Km/h süratden sonra gidon vibrasyona giriyor. 140 veya 150 Km/h sürate çıktığınız zaman inanılmaz kafa sallıyor ve bu şekilde 5 dk gidemezsiniz. Mutlaka sizi kaldırır atar. Ancak yüklüyken böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Bence ön maşaları çok zayıf ve hemen değiştirmek gerekiyor. Mesela DR650 kullanıcılarına sordum onlarda böyle bir sorun yokmuş. Yada KLR650 ile ilgili bir şikayet duymadım.

Sizin bildiğiniz varmı böyle absürd durumları olan motorlar?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar