Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - GEZİ RAPORU NASIL YAZILIR

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

GEZİ RAPORU NASIL YAZILIR
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
YYUCE
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 26, 2009 1:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Akademik kariyer için doktora yazısı diyebilirmiyiz içimden şapka çıkarmak geldi. Ellerine sağlık bu yazıya şapka çıkarılır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
muratsahin
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 26, 2009 2:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Siz böyle şımartırsanız ben daha çok gevezelik ederim. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim
YYUCE
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 26, 2009 2:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Her zaman bekleriz üstad, bu arada kirli kedilerin mahallesine bir kaçamak yaptım anladığım kadarıyla Ankaralı bir grup ve hepsi Ankara kedisi, ölçülü seçkin insanlar tebrik ederim belli bir spesifik çizgiyi korumak çok zor. Ah Ah ne anılarım geçti Ankara'da kimbilir kaç kere sebepsiz gitmişimdir zor alıştım ama kopamadım. Tek tesellim açık kapılar, orada çok binalar yaptım tık kapı girerim içeri. Ben Mali Bilimler mezunuyum
Başa dön
askon
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 26, 2009 7:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

psile2 demiş ki:
Bence bu yazı, gezi yazısının kurallarını betimleyen bir yazıdan daha çok bu konuyla ilgili edebi bir beyin fırtınasıdır. Yazan kişi konuyla ilgili tecrübelerini çok edebi bir dille ve zengin bir şekilde ifade etmiş, aslında kendi gezi yazılarının ve daha iyi yazmanın verdiği istekle gezilerinin şeklinin gelişim sürecinden de bahsetmiştir. Dolayısıyla, ortaya motor-fotoğraf-edebiyat üçlüsünü çok güzel bir şekilde birleştiren ve okuyanı da düşünmeye, motorla uzun geziler yapmaya, fotoğraf çekmeye, daha da önemlisi yazmaya teşvik eden çok güzel bir yazı çıkmıştır.

Amacı kuralları belirlemek değil, kendini daha iyi ifade etme çabasının bir sonucu olan bu yazıyı güzelce okuyup hayaller kurmak bence yapılacak en iyi şeydir.

Öte yandan, kişilerin kendilerini istedikleri gibi ifade etmeleri gibi bir özgürlükleri var mıdır? Bence vardır ama, bu hak da daha iyiye ulaşmak için çaba sarfetmemek anlamına gelmemelidir!!! Peki daha iyi nedir, bu sorunun cevabını bulabilmek için de bu tür yazılara ihtiyacımız var diye düşünüyorum!!!
doğru söze ne denır aynen katılıyorum
Başa dön
horizon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Arl 11, 2009 3:45 pm    Mesaj konusu: Re: GEZİ RAPORU NASIL YAZILIR Alıntıyla Cevap Ver

muratsahin demiş ki:
Gezi raporu nasıl yazılır...

Yazmak şahsi bir eylemdir, tıpkı yemek yapmak gibi. Tarifi ne kadar ortak olursa olsun "bir tutam tuz", "alabildiği kadar un", “bir çimdik zencefil” cümlelerinde yatar işin sırrı. Herkesin elinin ayarı gönlünün alırı farklıdır. İyi bir yazıda olması gereken en önemli özellik samimiyettir. Samimiyet ateşinde taş pişirseniz, yiyenin ağzında eline sağlık dedirtecek bir lezzet bırakırsınız… Yazarken aklınızı özgür bırakın. Ama sırtınızı mutlaka hafızanıza dayayın. ,
Murat Şahin Öcal / Ankara

DirtyCatRiders sitesinden alıntıdır.

Ellerinize sağlık! Çok faydalı bilgiler içeren nadir ve güzel bir yazı. Teşekkürler Murat Şahin bey.

Tabi yazının Kaynağına da bir göz atmakta fayda var!
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar