TEST: Yazlık Motosiklet Botu
Tarih: 07.12.2010 Saat: 20:13
Konu: Moto-Shop


“Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı” sloganıyla karşımıza çıkan Motobot firması ürettiği dana derisi ve süet bot ile çizme modelleriyle motosiklet kullanıcılarına ucuz bir alternatif sunuyor. Firma tarafından üretilen dana derisi yazlık motosiklet botunu sizler için test ettik. Ayarlanabilir bilek genişlik, 3 kattan oluşan iç ve dış aşık kemiği koruması, güçlendirilmiş topuk ve ön koruması, yıpranmaya karşı vites temas lastiği, kauçuk tabanı ve reflektif şeritleriyle bütünleşen şık dizaynı Motobot Bot emsalleriyle baş edebilecek özelliklerde.

Sıcak havalar için dizayn edilmiş yazlık model ile İstanbul ‘dan Marmaris ‘e yaptığımız yolculuk boyunca test etme şansını bulduğumuz Motobot Bot (Hakiki Dana Derisi olanı) ayağı terletmemekte. Süet ve Dana derisi seçenekleriyle sunulan Motobot Botun kauçuk tabanı özellikle 40 derecenin üzerinde ki sıcaklıklarda geçtiğimiz yollarda erimiş asfaltlarda yere sıkıca tutunarak kaymayı engelledi. Yol boyunca yoldan ve araçlardan seken taşların darbelerini başarıyla emen Motobot Bot 1500 km lik yolculuğum boyunca benden geçer not aldı.

Ayak bileğinde herhangi bir ağrıya sebebiyet vermeyen ve vites geçişlerinde zorluk çıkartmayan hali yolculuğumun oldukça keyifli geçmesine sebebiyet verdi. Bileği kavrayan yapısı ve ayarlanabilen bilek genişlik özelliği ile ayağımızı sıkıca saran Motobot Botun teknolojisinde kullanılan aşık kemiği korumaları ayağı hiç rahatsız etmiyor. Motor üstünden inince yaptığınız yürümelerde bot ayağınızı rahat hareket ettirmenize olanak sağlıyor ve sunduğu ergonomik yapısı sayesinde ayaklarınızın oldukça rahat etmesini sağlıyor. Reflektif bantlar gece aldığı ışıklarda oldukça güçlü şekilde parlıyor ve biz motosikletçiler için en önemli mevzu olan görünür olmaya ufakta olsa katkı sağlıyor.

Bot daha evvelden de bahsettiğimiz hava sirkulasyon kanal yapısının başarısı nedeniyle koku yapmıyor.


Botla beraber sunulan Moto Bot çorap ise güçlendirilmiş kaval koruma, güçlendirilmiş bilek bölgesi, dikişsiz ve güçlendirilmiş burun, güçlendirilmiş topuk ve güçlendirilmiş coolmax tabanı ile hem korumanın artmasına hem ayaklarınızın nefes almasına olanak kılıyor. Botun fazla bir ağırlığının olmaması ayağın botu değil, botun ayağı taşımasını sağlıyor, çok önemli bir durum olan ayak sağlığımız için oldukça olumlu bir durumdur.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

ÜST YÜZEY: Hakiki dana derisi
DERİ: 1. kalite dana derisi ve süet derisinden imal edilmiştir.
ASTAR: Nefes alabilir, Ter transferini gerçekleştiren Anti bakteriyel
İÇ TABAN: Anatomik özelliğe sahip, Anti bakteriyel, Çıkabilen yıkanabilir,Nefes alabilen, Comfort iç taban
CIRT: Görevi bilek genişlik ayarı yapmak.
TABAN: Ortopedik özelliğe sahip, kauçuk.
KORUMA: Güçlendirilmiş burun,yan ,topuk ve aşık kemiği , vites yeri korumaları.


Yıpranmaya karşı vites temas lastiği


Reflektif şeritler


Ayarlanabilir bilek genişliği


İç taban


Kaynak: Moto Aktüel

Bu haberin geldiği yer: Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp
http://www.endurocu.com

Bu haber için adres:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=News&file=article&sid=621