Türkiye Enduro Şampiyonası'nda nefesler tutuldu
Tarih: 26.10.2015 Saat: 14:38
Konu: Yarışlar


Türkiye Enduro Şampiyonası'nın beşinci ayağı Kaynaşlı'da yapılırken, çamurdan ağırlaşan parkurdaki yarışlar izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Yurtiçi ve yurt dışından 87 sporcunun katılımıyla Kaynaşlı’da gerçekleşen Türkiye Enduro Şampiyonası’nda zorlu etaplar sporcuları bir hayli zorladı. Toplam 33 kilometrelik etapta endurocular doğayla ve çamurla mücadele etti. Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde yapılan yarışları Düzce Valisi Ali Fidan, Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, TMF Asbaşkanları Ogün Baysan, Hamit Dizman, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Nedim Akülke ve Ali Ulusan’da izledi.

Kaynaşlı’da ilk kez düzenlenen yarışları binlerce seyirci yerinde izlerken, Türk bayrakları ve alkışlarla sporculara destek verdiler. Düzce Valisi Ali Fidan Kaynaşlı'da Avrupa'nın en güzel pistlerinden birini yaptıklarını belirterek, "Türkiye'nin hatta Avrupa'nın en güzel pistini yapacağız dedik. Federasyonumuzla ve alanında uzman arkadaşlarımızla birlikte ortaklaşa bu merkezi yaptık. Kaynaşlı’da daha çok yarışlar yapacağız. Yarışların yanı sıra Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi gençlere eğitim merkezide olacak" dedi.

Öte yandan Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi'nin yapımına destek veren kuruluş ve isimlere teşekkür plaketleri TMF Asbaşkanları Ogün Baysan ve Hamit Dizman tarafından verildi.

Sınıflarında dereceye giren isimler şöyle:
E1A: İbrahim Ercansungur, Kunter Kuşçu, Recep Gökhan Keskin
E2A: İslam Yıldız, Rafet Karakuş, Necmi Kozlu
E3A: Erdal Yavuz, Burak Özdemir, Süleyman Aydın
E1B: Nazmi Malkoç
E2B: Erkan Kaya, Mevlüt Kolay, Engin Koç
E3B: Salih Serim, Ahmet Cuma Çentelli
EC: Yunus Muşmul, Savaş Doğan, Gökhan Zor Veteran: Aydın Görün, Sinan Ordu, Bünyamin Kocaman
Gençler: Bayram Uysal, Cem Çerçi, Nurdoğan KuzuBu haberin geldiği yer: Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp
http://www.endurocu.com

Bu haber için adres:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1185