Yağmur ve çamur endurocuları durduramadı
Tarih: 25.10.2015 Saat: 19:55
Konu: Yarışlar


Uluslararası Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası 5. ayak yarışının ikinci günü Kaynaşlı’da yağmur altında tamamlandı. Türkiye Motosiklet Federasyonu, Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi tarafından Kaynaşlı ilçesinde hazırlanan Motor Sporları Merkezi'nde gerçekleştirilen şampiyonada ikinci tur yarışları yapıldı. Türk sporcuların yanı sıra İngiliz, Yunan, Rumen ve Bulgar endurocular yağan yağmura rağmen etapta engellerle büyük mücadele verdi.

Yarışların ilk gününde sporcular yaklaşık 31 kilometrelik zorlu etapta mücadele etti. Profesyonel sınıfta Bulgar Teodor Kabakchiev (1:00:26.511) günü birinci sırada tamamlarken, Amatör sınıfta Rumen Andrei Botoaca (1:01:15.806) ve hobi sınıfında da Yunus Muşmul (1:20:26.020) ilk sırayı aldı.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede düzenlenen yarışların ülkenin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi. Olumsuz hava koşullarına rağmen yarış severlerin ilgisinin üst düzeyde olduğunu dile getiren Bayraktar, "Sporcularımızın parkuru çok beğendiklerini gözlemliyoruz. Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi'ni uluslararası düzeyde hazırladık. 22 Kasım'da burada bir Türkiye Şampiyonası daha düzenlenecek " dedi.

Şampiyona, pazargünü 3. tur etabı ve sonrasında düzenlenecek seyirci etabıyla son bulacak.

Bu haberin geldiği yer: Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp
http://www.endurocu.com

Bu haber için adres:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1184