Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı Çubuk' ta yapılacak.
Tarih: 01.06.2014 Saat: 13:51
Konu: Yarışlar


Türkiye Motosiklet Federasyonu 2014 yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3. ayak yarışı Çubuk'un Evci Yaylası'nda düzenlenecek. Hitit Motosiklet Kulübü tarafından organize edilecek yarışlara, Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi ve Çubuk Orman İşletme Şefliği de katkı verecek. Hitit Motosiklet Kulübü Evci Yaylası'nda 25 kilometre uzunluğunda bir parkur hazırladı. Parkur, seyircinin ilgisini artırmak amacıyla yapay ve doğal engellerle donatılırken, görsellik düzeyi yüksek kısa mesafeli ve zamana karşı yarışılan uzun mesafeli "Enduro test" ve "ekstrem test" olmak üzere 2 test etabı da yer alıyor.

Hitit Motosiklet Kulübü Başkanı Kubilay Karaca, test etaplarını birbirlerine bağlayan bağlantı yollarının işaretlemesini tamamladıklarını söyleyerek, hem parkurları hem de diğer hazırlıkları 30 Mayıs'a kadar tamamlayarak şampiyonaya hazır hale geleceklerini belirtti. Şampiyonaya katılacak sporcuların hafta sonları Evci Yaylası'na gelerek parkuru tanıma antrenmanları yapmaya başladıklarını kaydeden Karaca, "Çubuk Evci Yaylası'nda tamamıyla bu sporun doğasına uygun bir parkur hazırladık. Parkurda doğal olmayan hiçbir şey bulunmayacak. Yarış severleri aileleri ile birlikte Çubuk ilçesinin bu güzel doğasında heyecanlı bir yarış izlemenin keyfini çıkartmaya bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Şampiyonanın yapılacağı Evci Yaylası’nda yarışmacıları doğal kayalardan, orman içi yollardan, eski yayla evlerinin aralarından ve gölet içinden geçen, teknik ve becerinin ön planda olacağı, tüm test etaplarının izleyiciler tarafından görülebileceği seyir zevki yüksek bir parkur bekliyor. Evci Yaylası, çam ormanları arasında yer alırken, içerisinde küçük bir gölette bulunmaktadır. Her türlü araçla ulaşımın mümkün olduğu Evci Yaylası, Ankara’dan 74 kilometre uzaklıkta bulunurken, Ankara– Çubuk arasında, hafta sonlarında 06.30- 23.30 saatleri arasında ise her 20 dakikada bir otobüs seferleri yapılmaktadır.Kaynak: MotoSpor

Bu haberin geldiği yer: Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp
http://www.endurocu.com

Bu haber için adres:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1158