Gobi çölünü motosikletiyle geçti
Tarih: 17.03.2014 Saat: 18:17
Konu: Gezi/Kamp


Biga’dan tek başına Yamaha XT660Z Ténéré motosikleti ile 22 bin kilometre yolculuğa çıktı ve 1,5 ay sonra Biga’ya geri döndü. Biga Motosiklet Kulübü (BIGMOK) ve Endurocu.Com üyelerinden Hasan Yapıcı (50) tarihinde tek başına çıktığı Sibirya yolculuğunu tamamlayarak Biga’ya döndü. Motosiklet kulübü üyeleri Güvemalan köyü çıkışında arkadaşlarını karşılayarak çiçek takdim ederek hoş geldin dediler.

MOTOSİKLETLE BİR İLKİ BAŞARDI

Yolculuğuna 15 Haziran da başlayan ve 6 haftadır yollarda olduğunu ifade eden motosiklet tutkunu yapıcı, haberfark’a konuştu. Yapıcı, ‘‘ Yaşım 50, bir buçuk aydır yollardayım Gürcistan, Kazakistan, Moğalistan ve Rusya olmak üzere dört ülke gezdim 22 bin kilometre yol yapmışım güzel ve zevkli bir yolculuktu. Hiçbir sponsorum olmadan seyahatimi tamamladım. Rusya’ya bağlı Sibirya bölgesinde Ulanbatora daha önce gidildiğini ama Magadan denilen bölgeye Türkiye’den daha önce gidenin olmadığını biliyorum. Belki de ilk olarak motosikletimle bunu ben başardım’’ dedi.

GOBİ ÇÖLÜNÜ GEÇTİ

Biga Kaymakamını ziyaret ettiklerinde yola çıkacağını söylediğini ifade eden Yapıcı, kaymakam bey Moğalistan’da bulunan Gobi çölünü motorla geçemeyeceğimi söylemişti. Zordu ve dediği kadar varmış ama zorda olsa motorumla geçtim. Bu yolculuğu tamamladım’’ diye konuştu.

BİGMOK üyeleri de arkadaşlarının yolculuğu başarılı ile tamamlamasından mutlu olduklarını söyleyerek bundan sonrada çeşitli yolculuklara çıkacaklarının altını çizdiler.

Bu haberin geldiği yer: Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp
http://www.endurocu.com

Bu haber için adres:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1131