ATV'de yayınlanan Dolu Dizgin Yıllar adlı TV dizisi hk.da / ATV'yi kınıyorum
Bugün tv de kanalları gezerken ATV'de yayınlanan Dolu Dizgin Yıllar adlı TV dizisi içinde motorcuların konu edildiğini görünce Türk dizisi izlemeyi sevmiyor olmama rağmen biraz izlemeye karar verdim.

Dizide birkaç race kullanıcısı kendi aralarında drag yarışı yapıyorlar. Hatta bir tanesi kasksız bir halde yarışa giriyor. Yarış sırasında gençler hırslanıyor ve birbirlerini gaza getirerek yarışıyorlar, kasksız olan deli gibi gaza geliyor. Daha sonra bir tanesi kaza yapıyor ve yere düşüyor, diğeri de yere düşen kişinin üzerinden motorla geçiyor Kiss Arkasından yarışa girip de kaza yapan çocuğun ZENGİN ailesi buna karşı olduklarını vb. anlatıp ona evde kalma cezası veriyorlar , anne baba hem suçlu hem güçlü afra tafra yapıyor gibi yorumlar yapıyorlar ve sonra anne ile baba başlıyor kendilerini suçlamaya ve çocuğu nasıl kim yanlış yetiştirmiş tartışmalarına girip sorunlu aile çizgisi çiziliyor.

Daha sonra gençler kendi aralarında buluştuğunda vs. genelde hep kasksız motora biniyorlar, kaza geçirip de kolu kırılan çocuk evden kaçıp kasksız motora biniyor, tekrar yarışmak için birbirlerine laf atarak erkekliklerini kanıtlama çabalarına girip arkadaş çevreleri de bunlara gülüyor, polisten motorlarla kaçıyorlar vs. vs. vs. Şok ötesi anlayacağınız Cry

Eskiden Emrah'ın buna benzer bir filmi vardı biz bunu gülerek izlerdik, komikti ve türk dizisi anlayışı çerçevesindeydi ama bu dizi inanılmaz derecede " Traji Komik " Cool

Al işte yeni gençleri tam gençlik dönemlerinde aile sorunlarını yaşarken motosikletli yaşama eğitimsel yaklaşmalarını göstermeleri yerine bu tür hatalı davranışlara itmeye yönelik ve yanlış yönlendirmeye inanılmaz müsait bir dizi. Hem de bizler, motorcular çevremizi, ailemizi, eş ve dostlarımızı motosikletli yaşama geçişimiz ve tercihimizi bundan yana yapmış olmamız konusunda alıştırmya çalışmış ve hatta alıştırmaya başlamış olmamıza rağmen.

Yuh dedim yaa, biz bu kadar full koruma, güvenli ve bilinçli sürüş diye kendimizi yırtarken ve bunu da her önümüze gelene empoze etmeye çalışıp kendimize bir ödev edinmişken , ikitekerli bizleri fark edin diye çaba harcarken şimdi bu diziyi izleyen önyargılı çevremizi nasıl bu konuda ikna edebileceğiz ? Dizideki gencin anne ve babasının daha kendi ailevi problemlerini halledememişken ve karı koca olarak da sorunluyken gencin motora binmesine karşı çıkmasını konu etmeleri bir nevi olayı yumuşatmış ama race leri, yarışmayı, korumasız motor kullanmayı, başkasına motorla zarar verilmesini de ayrıca konu eden bir diziye ne denebilir ki ?

ATV'yi Kınıyorum............!

Bilinçsiz olan ve insanları da bilinçsiz olmaya iten, kötü örnek olan herşeyi ve herkesi kınıyorum.....!

Biz hala adam gibi adam olamamışız.

ATV'yi ve ATV gibi kurgusunu bizlere sunarken sonucunu ve olabilecekleri düşünmeden sunan tüm medya kanallarını ve kollarını kınıyor, hepinizi de kınamaya davet ediyorum.........!

Buna artık bir dur demenin zamanı geldi de geçiyor bile.

Bilinçleriniz açık, öğretileriniz eylemli olamsı dileğimle,
Yazar: Şebnem AYDİNÇ
Tarih: 2008-08-12


Bu Köşe Yazısının yer aldığı yer: Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp
http://www.endurocu.com

Bu Köşe Yazısı için adres:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=Kose_Yazilari&op=viewarticle&artid=38