Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F650GS Hararet Sorunu - Kirik termostat

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F650GS Hararet Sorunu - Kirik termostat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Tem 09, 2012 1:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Very Happy cyclesprit, sana katılıyorum o boruyu oradan geçiren aklı evvelin ne düşündüğünü çok merak ediyorum Smile)
hadi geçmiş olsun, küçük bir sicil defteri tutuyorsundur umarım, yaptığın aç kapa değişiklikleri not edersen miladlarını aklında tutmak ve acaba 10muydu 20miydi düşünerek beynini yorma zahmetinden kurtulmuş ve yarın öbürgün satarken yeni alıcısına işte karnesi diye eline tutuşturursun Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cyclespirit
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Tem 09, 2012 3:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teldegezen, kontak kablosu sorunu geçen sene başıma geldi. Evde lamba bağlamaya kullanılan iki tane klemensle tutturup üzerinden izole bandıyla sardım oldu bitti Smile

Benim de kağıt conta yırtıldı, ama o kadarını beklemeye hakikaten üşendim. Bir iki deneme yapayım baktım sızdırmıyor uğraşmam. Nasıl olsa yarın bir gün debriyajın da vakti gelecek bilmemne, illa ki tekrar açılacak.

turkizmir, sağol. Evet, bir kayıt defterim var. Hem söylediğin faydası var, hem de arada bakım vay be neler yapmışım demeye yarıyor. Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
cyclespirit
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Tem 09, 2012 10:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pompa kapagina bir sey sürme derim, onun yerine o-ringi yenile olsun bitsin bence.

Bilmedigimden soruyorum, contayi eskisini götürüp ona göre mi kestiriyorsun? Sablonunu düzgün cikarabilirler mi ki? Kaca patliyor?
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Tem 10, 2012 11:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Conta Kesimi için Kapağı yanınızda bulundurmanız bakarak yada kalıp alarak kesmekten daha verimli olacaktır. Tavsiye ederim.
Devirdaim pompasının kapağına cidararına bencede hiçbir şekilde sıvı conta sürmemek gerekir, orjinal O-ring beklemeye değeecek kadar ucuz. hatta motoru uzun süre kullancaksanız bir adette yedekli getirtin derim.
bailarda ben aynı hataya düşmüştüm. parça arızalanınca parça siparişi geçip bir adet getirtiyorrdum. çok fazla kilometre yaptığımdan parça bir süre sonra miladı dolunca arıza verince haydeee yine on gün bekliyordum. sonra ikişer adet verme yoluna gidince parça bekleme sıkıntım kalktı ortadan. Motorunuzun kıpırdanmasından basıncından titreşiminden ısınmasından soğumasından sök-taktan dolayı çabuk yıpranan belli başlı parçalarının bozulmasını beklemeyin derim. ve bu tür seri tüketim malzemeleri fiyatları gerçekten ucuz. vidalar, o-ringler, teflonlar, yaylar.
Özellikle yaz aylarında aşırı ısınan Egzost Teflonu yıpranması sebebi iki üç sezon sonra ses zırıltı yağan ön boğaz teflonunu şimdiden sipariş vermenizi tavsiye ederim. iki-üç yıldır tanıdığım F650ci arkadaşlarımın motorlarının ön boğaz sızdırmazlık elemanı olan egzost teflonları ses yapmaya başladı bile. ben geçmişte bunun yerine amyant bile denedim ama bu namussuz ucuz parçanın yerini hiçbir uydurma alternatif eleman almıyor...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
cyclespirit
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nihayet topladım makinayı. kapağı açmak kadar kapatmak da karın ağrısıymış. yağını suyunu koydum, şöyle bir çalıştırdım, sıkıntı yok gibi. ama pestilim de çıktı Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar