Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Triump 800 ABS BMW F 650 GS hangisi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Triump 800 ABS BMW F 650 GS hangisi
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 22, 2012 8:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Size bi Tiger aldıracağız galiba Smile

haklisin Oksijen, mutlaka bir Triump Tiger'im olacak:-)

Aklim ve yuregim bunu soyluyor.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 22, 2012 9:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motofire demiş ki:
bmw den gs650 dışında ne varas alınabilir,yapım kalitesi bmw nin standartlarından çok uzakda ve muadili firmalardan daha faiş bir fiyata satılıyor.Ama bmw fetişiniz varsa alınabilir.Transalp gibi bir motordan sonra paralel silindir karaktersiz gelebilir titreşimleri azdır daha yüksek devir isterler ve bakımlarıda zordur.triumph u hiç anlatmıyorum Avrupa briliği ülkesinde olsaydık alın derdim ama türkiyede o motor size zarar ettirir artı en ufak parçasını bulmada sinir krizleri geçirtir.Zaten sahibinden koma bakarsanız 1000 kmyi geçmemiş onlarca triumph görürsünüz insanlar bu paraları veriyorlar ilk başta ingiliz kalitesi deyip ama sonra Türkish servis ve yedek parçayı görünce motorları şutlamaya çalışıyorlar.Genelde yeni yetme motorcuları avlarlar triumph bayileri.Siz ama eskilerdensiniz size gidicek motor bmwde 800 serisi kawasakide versys absli modeli Yada 2011 transalp abs
Nc700x alın dicem bende var mesela her türlü koşula soktum motoru ama aksesuarları pahalı ben yurtdışından getirdiğim halde genede pahalıydı.Abs ve v motor karakteri var.Şu an için en iyi alternatif 800gs serisi gibi.Triumph türkiyenin motoru değil

Tesekkur ederim motofire.Goruslerini dikkate alacagim.F800 yol disi bir motor, ben %85 asfalt uzerindeyim.Asfaltta saglam basan bir enduro tercihim.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 23, 2012 8:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bmw bütün motorlarını neredeyse yüzde 50 50 prensibine göre üretir.gs serisi hem asfalt hem yoldur.650 de 800de 1200 de aynı prensiptedir.ben 800 ü tercih ederdim şasesi daha sağlam komponentler yüksek kalite ve şanzuman inanılmaz.650gs e para bağlamam eski modelleri olsa belki ama yenilere asla para baglamam.Aslında bmwde parasını gerçekten hakeden tek motor 800gs diğerleri paralarını hak edecek motorlar değiller.
Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 27, 2012 9:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aldınmı abi triumph u ben geçen 2000 km kullandım mükemmel motor almadıysan kap ama uzun yıllar biniceksen al hemen al sat yaparsan zarar edersin çünkü satılmıyorlar ikinci elleri çok kötü.
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 31, 2012 11:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Türkiye gibi bir ülkede ben duygusal davranmak yerine mantıklı davranmayı seçerim. Şurada İzmir'in burnunun dibinde bulunan Sakız adasında parmakla sayılacak kadar az GS ve BMW var iken heryer Truimph kaynıyor. Çünkü ço kdaha fazla servis ve yedek parça ağı kurmuşlar ve insanlar mantıklı tercih yapıyorlar.
Türkiye'de yaygın servis ağı, çok kısa sürede parça temini, anlaşılır makine prensibi ve Türkiye yol şartlarına uyumlu şasesi ve donanımı ile mantık GS'i işaret ediyor.
Bugün 95 model R1100GS'in bile en küçük titreşim önleyici minicik plastik rondelalarını BMW'ye sipariş ettiğinizde Türkiyede ise birgün sonra, Almanya/Uçak ise beşgünde elinizde oluyor. Truimph'ta bunlarıda araştırmak lazım.

Aklın yolu bir...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar