Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yurtdışından alışveriş:Bluetooth Intercom

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yurtdışından alışveriş:Bluetooth Intercom
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
arsipel
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Hzr 05, 2012 8:01 pm    Mesaj konusu: Yurtdışından alışveriş:Bluetooth Intercom Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba,
Ebayden, 78 dolara ikili bluetooth intercom buldum. Bunu yurtışından getirirken herhangi bir sorun olurmu ? Gümrük kurallarıyla alakalı bilgisi olan var mı veyahut daha önce böyle alışveriş yapmış olan biri varmı ? Fiyat Türkiye'ye göre bayağı değşiklik gösteriyor. Ben ub ürünün gümrükte zaten Türkiye'de satılşdığı için el konulmasından korkuyorum.Bilgisi ya da görüşü olan varsa haber bekliyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
makin
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 05, 2012 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Arsipel,

Ben de motosiklete dair bir çok alışverişimi ebay'den yapıyorum. Yapılan son yasal düzenlemelere göre alışverişin 100$ geçmediği sürece gümrük ödemezsin ve gümrüğe takılmaz, için rahat olsun. Ürününün Türkiye'de de satılıp satılmamasının da herhangi bir önemi yok. Sadece yine son düzenlemeye göre yıllık 5 ürün getirtme hakkın var.
Aklında bulunsun ihtiyacın olursa tabiki birde işin üçkağıt kısmı var, eğer 100$ üzeri bir ürün almak istersen, satıcıyla mesaj yoluyla irtibata geçip faturayı 100$ altı veya gift olarak yazdırabilirsin genelde hayır demiyor ve kabul ediyorlar.
Bir de ebay'den ilk defa alışveriş yapacaksan Türkiye için shipping ücretine ve satıcının feedback'ine dikkat et, yoksa alacağın üründen daha fazla shipping ücreti ödeyebilirsin.
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Sal Hzr 05, 2012 9:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

makin, yazdıklarına aynen katılıyorum..
Bizdeki bu gümrük kuralları bu kadar katı olmasa ve insanlar farklı yöntemler uygulamaya maruz bırakılmasalar ne olur yani Neutral
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
makin
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 05, 2012 10:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ta6b, kesinlikle haklısınız, malesef ülkemizdeki gümrük uygulamalarından dolayı herkes kendince bir çözüm arayışı içinde.
Hele birde bizim gibi motosiklet kullanıcıları zaten pahalı olan yedek parçaları, birde bu gümrük olayından dolayı iyice pahalıya almak zorunda kalıyoruz. Hatta bu sıkıntıdan dolayı ülkemizde sağlam çıkma parça piyasası oluşmuş durumda. Bazı satıcılar ise işi abartıp çıkma parçaları yurt dışındaki sıfır fiyatından daha fazla fiyata satma çabasına girince, ebay en güzel parça ve ürün tedarikcisi olarak karşımıza çıkıyor. Birde eskiden olduğu gibi şu 100$ limiti daha fazla olsa ve yıllık 5 ürün limiti olmasa tadından yenmiyecek. Laughing
arsipel
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Hzr 05, 2012 11:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

makin demiş ki:
Merhaba Arsipel,

Ben de motosiklete dair bir çok alışverişimi ebay'den yapıyorum. Yapılan son yasal düzenlemelere göre alışverişin 100$ geçmediği sürece gümrük ödemezsin ve gümrüğe takılmaz, için rahat olsun. Ürününün Türkiye'de de satılıp satılmamasının da herhangi bir önemi yok. Sadece yine son düzenlemeye göre yıllık 5 ürün getirtme hakkın var.
Aklında bulunsun ihtiyacın olursa tabiki birde işin üçkağıt kısmı var, eğer 100$ üzeri bir ürün almak istersen, satıcıyla mesaj yoluyla irtibata geçip faturayı 100$ altı veya gift olarak yazdırabilirsin genelde hayır demiyor ve kabul ediyorlar.
Bir de ebay'den ilk defa alışveriş yapacaksan Türkiye için shipping ücretine ve satıcının feedback'ine dikkat et, yoksa alacağın üründen daha fazla shipping ücreti ödeyebilirsin.

Özellikle shipping ve feedback olayına dikkat ettim;Worldwide free shipping ifadesini görünce bu iş olur dedim Very Happy Bir de sormak istediğim bir konu var; bu 100 dolar sınırına kargo dahil ürün bedeli mi yoksa , sadece ürünün mü 100 dolar sınırının altında olması gerekiyor ?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar