Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni Bir Kawasaki KLE 500 Kullanıcısının İzlenimleri

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni Bir Kawasaki KLE 500 Kullanıcısının İzlenimleri
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
PRESIDENT
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2012 10:52 pm    Mesaj konusu: Yeni Bir Kawasaki KLE 500 Kullanıcısının İzlenimleri Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar,motorumu yarın öğlen itibari ile alıyorum, (2007 model 15000 km de ilk sahibinden ) ancak son zamanlarda Kle 500 ile paylaşımların çok az olduğunu farkettim.(Özellikle ilk defa bu motoru alan ve enduroda ilk tecrübeler konusunda)
Bundan sonra her kullanımdan sonra foto ve kullanımım ile bilgileri buradan sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.
Bu paylaşımlar sırasında sizinde katkılarınız ve önerileriniz olursa çok sevinirim.

Hemen başlamak gerekirse , motoruma koruma demiri taktırmak istiyorum,izmir / bornovadayım bu konuda önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Nis 06, 2012 1:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle Hayırlısı olsun...
Aldığının hemen akabinde milat bakımı yapmayı unutma.
Yağ, Filtre, Buji, Senkron...
Koruma demiri için izmirde halen bütün oklar Tayim ustayı gösteriyor. Çünkü elinde şablonları var. Şimdilerde Şahin'de başladı.
Tayim usta artık Urla Sanayi içinde,
Şahin Alsancak stadı yolunun çıkışında eski sümerbank tesislerinin duvarının başladığı yerde motorcular var , girince sağ sırada İkarusun yanı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
PRESIDENT
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Nis 06, 2012 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba turkizmir,
Öncelikle önerileriniz teşekkürler,

Bugün öğlen motorumu aldım,ilk olarak bakım tabiki,bakım icin urladaki ustayı önerdi aldığım arkadas ama izmirde güvenilecek yer yok mü acaba?
Yoksa gidecek artık urlaya gitmiskende koruma demirine bakarım orda ,fiyatlar100-200 arası gibi ama kaça kadar uygun yaklaşık rakam verirmisiniz.
İyi akşamlar
Başa dön
PRESIDENT
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Nis 07, 2012 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Herkese iyi akşamlar,

KLE 500 ile geçen ilk günümü ve ilk izlenimleri aşağıda özetledim,

1.Öncelikle vitesli tecrübem yaz aylarında AZ MİKTARDA kullandığım 125 lik makinalarla sınırlı olduğunu belirtmem gerekiyor ama Suzuki Burgman 400 ile de yaklaşık 10.000 km yaptığım için genel olarak motorsiklet kullanımına hakimim.
2.İlk kalkışta öncelikle KLE 500 mün acaip torklu bi makina olduğunu hemen anladım.O ne fırlayış tı öyle!!!!(Yada Acemilik Laughing )
3.İlk sürüşde ise daha önce motorsiklet kullanmadığımı anlamam uzun sürmedi.Vitesli ve güçlü sayılabilecek bir motorsiklet çooooook farklıymış.
4.Biraz kullanınca [Bornova evka 3den sigorta yaptırmak için merkeze indim ,oradan önceki sahibinin yaptırmadığı vize işlemlerini 4.sanayideki tüv'de hallettirdikten sonra ,Bakım için Çınarlıdaki Akdemir Yamaha Servisine (Arslan Usta var tanıdık) gittim (ancak uygun olmadıkları için bakım pazartesiye kaldı Crying or Very sad )sonra da geri Evka 3'e döndüm],yaklaşık 60 km falan galiba ,vites olayına tahminimden de önce alıştım Smile .
5.Tabi yukarıda bahsettiğim sürüş de anladım ki bu motorlarda gitmek değil , durmak problem , frenleme olayı için çok çalışmak gerekecek gibi duruyor , (özellikle Burgman 400 den sonra)bu konuda ki öneri ve yardımlarınızı aciliyetle bekliyorum.
6.5. maddede bahsettiğim frenlemede farkettiğim şey motor frenini kullanmak gerektiği oldu,bunun içinde devirli kullanmak gerekiyor galiba motoru(5-6 bin gibi),çünkü gazı kesince zaten ilk frenlemeyi motor kendisi yapıyor zaten.(
Ustaların bu konudaki düşüncelerini merak ediyorum doğrusu)
7.Kullanım ile ilgili şeylerden sonra ,tüm internette dolaşan 2 konu hakkında bende düşüncelerimi paylaşayım.
a)KLE 500'ün koltukları rahat değildir.(Benim düşüncem;Burada karşılaştırmayı Burgman ile yaparak söylüyorum,ona göre daha rahatsız olduğu kesin ama çok da rahatsız ettiğini söyleyemem ancak 2 kişi (Ben artçı olarak oturdum) bu rahatsızlık daha belirgin oluyor çünkü arkadaki topcase ile önde oturan sürücü arasında ki kısım biraz dar.Ancak Sele açısından süngeri çok rahatsız değil , özetlersek tek kişi sıkıntı yok Smile ,iki kişi biraz rahatsız edici Sad ... )
b)KLE 500'ü park etmek ayaklık yüzünden zordur.(Benim düşüncem;Ayaklık motoru biraz dik tuttuğu için eğime dikkat edilmesi gerekiyor tabiki ama ben bunu bir problem olarak görmedim , en fazla yönünü değiştirince sıkıntı kalmıyor.)
8.KLE 500 acaip gösterişli bir makina , trafikte de yüksek olmasının faydasını çok gördüğümü belirtmem gerekiyor.
9.Ve son olarak KLE 500 'ümün lastikleri maalesef değişmesi gerekiyor.Ne takmam gerektiği hakkında önerilerinizi aciliyetle bekliyorum.(Lastiğin önemini daha önceki tecrübelerimden çok iyi biliyorum ,motorun tüm dinamiğini değiştiriyor.)

*İlk günün fotograflarınıda ,fotograf yüklemeyi öğrenir öğrenmez yükleyeceğim.

Bugünlük bu kadar , herkese iyi geceler .

Not:Paylaşım Güzeldir. Very Happy
Başa dön
PRESIDENT
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Nis 14, 2012 8:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Herkese tekrar merhaba,

Bir haftalık bir aranın ardından , dün motorumu servise bıraktım, genel bir kontrolden geçti ve sadece yağ ve yağ filtresini değiştirdiler şimdilik yeterli olduğunu 20.000 bakımda esas bakım bujı vs... yapacaklarını belirttiler, tabi motorumun iyi durumda olması beni oldukça sevindirdi. Very Happy
Tabi serviste lastikleri de değiştirdim çünkü üzerinde orjinal lastikleri vardı (2007 den kalan),yine dunlop trialmax taktırdım , (Michellin ile arada baya kararsız kaldım ama !!!).
Motorumunun servis sonrası deneyimleri ise şöyle;

1.Yağ değiştirmek motorun sesini bile değiştirdi diyebilirim,motor çok rahatladı.
2.Lastikleri değiştirmek ise inanılmaz farketti, yola tutunduğumu çok rahat hissedebiliyorum artık,önceden buzun üstünde gidiyormuşum gibi bir his vardı Confused

devamı akşama artık Very Happy
selamlar...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar