Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F 650 GS ABS Arızası...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F 650 GS ABS Arızası...
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2012 12:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ABS'yi devre dışı bırakan anahtarın altındaki kabloları kontrol ettinmi? bunlar koptuğunda uçlardan bir işaseyle temas ettiğinde de ışık yakıyor. Bizde geçenlerde aldığımız F650GS'te aynı sorunu yaşadık aklımıza kabloları kontrol etmek gelmedi motorun başında laflarken tamamen tesadüfi olarak ucu gördüm, anahtarı söktük uçları anahtara değdirdik hem anahtar ABS'yi devre dışı bıraktı hemde yanmamaya başladı. ABS'sensörü nü elletmeden bir kezde kablo düzeneğini kontrol ettirmende fayda var. sonuçta 12 yaşında bir motor. kablolar mutlaka kasmıştır ezilmiştir sıkışmıştır...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
engintan43
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Nis 12, 2012 12:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler ilgin için.
Orada problem yok çünkü hareket etmeden önce düğmeye basılı tutuyorum ve abs yi devreye alıyorum.Işık yanıp sönüyor. Hareketten bir süre sonra yani tekerlekler 2 veya 3 tur döndükten sonra ışık sürekli yanmaya başlıyor. Sanıyorum sensörlerde bir problem var şu konjektör problemi için teste götüreceğim büyük bir ihtimal orada çıkar İnşallah... Smile
0 543 588 85 54
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Nis 12, 2012 8:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Haydi bakalım, umarım arıza kolay tespit edilir ve çözüme çabuk ulaşırsın. Takip ediyoruz sonucu...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 13, 2012 11:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

engintan43 demiş ki:
Teşekkürler ilgin için.
Orada problem yok çünkü hareket etmeden önce düğmeye basılı tutuyorum ve abs yi devreye alıyorum.Işık yanıp sönüyor. Hareketten bir süre sonra yani tekerlekler 2 veya 3 tur döndükten sonra ışık sürekli yanmaya başlıyor. Sanıyorum sensörlerde bir problem var şu konjektör problemi için teste götüreceğim büyük bir ihtimal orada çıkar İnşallah... Smile

Bir şeye takıldım. "... çünkü hareket etmeden önce düğmeye basılı tutuyorum ve abs yi devreye alıyorum.Işık yanıp sönüyor. ..."

ABS motor çalıştırıldığında otomatik olarak devreye giriyor zaten. Biz devreden çıkarmak için ABS butonunu basılı tutuyoruz. Bu durumda ABS devrede olmadığı için de ABS lambası yanıyor ve bizi uyarıyor. Yanlış mı biliyorum?
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 14, 2012 12:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MesutKORKMAZ demiş ki:
engintan43 demiş ki:
Teşekkürler ilgin için.

Bir şeye takıldım. "... çünkü hareket etmeden önce düğmeye basılı tutuyorum ve abs yi devreye alıyorum.Işık yanıp sönüyor. ..."

ABS motor çalıştırıldığında otomatik olarak devreye giriyor zaten. Biz devreden çıkarmak için ABS butonunu basılı tutuyoruz. Bu durumda ABS devrede olmadığı için de ABS lambası yanıyor ve bizi uyarıyor. Yanlış mı biliyorum?

Mesut bu uygulama doğrudur..

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar