Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F 650 GS AKÜ Problemi...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F 650 GS AKÜ Problemi...
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 13, 2012 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

burdizo demiş ki:
Değerli Bmw ci dostlar..

motorda birbirine bağlı 2 akü olması ne gibi problemler doğurabilir..aynı değerlerde 2 akü..

Birbirine akım geçirmeyecek şekilde bağlandığında sorun yaşanmaz. Ancak birbirine doğrudan paralel bağlanırsa aküden aküye akım geçişi olabileceğinden hiç bir zaman tam şarjlı olmazlar diye düşünüyorum.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 18, 2012 5:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ilgnç bir soru olmuş!!!
24 volt elde etmek için 24 Amph elde etmek içinmi birbirine bağlama ihtiyacı duyulur? önce bunu araştırmak lazım.
ardından motorun Estellasyon sistemi ve son uçlardaki elemanlar bunları kaldıracak güçtemi araştırmak lazım gelir.
bir şey olmuyor ben yaptım diyenlere geçmiş zamanlarda bilgisayar fanı bağlayıp motorum soğuyor artık diyenlerin ellerinde blokla dolaştığını hatırlatmakta fayda vardır.
yapılabiliyordur mutlaka bu ama yinede BMW mühendislerine sormakta son derece fayda vardır...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 18, 2012 6:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

esved demiş ki:
engintan43,

.....ancak bu hafta marş yine tastsız ve zayıf almaya başladı, bir ihtimal benim problemim de aküden kaynaklanıyor olabilir, ben Yuasa kullanıyorum, aküyü aldığım yere bir danışacağım...

...

marş problemi için aküden önce akünün önünde bulunan marş motor otomatiğinide test etmekte fayda vardır. testini kendiniz bile yapabilirsiniz. kafasındaki plastikleri çıkartıp bir tornavida yardımıyla düz kontak yaptırtın. Eğer motor marşa bastığınızdan daha atak çalışıyorsa aküden değil marş otomatiği zayıflamıştır. yenisiyle değiştirmekte fayda vardır. ve elbette marş motorunun bakımıda gelmiş olabilir.
Antalyada benim başıma geldi.
Motor sustu ve çalıştıramadık.
akü dediler, aküyü attık yenisini koyduk, değişen hiçbirşey olmadı.
statör kapağını açıp içine bakalım dediler. başında ben durmak şartıyla açabiliriz dedim. açtı kbaktık hiçbişi yok.
marş otomatiği dediler, bulduk geldik rica minnet birinden yine yok.
en başta yapmamız gerekeni en sonunda bulduk , marşı sökelim bakalım dediler.
söktük, çıkan manzara korkunç
kömürler yan basmaya başlamış
kömürün bastığı bakır yatak oyulmuş kavislenmiş
bir kömür itici yayı sıkışmış kömürü itemiyor basmıyor
rulman dağılmak üzere
burç yatağı boşluk yapmış merkezi kaçmış
mıknatıs çıkmış yerinden
Adamlar antalyaya kadar nasıl geldi bu makina dediler, işin içinden çıkamadılar.F650 abicim bu herşartta çalışır, şartlar burada farklı çalışmayacağı tuttu işte demiştim.
aldım motoru Antalya sanayi içinde bir marş motorcusuna götürdüm. adam darmadağın yaptı elime bir sürü parça verdi git bunu burdan, şunu şurdan al gel dedi. aldık geldik, burcu söktürdük yeni burç yapıldı, rulmanlar keçesi contası ne varsa değişti, mıknatıs yerine takıldı bakır silindi düzeltildi aralıkları temizlendi, kömürler ve yayları yenilendi. testte o kadar sessiz çalışıyordu ki şaştım kaldım.
motora taktık, bastık olay bitmiştir. ve iki yıldır çalışmasını hiç değiştirmedi....
Marş motorunu boşa alıp dışarda çalıştırmak aküyü değiştirmekten daha kolay, boşta ki marş motoru zaten hastalıığını söylüyor. yoksada zaten zehir gibi çalışıyor.
marş otomatiği herkesin atladığı bir nokta, sanılıyor ki hiç eskimiyor. üzerinden geçen voltajla marş start verip motor volantını döndürecek ANLIK gücü üreten bir parça.
Akünün içindeki BOME (asit seviyesi) zaten değerindeyse aküyle oynamak uğraşmak söküp içini dağıtmak(bunu hiç anlamıyorum) tamamıyle boşuna vakit kaybı.
Kolay gelsin...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar