Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Bir Karbüratörün Hali...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Bir Karbüratörün Hali...
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
anaximandros
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2012 7:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kanımca cankların kecelerınınde degısmesı gerek sevgılı dostum, cok onemlı. zıncırde ayıf halka bırakmamak lazım.
bu arada bende mobıl 1 15-50 kullnıyorum. daha bugun aldım hatta 20 tl/1lt. cok memnunum. her 4000-4500 aralıgında degısmelı bence. her seferınde feyzhan gıbı fıltre de degıstırılmelı. bursa dan bugun aldım KN, 27 tl.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Sal Mar 13, 2012 8:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

anaximandros demiş ki:
kanımca cankların kecelerınınde degısmesı gerek sevgılı dostum, cok onemlı. zıncırde ayıf halka bırakmamak lazım.
bu arada bende mobıl 1 15-50 kullnıyorum. daha bugun aldım hatta 20 tl/1lt. cok memnunum. her 4000-4500 aralıgında degısmelı bence. her seferınde feyzhan gıbı fıltre de degıstırılmelı. bursa dan bugun aldım KN, 27 tl.

Söylediklerine kelimesi kelimesine katılıyorum Sevgili Dostum...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pts Mar 26, 2012 8:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostlar elinden iş gelen, anahtar tutan Dostlar:
Bu aralar 90'lı ve 00'lerin başlarındaki, modellerdeki karbüratör sorunlarını sıkça duymaya başladım, sanırım daha önce karbüratör o-ring'leri hiç değişmemiş bir sürü karbüratörlü makine var, açın o-ring'leri (o-ring'ler para değil 8-10 tanesi 2-3 lira filan tutar) değiştirin ve temizliğini yapın...

Bence üşenmeden bu basit işlemi yapın ve tadınız kaçmasın, karbüratörünüzün ömrü daim olsun... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pts Nis 09, 2012 5:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Karbüratörün halinden sonra;
Karbüratör ile beraber çalışan yan elemanların haline göz gezdirelim...

Parçalar:
Karbüratöre bağlanan emme manifoldu ve jikle telinin karbüratöre girdiği yerdeki o plastik küçük somuna benzer parça...

İşte emme manifoldu

İşte buda karbüratördeki jikle girişindeki o plastik parça. Ama bizimki kırıldığından, tornada metalden aynısını yaptırdık...

Emme manifoldunda ciddi çatlaklar vardı! Geçici olarak, yenisi gelene kadar idareten yaptığımız tedavi ve çatlaklar aşağıdaki fotolarda:

Tedavi için sıvı conta kullandım; çatlakların içine girecek şekilde sıvadık iyice ve kurumaya bıraktık. Daha sonra eczaneden aldığımız geniş filaster bant ile sıkıca sardık ve taktık! Isıya dayanıklı olduğu için sıvı conta kullandım; geniş flaster kullanmamın sebebi ise dayanıklı, esnemeyen ve güçlü yapışmasıdır!

Ve karbüratördeki, jikle girişindeki kırılan, küçük plastik parçanın metalden tornada yaptırılmış parçanın yerindeki hali...
(parçayı basit bir tornacıda 15tl ye yaptırdık. Süperde oldu...)

Haydi kolay gelsin... Umarım yardımcı oldum...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar